Bebekle Tatile Giderken Alınması Gerekenler

Temmuz kapıdayken bebekle tatile giderken alınacaklar listesi yapalım. Biz bebişimizle birlikte ilk tatilimize Haziran 2019'da bayramda çıkmıştık. İlk tatilimizdi ve gerekli olan şeyler kadar gereksiz bir ton şey de aldığımı fark etmiştim. Bu nedenle bebekle tatile çıkacak olan anne babalara yardımcı olmak için bebekle tatilde neler lazım oluyor yazısı yazmak istedim ki siz de yanınıza fazla eşya almayın.


Bebekle Tatile Çıkarken AlınacaklarBebekle tatile giderken alınacaklarÖncelikle bebeğinizle tatile çıkmadan önce bebek için ayrı bir çanta hazırlamanızı tavsiye ederim. Bu şekilde olunca aradığınızı çok kolay bulabilirsiniz.

Bebekle tatile çıkarken alınacaklar şunlardır

1- Gölgelikli Bebek Simidi


Valla almayı bile düşünmediğimiz bu simit en çok işimize yarayan şeylerden oldu. Denize giriyorsunuz bebiş elinizde tamam bir iki ayaklarını cup cup yapıyor ama sonrası için bu simit çok rahat oluyor. Gölgeliği olduğu için de güneşi engelliyor. Fiyatlarını aşağıdaki linklerden kontrol edebilirsiniz.

N11
Gölgelikli Bebek Simidi2- UV Korumalı Şapka


lardan mutlaka alın.
Şapkanın süsüne püsüne bakmayın, mutlaka enseyi ve kulakları örtecek bir UV korumalı şapka şart. Aşağıdaki linkten UV korumalı şapka modellerini ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

N11
UV Korumalı Bebek Şapka3- Bebek Mayosu


Mayo bezler de gayet de iş görüyor aslında. Ama bezin görünmesini istemezseniz bir tane de mayo alabilirsiniz. Kız bebekler için bikiniyi ya da mayoyu gerekli görmüyorum. Denizden çıkınca gövdesinde ıslak bir mayo kalmasına hiç gerek yok diye düşünüyorum. Sadece külot mayo alabilirsiniz.

4- Yüksek Faktörlü Güneş Kremi


Yanınıza mutlaka bebeğiniz için yüksek faktörlü bir güneş kremi almanızı tavsiye ederim. Biz Mustela Very High Protection isimli bebek güneş kremini tercih ettik, gayet de memnun kaldık, içeriği temiz. En az 50 faktör olmalı. Bir de doktorumuz sabah saat 10'dan önce ve akşam da 5'den sonra güneşe çıkarırsanız krem sürmenize gerek yok, öyle yaparsanız daha iyi olur demişti. Biz bu saatler dışında güneşe çıkmadık, çıkarken de ince bir kat güneş kremimizden ne olur ne olmaz diye sürdük.

Mustela güneş kremini uygun fiyata almak için aşağıya linkler ekledim. Fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.


5- Kilitli Buzdolabı Poşeti


Mutlaka 3-5 tane alın yanınıza. plaj çantası içinde yedek beziydi, güneş kremiydi, atletiydi falan derken her şey kayboluyor. bebeğin malzemelerini ben kilitli buzdolabı poşetlerine koydum rahat oldu bulması.

6- Bebek Bisküvi


meyve vs. koymak için kapaklı minik saklama kabı. evet, atıştırmalık mutlaka gerekiyor bu kaplar çok işime yaradı.

7- plajda yanınıza 1 şişe içme suyu mutlaka bulundurun. gözlere deniz suyu gelebiliyor, denizden sonra acilen tuzsuz su gerekebiliyor yanınızda bulunsun. tabi içmek için ayrıca içme suyu da bulundurun, deniz çok susatıyor.

8- yedek giysi: mutlaka gerekiyor, t-shirt, ip askılı body falan bulundurun mutlaka.

9- plaj havlusu: bu şapkalı olanlar işe yarıyor, ben müslin ve peştemal de aldım yedek olarak, havlunun taşıması zor ve mutlaka batıyor yedeği olması gerekiyor, ee yedek havlular koyarsanız yer kalmaz peştemal ve müslin alın.

aklıma gelenler bunlar, ben yine aklıma gelenler olursa güncellerim, siz de ekleme yapın.

sevgiler :)
merhabalar arasınannesi,

elinize sağlık çok yararlı bir liste olmuş, ben de ekleme yapayım yazayım diye düşündüm ama siz hepsini yazmışsınız :)

bebekle tatile giderken alınması gerekenlerin başında bence panço şeklinde plaj havlusu geliyor. bebek için plaj havlusu seçerken panço şeklinde olanlardan mutlaka 1 adet yanınızda olsun. denizden çıkınca güneşte bıraktığımız şişe suyu ile duruladıktan sonra hemen pançosunu giydirmek gerçekten çok pratik oluyor. genelde plajlar esintili olduğu için plaj havlusuyla kurulamak bebek de hareketli olduğundan zor oluyor.

pançonun şapkasını giydiriyorsunuz kafa ve kulaklar rüzgara karşı anında korunmaya alınmış oluyor :) bizimki havluyu sevmez mesela, anında üstünden atmaya çalışır, panço üzerine giydirdiğiniz için daha korunaklı oluyor. hem islak mayoyu da alttan çıkarırken üstünde pançosu kalacağından daha pratik oluyor.
Benzer Konular