imumax Boğaz Spreyi, 16 yaş üstü yetişkinlerde ve 3 yaş üzeri çocuklarda olmak üzere 2 çeşit versiyonu olan bir boğaz spreyidir. 16 yaş üstünde kullanılan, Imumax 16+ Boğaz Spreyi olarak piyasada bulunan, imumax sprey hakkında aklınıza takılan soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilir 3 yaş ve üzeri çocuklarda kullanılan versiyonu için Imumax Baby&Kids başlığına bakabilirsiniz.


İmumax Boğaz Spreyi Nedir?imumax boğaz spreyi ve kutusu


İmumax boğaz spreyi kısaca; boğaz ağrısı, boğaz enfeksiyonları ve diğer boğaz rahatsızlıklarının semptomlarını azaltmak için kullanılan bir sprey türüdür.

İmumax Boğaz Spreyi Fiyatı


İmumax boğaz spreyinin güncel fiyat bilgisine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


İmumax Boğaz Spreyi Ne İşe Yarar?boğazının ağrıdığını gösteren kadın


Imumax Boğaz Spreyi, boğaz yüzeyine sıkıldığında bir film tabakası oluşturarak boğazdaki çeşitli sıvıları çeker. Bu sayede boğaz yüzeyindeki bakterileri, virüsleri, toz parçacıklarını ve hücre kalıntıları dahil, mekanik bir etki ile ayırarak kurutur ve de boğazdaki iyileşmeyi hızlandırır. Bu film tabakası ayrıca boğaz yüzeyini tahrişe ve bakterilere karşı korur ve ağrıyı hafifletir. Imumax Boğaz Spreyi, enfeksiyon henüz başlamamışsa enfeksiyonun daha da ilerlemesini önler.

İmumax Boğaz Spreyi Nasıl Kullanılır?


Imumax boğaz spreyinin kullanım şeklide aşağıdaki gibidir: kaynak

1-Sprey kapakçığını çıkarın ve açın.
2-Boğaz yüzeyinde ince bir film tabakası oluşturacak şekilde 4-5 doz sprey uygulayınız. Spreyin kapakçığını, her kullanımdan sonra tekrar yerine takın.
3- Tedavinin başladığı gün ilk 2-3 saat boyunca her 20-30 dakikada bir ve ardından günde 3-4 defa tam iyileşme görülünceye kadar sprey kullanımına devam edilmesi önerilmektedir.
Eğer doktorunuz, farklı bir doz ve sıklıkta kullanmayı önermişse, doktorunuzun önerilerine uyun.
İMumax Sprey Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
-Kullanımdan önce prospektüsü dikkatli bir şekilde okuyunuz.
-Kullanımdan önce ellerinizi yıkayınız. Ürün yalnızca topikal kullanım amaçlıdır. Ürünü yalnızca boğazın üst kısmına sprey olarak uygulayın ve sprey uygulaması sırasında ürünü solumaktan kaçınınız.
-Ürün uygulandıktan sonra ilk 15-30 dakika boyunca yeme veya içmeden kaçınınız.
-Bileşenlerden herhangi birine karşı alerjiniz veya duyarlılığınız varsa (bal bileşeni eser miktarda polen içerebilir) ürünü kullanmayınız. -IMUMAX 16+ Boğaz Spreyi’ni kullanmaya başladıktan sonra 7 gün içinde semptomlarda herhangi bir iyileşme görülmediği takdirde doktorunuza veya eczacınıza danışınız.


Imumax Boğaz Spreyi Yan Etkileri


İmumax boğaz spreyi yan etkileri hakkında üretici firma, imumax boğaz spreyi'nin bilinen bir yan etkisi olmadığını ve yutulduğunda zararlı olmadığını belirtmiştir.
Eğer alerjik reaksiyon fark ederseniz, ürünü kullanmayı bırakın ve boğazınızı temiz içme suyuyla iyice çalkalayın. Daha sonra bir sağlık uzmanına danışın.
Okuyucularımızın Dikkatine:
Bu yazı ilacın prospektüs bilgilerinden yararlanarak genel bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. İlaç firmaları zaman zaman ilaç içeriklerinde değişiklik yapabilir ve ilacın prospektüs bilgilerini güncelleyebilir. Bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce, ilacın kullanım şekli, kullanacak kişinin yaş aralığı, zamanı, sıklığı, miktarı vs. gibi ilaçla ilgili her türlü bilgiyi öncelikle doktorunuza danışmalı ve ilacı doktor onayı ile kullanmalısınız. Bu yazıdaki bilgilerin hiçbir şekilde doktor muayenesi yerine geçmediğini ya da kişisel tanı ve tedavi yöntemi olarak kullanılamayacağını hatırlatır, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulama ya da tedaviden doğacak zararlardan bebeksozluk.com sitesinin sorumlu tutulamayacığını bilginize sunarız.

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?


Boğaz ağrısına ne iyi geleceği, ağrının nedenine bağlı olabilir. Ancak, genel olarak boğaz ağrısı için evde uygulanabilecek bazı yöntemler şunlardır:


  • Tuzlu su gargarası: Bir çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suya karıştırarak tuzlu su gargarası yapabilirsiniz. Bu, boğazınızda enfeksiyon varsa ağrıyı hafifletir.
  • Ballı limonlu su: Bir limonun suyunu sıkın, içine bir çay kaşığı bal ekleyin ve bir bardak ılık suyla karıştırın. Bu karışım, boğaz ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir.
  • Soğuk veya buzlu içecekler: Soğuk içecekler, boğaz ağrısını hafifletir. Özellikle buzlu içecekler, boğazınızdaki iltihabı azaltarak ağrıyı hafifletir.
  • Nemlendirici: Kuru hava, boğazınızın daha da kurumasına neden olabilir. Odanızın nemini artırmak, bu sorunu çözebilir. Ayrıca, nemlendirici veya buhar banyosu yaparak da nemlendirici bir etki yaratabilirsiniz.
  • Dinlenme: Boğaz ağrısına sebep olan enfeksiyonlar, vücudunuzun dinlenmesi ile daha hızlı iyileşir. Bu nedenle, uyku ve dinlenmeye özen göstermelisiniz.


Bu evde uygulayabileceğiniz yöntemler genellikle boğaz ağrısını hafifletir. Ancak, ağrı şiddetliyse ve uzun süre devam ediyorsa bir doktora görünmeniz önerilir.
Benzer Konular