X

BioGaia Damla Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?


 • Biogaia Damla  BioGaia damla barsak florasında dengeyi sağlayarak, ishal, kabızlık, kolik gibi sindirim sistemi bozukluklarının ve bağışıklık sistemi bozukluklarının tedavisinde kullanılır.

  BioGaia, probiyotik içerikli gıda takviyesi üreten İsveç'li bir sağlık firmasıdır. Firmanın yetişkinlere yönelik ürünleri olduğu gibi bebeklere yönelik takviyeleri de bulunmakta.

  BioGaia bebekler için olanı "BioGaia Protectis" isimli ürünüdür. BioGaia gaz damlası olarak bilinen bu ürün aslında probiyotik içerikli bir gıda takviyesidir.  BioGaia Damla Nedir?  Biogaia Damla Nedir?  Probiyotikler sindirim ve bağışıklık sistemimiz için gerekli organizmalardır. BioGaia damla nedir derseniz, kısaca probiyotik içeren bir gıda takviyesidir diyebiliriz.

  BioGaia gaz damlası (Protectis) da iyi mikroorganizmaların bağırsakta doğal bir dengede kalmasına yardımcı olan patentli laktik asit bakterisi Lactobacillus reuteri Protectis'i (L. reuteri DSM 17938) içeren probiyotik bir gıda takviyesidir.

  Yenidoğan bebeklerde özellikle 15. Günden itibaren gaz sorunu oluşur ve bu sorun 3 ay kadar devam eder. Gaz sorunu bazı bebeklerde çok ağır yaşanırken, bazı bebekler bu sorunu daha hafif atlatmaktadır. Özellikle kolik bebeklerin gaz sorunları kimi zaman 3 aydan daha uzun da sürebiliyor.

  Bu durumda hem bebek huzursuz oluyor, hem de anne psikolojik olarak yıpranıyor. Bu sorunu yaşayan ebeveynlere doktora danışabilirler, çocuk doktorları böyle durumlar için gaz damlası reçete edebilir.

  Biogaia damla gaz sorunu yaşayan bebeklere genel olarak doktorlar tarafından önerilen damlalardan bir tanesidir ve bebeklerde gaz sorunu hafifletmektedir.
  BioGaia gaz damlası eczanelerde bulunmaktadır. Renksiz, kokusuz süspansiyon şeklinde bir damladır. 5 ml’lik şişelerde satılmaktadır. Fonksiyonel barsak hastalığı tespit edilmeyen kişilerin gaz problemlerinde kullanılan bu damla, yenidoğandan itibaren bebeklerde de kullanıma uygundur. Özellikle kolik bebeklerin gaz sancıları için dünyada kullanılan en etkili damlalardan bir tanesidir.


  L reuteri Protectis Keşfinin Hikayesi


  Bebeklerin bağırsaklarında yeterli kadar yararlı bakteri bulunmadığı için gaz problemleri ilk dönemlerde sıklıkla görünmektedir. Bağırsak düzenleyici probiyotikler bu sorunların çözümünde kullanılan en etkili yöntemlerdir. Bu damla da yukarıda belirttiğimiz gibi esasında bir probiyotiktir. Yalnızca bebeklerde değil, çocuklarda ve yetişkinlerde de kullanılmaktadır.

  BioGaia Damla Fiyatı  BioGaia damla fiyatı anlık değişimler gösterebiliyor. Aşağıdaki linkten güncel fiyatını öğrenebilirsiniz.

  Reçetesiz satılıyor. Eczanelerden ya da online satın alınabilir. Türkiye'de Eczacıbaşı tarafından Bigaia olarak satışı yapılmakta.

  Vitaminler.com

  BiGaia D Vitaminli Damla
  BioGaia Damla Ne İşe Yarar?  Biogaia Damla Ne İşe Yarar?  Kabızlık ve ishal gibi sindirim sistemlerindeki rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan BioGaia damla aynı zamanda bebeklerin gaz problemlerini de ortadan kaldırmaktadır. Damla sindirim sistemindeki bozulan florayı onarmaktadır. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında da kullanılan bu damla bebekler için de en çok tavsiye edilen ürünlerden bir tanesidir. Düzenli kullanımda gaz sancısından ağlayan bebeklerin bu sorununa çözüm olmaktadır.

  Biogaia Damla Etkisini Ne Zaman Gösterir?  BioGaia damlanın etkisinin ne kadar sürede göstereceği konusu bebekten bebeğe değişiklik göstermektedir. Genel olarak 2 hafta içerisinde çözüme kavuştuğu konusunda yorumlar bulunmaktadır. etkisinin doğru şekilde görünebilmesi için en önemli şey düzenli kullanımdır. Hergün düzenli bir şekilde ve tavsiye edilen miktarda kullanıldığında kısa sürede gaz sorununa etki gösterdiği görünmektedir.

  BioGaia Damla Nasıl Kullanılır?  Biogaia damla nasıl kullanılır?  BioGaia Damla Bebeklerde kullanımı şu şekildedir. Bebeklerde her gün kullanılmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Yine de doktor önerisi ile kullanmakta yarar vardır. Bu konuda en doğru bilgiyi bebeğinizin doktoru verecektir.

  Bebeklerde kullanım genel olarak 5 damla şeklindedir. Damla ağız yoluyla alınmaktadır. Bebeklerin mamalarına eklenerek de kullanılabilir.

  Bebek beslenmeden önce ya da sonra da kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Emziren annelerin meme uçlarına damlatmaları da önerilmektedir. Böylece bebek annesini emerken damladan faydalanmış olur.

  Damlanın 40 dereceden daha sıcak olan mamalara karıştırılmaması önerilmektedir.

  Bu nedenle mamanın ısısına bakarak damlatılmalı ya da direk ağızdan bebeğe verilmelidir. Her kullanımdan önce şişe iyice çalkalanmalıdır. Kaşıkla ya da doğrudan ağza damlatılarak da kullanılabilir.

  Biogaia Damla Ne Zaman Verilmeli?  Biogaia damlanın ne zaman verildiğinin herhangi bir önemi yoktur.

  Günün her saati mamalardan önce ya da sonra verilebilir. Bebeklerin kendilerine özgü gaz sancılarının baskın olduğu saatler bulunmaktadır. genel olarak özellikle kolik bebekler her gün aynı saatlerde gaz sancısı çekmektedir. Dolayısıyla bu bebeklere gaz sancısı başlamadan önceki saatlerde verilmesi önerilmektedir. Aynı zamanda sabah erken saatlerde verilmesi konusunda tavsiyede bulunanlarda vardır. Bebeğin gaz sancısının ne zamanlar olduğu, damlanın hangi saatlerde verildiğinde daha iyi etki ettiği konusunda en doğru kararı bebeğin anne ya da babası verecektir.

  Biogaia Damla Yan Etkileri  Biogaia damla doğal floranın önemli parçası olması sebebiyle istenmeyen bir etki göstermemektedir. Fakat damlanın içerisinde bulunan maddelere alerjisi, duyarlılığı olan kişilerde alerjik reaksiyonlar gösterebilir. İçerisinde bulunan liyoflize lactobacillus kültürüne alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmaması gerekmektedir. aynı zamanda içerisinde silikon sioksi ve de Ayçiçek yağı da bulunmaktadır. Bu maddelere alerjisi bulunan kişiler için de kullanılması uygun değildir. Bebeklerin alerjileri olup olmadığı bilinmeyeceği için ilk kullanımdan sonra alerjik reaksyion verip vermedikleri konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Herhangi bir reaksiyon gösterdiği durumlarda doktora başvurulması gerekmektedir.

  Biogaia Damla Kaç Aylık Bebeklerde Kullanılır?  Biogaia damla kaç aylık bebeklerde kullanılır sorusuna yanıt olarak prospektüste yenidoğandan itibaren kullanılır yazsa da siz mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz gibi bebekler için olan BioGaia Protetics damlayı tercih ediniz.