imom Latte kısaca; doktorların emzirme döneminde anneye destek olması için önerdikleri bir multivitamin.

Vücudunuzda bu vitaminler bolca bulunursa, anne sütü vasıtasıyla bebeğinize de geçer.

imom latteÖzetle, imom latte anne sütünün besin değerini artırıyor diyebiliriz.
Diğer multivitaminlerden farkı içinde omega 3'de bulundurması. Ben kullanmadan önce çok araştırmıştım, doktorumun tavsiyesiyle kullandım.

imom latte fiyat bilgisine aşağıdaki linklerden ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.Vitaminler.com
imom LatteKullanıcı yorumları için şu başlığa da bakabilirsiniz (bkz: imom latte kullananlar)

Bu arada vitamin kullanmak yerine (bkz: lactamil) de içebilirsiniz. Lactamil de anne sütünün besin değerini arttırıyor. hem vitamin, hem de lactamil tarzı bir içeceği aynı dönemde kullanmanız kesinlikle önerilmiyor.

Fakat dediğim gibi, bütün multivitaminler içinde, en kapsamlı vitamin desteği imom latte'de var.

Sütümü nasıl arttırım diyorsanız alın size yararlı bonus başlıklar (bkz: anne sütünü arttıran besinler) (bkz: anne sütünü arttırma yöntemleri)

imom Latte İçerik


Bileşen beher kapsülde
balık yağı 200 mg
dha 100 mg
epa 20 mg
taurin 20 mg
demir 7 mg
vitamin c 40 mg
vitamin d 2.50 µg
iyot 100 µg
vitamin a 400 µg
vitamin e 6 mg
folik asit 100 µg
çinko 5 mg
biotin 25 µg
bakır 500 µg
vitamin b1 0.55 mg
vitamin b2 0.70 mg
vitamin b3 8 mg
vitamin b5 3 mg
vitamin b6 0.70 mg
vitamin b12 1.25 µg
selenyum 10 µg

Taurin beyin başta olmak üzere tüm sinir sistemi dokuları ile insülin salgılamakla görevli olan pankreasın gelişimi açısından çok önemlidir. taurin, öğrenme ve hafıza gibi özelliklerimizin daha emzirme döneminden itibaren gelişiminde rolü olan bir aminoasittir.

Omega 3 yağ asitleri dokozahekzaenoik asit (dha) ve eikosapentaenoik asit (epa) bu gruptandır. dha tek başına beyin ve göz işlevlerine katkıda bulunurken, epa ile birlikte kalp-damar sisteminin normal çalışmasında rol oynar.

İyot eksikliği anne karnından gelişimin tamamlandığı güne dek (adolesan çağının sonuna kadar) beynin yapısal ve işlevsel (zeka) gelişimi için yaşamsal bir önem taşır. gebelikte annenin iyot eksikliği yaşamasından dolayı bebeklerinde kretinizm denen sinir sistemi bozukluğu görülebilmektedir. beynin yapısal ve işlevsel sağlığı açısından gebelikte ve doğumdan sonra iyot desteği çok önemlidir.

D3 vitamini kalsiyumun vücuda emilmesini sağlayarak güçlü kemik yapısı ile diş ve kemiklerin oluşumunda rol alır. dahası d vitamini bağışıklık sistemine ve hücre olgunlaşmasına katkıda bulunur.

Kalsiyum kemik ve diş sağlığı açısından önemli olduğu yaygın olarak bilinen bir elementtir. ancak kalsiyumun önemi yalnızca bununla sınırlı değildir. kalsiyum özellikle doğumdan hemen sonra yenidoğanın organlarının tam gelişimi açısından ihtiyaç duyulan bir maddedir.

A vitamini göz ve bağışıklık sisteminin işlevselliğine demir metabolizmasına, hücre zarı ve derinin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur. a vitamini ayrıca kök hücrelerden farklı organların oluşmasında rol alır.

E vitamini anne sütündeki tek antioksidan maddedir ve emzirme döneminde miktarı giderek azaldığından oksidasyona bağlı hastalıklara yakalanma riskini azaltan bir vitamin olarak anne sütündeki miktarının yeterli düzeyde olması önemlidir.

Folik asit anne karnında bebeğin dokularının gelişiminde ve amino asit üretiminde rol alır. öte yandan emzirme dönemi
bağışıklık sisteminin işlevlerine ve yorgunluk (bitkinlik) durumunun azaltılmasına katkıda bulunur.
merhaba,
bebeğim doğduğundan beri imom latte kullanıyorum. tabi ki doktoruma danışarak kullanıyorum, siz de danışın vitamin dahi olsa kafanıza göre ilaç kullanmayın. doğumdan sonraki 1. 3. ve 6. aylarda kan tahlili yaptırdım çok şükür vitamin depolarım dolu çıktı, yani imom latte başarılı olmuş. yukarıda yazmışlar, evet en kapsamlı vitamin imom latte, içinde dha olması ayrı güzel.
genelde vitaminlerin iştahsızlık, mide bulantısı, aşırı kilo aldırma ya da verdirme vs. gibi yan etkileri olur, imom latte'yi 7-8 aydır kullanıyorum yan etki de yaşamadım.
Benzer Konular