X

BioGaia Damla Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, İçeriği, Yan Etkileri


 • Biogaia Damla  BioGaia damla barsak florasında dengeyi sağlayarak, ishal, kabızlık, kolik gibi sindirim sistemi bozukluklarının ve bağışıklık sistemi bozukluklarının tedavisinde kullanılır.

  BioGaia, probiyotik içerikli gıda takviyesi üreten İsveç'li bir sağlık firmasıdır. Firmanın yetişkinlere yönelik ürünleri olduğu gibi bebeklere yönelik takviyeleri de bulunmakta.
  BioGaia Damla Nedir?  Biogaia Damla Nedir?  Probiyotikler sindirim ve bağışıklık sistemimiz için gerekli organizmalardır. BioGaia damla nedir derseniz, kısaca probiyotik içeren bir gıda takviyesidir diyebiliriz.

  BioGaia gaz damlası iyi mikroorganizmaların bağırsakta doğal bir dengede kalmasına yardımcı olan patentli laktik asit bakterisi Lactobacillus reuteri Protectis'i (L. reuteri DSM 17938) içeren probiyotik bir gıda takviyesidir. Kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.


  • Yenidoğan bebeklerde özellikle 15. Günden itibaren gaz sorunu oluşabilir ve bu gaz sorununun 3 ay kadar devam etmesi ihtimal dahilindedir. Gaz sorunu bazı bebeklerde çok ağır yaşanırken, bazı bebekler bu sorunu daha hafif atlatmaktadır. Özellikle kolik bebekler 3 aydan daha uzun da süre gaz problemi yaşayabiliyor.  Bu durumda hem bebek huzursuz oluyor, hem de anne psikolojik olarak yıpranıyor. Bu sorunu yaşayan ebeveynlere doktora danışabilirler, çocuk doktorları böyle durumlar için gaz damlası reçete edebilir.

  Biogaia damla gaz sorunu yaşayan bebeklere genel olarak doktorlar tarafından önerilen damlalardan bir tanesidir ve bebeklerde gaz sorunu hafifletmektedir.

  BioGaia gaz damlası,

  Eczanelerde bulunmaktadır. Renksiz, kokusuz süspansiyon şeklinde bir damladır. 5 ml’lik şişelerde satılmaktadır. Fonksiyonel barsak hastalığı tespit edilmeyen kişilerin gaz problemlerinde kullanılan bu damla, yenidoğandan itibaren bebeklerde de kullanıma uygundur. Özellikle kolik bebeklerin gaz sancıları için dünyada kullanılan en etkili damlalardan bir tanesidir.
  L reuteri Protectis Keşfinin Hikayesi


  Bebeklerin bağırsaklarında yeterli kadar yararlı bakteri bulunmadığı için gaz problemleri ilk dönemlerde sıklıkla görünmektedir. Bağırsak düzenleyici probiyotikler bu sorunların çözümünde kullanılan en etkili yöntemlerdir. Bu damla da yukarıda belirttiğimiz gibi esasında bir probiyotiktir. Yalnızca bebeklerde değil, çocuklarda ve yetişkinlerde de kullanılmaktadır.

  BioGaia Damla Fiyatı  BioGaia damla fiyatı anlık değişimler gösterebiliyor. Eczane fiyatı 78tl civarında. Ruhsat sahibi Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş.

  Online olarak BioGaia satışı şu an yapılmıyor.

  BioGaia ruhsat sahibi olan Eczacıbaşı firması BİGaia isminde bir ürün daha çıkarmış. Bu ürün Bigaia Probiyotik Ve D Vitaminli Damla olarak geçiyor ve ürün açıklamasında Bigaia damlanın, BioGaia damla da olduğu gibi Lactobacillus reuteri Protectis ve D vitamini içerdiği yazıyor.

  BiGaia Damlanın fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

  Hepsiburada

  BiGaia Damla
  Trendyol

  BiGaia Damla
  Vitaminler.com

  BiGaia D Vitaminli Damla
  BioGaia Damla Ne İşe Yarar?  Biogaia Damla Ne İşe Yarar?  BioGaia Damla ne işe yarıyor sorusuna kısaca; kabızlık ve ishal gibi sindirim sistemindeki rahatsızlıkların tedavisinde ve de aynı zamanda bebeklerdeki gaz problemlerinin giderilmesi için kullanılıyor diyebiliriz.

  Damla sindirim sistemindeki bozulan florayı onarmaktadır. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında da kullanılan bu damla bebekler için de en çok tavsiye edilen ürünlerden bir tanesidir. Düzenli kullanımda gaz sancısından ağlayan bebeklerin bu sorununa iyi geldiği söylenmektedir.

  Biogaia Damla Etkisini Ne Zaman Gösterir?  BioGaia damlanın etkisinin ne kadar sürede göstereceği konusu bebekten bebeğe değişiklik göstermektedir. Genel olarak 2 hafta içerisinde çözüme kavuştuğu konusunda yorumlar bulunmaktadır. etkisinin doğru şekilde görünebilmesi için en önemli şey düzenli kullanımdır. Hergün düzenli bir şekilde ve tavsiye edilen miktarda kullanıldığında kısa sürede gaz sorununa etki gösterdiği görünmektedir.

  BioGaia Damla Nasıl Kullanılır?  Biogaia damla nasıl kullanılır?  BioGaia damla kullanım şekli şöyledir; Yetişkin ve çocuklarda günde 5 damla olarak kullanılır. Bu günlük doz floranın yeniden dengelenmesi için yeterlidir.

  BioGaia günün herhangi bir zamanında, aç ya da tok karnına alınabildiği halde düzenli kullanımı sağlamak amacıyla hastaya kendisi için uygun bir zaman diliminde kullanması önerilebilir.

  BioGaia Damla Bebeklerde Kullanımı  BioGaia Bebeklerde Kullanımı


  BioGaia Damla bebeklerde kullanımı şu şekildedir; Bebeklerde kullanım genel olarak 5 damla şeklindedir. Damla ağız yoluyla alınmaktadır. Bebeklerin mamalarına eklenerek de kullanılabilir. Bebeklerde her gün kullanılmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Yine de doktor önerisi ile kullanmakta yarar vardır. Bu konuda en doğru bilgiyi bebeğinizin doktoru verecektir.

  Bebek beslenmeden önce ya da sonra da kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Emziren annelerin meme uçlarına damlatmaları da önerilmektedir. Böylece bebek annesini emerken damladan faydalanmış olur.

  Damlanın 40 dereceden daha sıcak olan mamalara karıştırılmaması önerilmektedir.

  Bu nedenle mamanın ısısına bakarak damlatılmalı ya da direk ağızdan bebeğe verilmelidir. Her kullanımdan önce şişe iyice çalkalanmalıdır. Kaşıkla ya da doğrudan ağza damlatılarak da kullanılabilir.


  • BioGaia Prospektüsünde BİOGAİA ’nın yaşa bağlı nedenlerle pediyatrik hastalarda kullanımını sınırlayacak bir neden bildirilmemiştir. Yenidoğanlarda, bebek ve çocuklarda normal yetişkin dozu uygulanabilir ifadesi yer almaktadır.


  Biogaia Damla Ne Zaman Verilmeli?


  Biogaia damla ne zaman verilir sorusunu; Günün her saati mamalardan önce ya da sonra verilebilir. Ne zaman verildiğinin herhangi bir önemi yoktur şeklinde yanıtlayabiliriz.

  Aklınızda Bulunsun;

  Bebeklerin kendilerine özgü gaz sancılarının baskın olduğu saatler bulunmaktadır. genel olarak özellikle kolik bebekler her gün aynı saatlerde gaz sancısı çekmektedir. Dolayısıyla bu bebeklere gaz sancısı başlamadan önceki saatlerde verilmesi önerilmektedir.

  Aynı zamanda sabah erken saatlerde verilmesi konusunda tavsiyede bulunanlar da vardır.

  Bebeğin gaz sancısının ne zamanlar olduğu, damlanın hangi saatlerde verildiğinde daha iyi etki ettiği konusunda en doğru kararı bebeğin anne ya da babası verecektir.


  Biogaia Damla Yan Etkileri


  Biogaia damla yan etkileri konusunda, damlanın doğal bağırsak florasının önemli parçası olması sebebiyle bilinen bir yan etkisi olmadığı ifade edilmektedir.

  Fakat damlanın içerisinde bulunan maddelere alerjisi ya da duyarlılığı olan kişilerde alerjik reaksiyonlar görülebilir. İçerisinde bulunan liyoflize lactobacillus kültürüne alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmaması gerekmektedir.

  Aynı zamanda içerisinde silikon sioksi ve de Ayçiçek yağı da bulunmaktadır. Bu maddelere alerjisi bulunan kişiler için de kullanılması uygun değildir.

  Bebeklerin alerjileri olup olmadığı bilinmeyeceği için ilk kullanımdan sonra alerjik reaksyion verip vermedikleri konusunda dikkatli olmalısınız. Herhangi bir reaksiyon gösterdiği durumlarda doktora başvurulması gerekmektedir.

  Biogaia Damla Kaç Aylık Bebeklerde Kullanılır?  Biogaia damla kaç aylık bebeklerde kullanılır sorusuna yanıt olarak prospektüste yenidoğandan itibaren kullanılır yazsa da siz mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

  BioGaia Prospektüs  BioGaia Damla prospektüsü pdf olarak BioGaia Prospektüs pdf
  linkinden görebilirsiniz. BioGaia doz bilgisi, etken maddesi, yan etkileri ve saklama koşulları gibi detaylı bilgilerini prospektüsten ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.

  İlgili diğer başlıklar (bkz: Pedifen Şurup) (bkz: Zaditen Şurup) (bkz: Gaviscon Infant Nedir)  Uyarı:

  Bu yazı ilacın prospektüs bilgilerinden yararlanarak genel bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. İlaç firmaları zaman zaman ilaç içeriklerinde değişiklik yapabilir ve ilacın prospektüs bilgilerini güncelleyebilir. Bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce, ilacın kullanım şekli, kullanacak kişinin yaş aralığı, zamanı, sıklığı, miktarı vs. gibi ilaçla ilgili her türlü bilgiyi öncelikle doktorunuza danışmalı ve ilacı doktor onayı ile kullanmalısınız. Bu yazıdaki bilgilerin hiçbir şekilde doktor muayenesi yerine geçmediğini ya da kişisel tanı ve tedavi yöntemi olarak kullanılamayacağını hatırlatır, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulama ya da tedaviden doğacak zararlardan bebeksozluk.com sitesinin sorumlu tutulamayacığını bilginize sunarız.