Kiduga Bebek Oyuncakları


Kiduga bebek oyuncakları bebeğinizin keyifli zaman geçirmesini sağlarken aynı zamanda temel motor becerilerini de geliştiren oyuncaklardır.
Kiduga oyuncaklar, bebeklerin yaşlarına ve sağlıklarına uygun olarak üretilmektedir. Oyuncakların üretiminde kullanılan malzemeler tamamen doğal olup, içeriği temizdir. Özellikle Montessori eğitimi için de son derece yararlı oyuncaklar üreten Kiduga, bu kapsamda bebeğinizin gelişimine katkı sağlamaktadır.


Bebek Oyuncakları Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?Bebek Oyuncakları Seçerken Nelere Dikkat Etmeli


Eğitici bebek oyuncakları seçimi yaparken belirli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir çünkü bebekler yapıları gereği, hem fiziksel hem de bilişsel olarak oldukça hassastır. Bebekler için oyun oynamanın önemi yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmış olup oyunlar ile büyüyen bebeklerin ince ve kaba motor becerileri başta olmak üzere mantıksal sonuç çıkarma, akıl yürütme, kendilerini ifade etme, dil gelişimi gibi konularda çok daha avantajlı oldukları görülmüştür.

Bebeğiniz için oyuncak seçerken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;


  • Her şeyden önce seçeceğiniz oyuncak bebeğinizin dönemine, ilgisine ve becerisine uygun olarak seçilmelidir. Bebeğinizin yaşının üzerinde olan oyuncakları seçmek bebeğinizin oyuncağı ile zorlanmasına ve bu yüzden iyi bir verim alamamasını sağlayacaktır.
  • Oyuncak, bebeği başarısızlığa düşürmemelidir. Başka bir deyişle, kendisini oyuncak karşısında başarısız hissedecek durumlarda oyuncağa ilgisini yitirecek ve kendisini kötü hissedecektir.
  • Oyuncaklar sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Özellikle bebek oyuncaklarında olması gereken bu etmen, oyuncağın uzun süreli kullanılmasını sağladığı gibi daha da önemlisi kırılması ya da deforme olması halinde bebeğinizin küçük parçalar yüzünden zarar görmesini engelleyecektir
  • Bebeğinizin hayal gücünü geliştirmeye teşvik edecek ve hazır kurulum gerektiren oyuncaklardan değil de yaratıcılığını arttıracak çok yönlülüğüne özen göstermeniz gerekmektedir. Çok yönlü oyuncaklar yani her sefer farklı oyunlar oynamasına izin veren oyuncaklar bebeğinizin gelişimi için çok daha yarar sunacaktır.
  • Oyuncak yapısı itibariyle bebeği ürkütmemeli, korkutmamalı ve onda çekince yaratmamalıdır. Bu yüzden bebeğinizin hoşuna gidecek sevimli, renkli ve tasarım olarak güzel oyuncaklar seçilmelidir.
  • Bebeklerin vücut yapıları son derece narin olduğu için oyuncağın kas kuvveti ile orantılı olması gerekmektedir. Gereğinden fazla ağır ya da sert olan oyuncaklar çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olacaktır. Bu bakımdan bebekler için oyuncaklar çok fazla ayrıntı içermeyen, köşeleri sert olmayan yapıda olmalıdır.
  • Oyuncak bebek için cinsiyet ayrımcılığı yapmamalıdır. Özellikle bebeğin eşitlik algısının gelişmesi açısından cinsiyet ayrımcılığı yapmayan oyuncakların seçilmesi onun bilinçaltı için son derece yarar sunacaktır.
  • Oyuncaklar tamamen doğal malzemeden yapılmalı ve kimyasal bileşen içermemelidir.


Bu şartlar altında üretilmiş oyuncakları bebeğiniz için tercih edebilirsiniz. Bu oyuncaklar, bebeğinizin hem keyifli vakit geçirmesini sağlayacak hem de onun temel beceriler elde etmesine katkı sunacaktır.

Kiduga Eğitici Bebek Oyuncakları Nelerdir?Kiduga Eğitici Bebek Oyuncakları


Bebeklerin gelişim dönemleri ve fiziksel yapıları ön planda tutularak Kiduga tarafından özenle hazırlanan eğitici bebek oyuncakları, bebeklerin eğlenceli zaman geçirmelerini sağladıkları gibi, fiziksel ve bilişsel gelişime de katkı sağlar.

Fotoğraf BattaniyesiFotoğraf Battaniyesi


Her anne ve baba için bebeklerinin dünyaya gelişi son derece heyecan verici bir olaydır. Yenidoğan bebeklerin dünyaya gelişlerini ölümsüz kılmak ve onların sevimliliğini uzakta yakınlarınıza da gösterebilmek için üretilmiş olan bu özel battaniye, günlük, haftalık ve aylık dönemler ile bebeğinizin ilk adım attığı günden konuşacağı güne kadar her anı ölümsüz kılmak için geliştirilmiştir. Tamamen yüzde yüz pamuktan üretilmiş olan ürün bu yüzden bebeğinizin sağlığı için uygundur. Renkli tasarımı sayesinde bebeğinizin çok hoşuna gidecek olan ürün, bebeğinizin ileride kendi küçüklük anlarına bakmak istediğinde de ona özel bir imkân yaratacaktır.

Sessiz KitaplarSessiz Kitaplar


Kumaş kitaplar olarak da bilinen sessiz kitaplar tamamen Montessori eğitimi çerçevesinde geliştirilmiştir. Özellikle okul öncesi çocuklar ve bebekler için idealdir. Zihinsel ve küçük kas gelişimlerini arttırmayı sağlayan bu kitaplar, doğal yapıları sayesinde de bebeğinizin sağlığı için uygundurlar. Kitaplarla da erken tanışmasını sağlayacak olan ürün, her şeyden önce bebeğinizin hayal gücünü geliştirmek için tasarlanmıştır. Montessori kitapları sayesinde bebeğiniz kısa sürede bir sürü becerisini geliştirecektir. Her sayfası bebeğinizin bilişsel ve psikomotor becerilerini geliştirmek adına tasarlandığından düğme ilikleme, bağcık bağlama gibi etkinlikler içermektedir. Bu ise bebeğinizin ince motor becerileri üzerinde de etkili olmaktadır.

Eğitici KüplerEğitici Küp


Waldorf ve Montessori felsefesi kapsamında hazırlanan küpler özellikle yeni doğan bebekler için ideal oyuncaklardır. Küplerin boyutu ve tasarımı bebeklere uygun olarak geliştirilmiştir. Küpler bebeklerin hem renkleri tanımasını, hayal güçlerini genişletmesini hem de ince motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Tamamen organik malzemeden üretilmeleri sayesinde de bebeğinizin için sağlıklıdırlar.

MaskelerKiduga Maske


Bebeklerin özellikle doğumdan birkaç ay sonra kullanabilecekleri maskeler onların farklı karakter ile özdeşmelerini sağladıkları gibi bir taraftan da hayal güçlerinin gelişimine katkı sunmaktadırlar. Dil gelişimleri, kendilerini başka karakterler ile özdeştirmeleri ve hayal güçlerini geliştirmek için hazırlanan maskeler, böylece bebekler ve çocuklar için kendi oyun dünyalarını yaratmalarını sağlayacaktır.

Amigurumiamigurumi


Bebeklerin ince motor becerilerini geliştirmek, renkleri ve meyve – sebzeleri tanımaları için son derece uygun olan amigurumiler doğal yapıları sayesinde de bebeğinizin sağlığı için tamamen uygundurlar. Özellikle bebeklerin her şeyi ağızlarına sokma istekleri ve dişlerini kaşıma isteklerini de karşılayacak olan ürünler, boyutlarından da dolayı bebeğinizin beşiğinde dahi rahatlıkla oynamasını sağlamaktadır. Dokuları öğrenmesi açısından da yardımcı olan ürünler bebeğinizin yıkanırken de kullanılabileceği özellikler taşımaktadır.

Montessori ToplarıMontessori Topu


Montessori topları bebeklerin beşikleri başta olmak üzere her alanda rahatlıkla oynayabilecekleri ve doğal malzemeden yapılmış top çeşitleridir. Bu sayede bebekler atma, zıplama, tutma gibi kas becerilerini geliştirebildikleri gibi bir taraftan da motor becerilerinin daha iyi gelişmesine etki etmektedirler. Aynı zamanda Montessori topları yumuşak dokuları sayesinde de hem bebeğin kendisine hem de çevrelerine zarar vermezler.

Diş KaşıyıcılarDiş Kaşıyıcı


Bebekler için son derece önemli olan diş kaşıyıcılar Kiduga tarafından tamamen doğal içeriğe sahip olarak sunulur. Hiçbir kimyasal ya da benzeri madde içermemeleri sayesinde bebeğinizin sağlıklı bir şekilde kaşınan dişlerini rahatlatmasını sağlar. Bebeklerde diş çıkarma dönemi çok sancılı geçebilmektedir. Diş kaşıyıcılar diş etlerini rahatlatmanın, yanında bebeğinizin kavrama ve sıkma gibi beceriler de kazanmasına yardım eder.

Neden Kiduga’yı Tercih Etmelisiniz?Neden Kiduga


Tüm ürünlerin Montessori felsefesi kapsamında tasarlanmış olması nedeniyle bebeğiniz için Montessori eğitimine çok erken yaşlarda başlayabilirsiniz. Erken yaşlarda başlamanız ile birlikte ileriki dönemlerde bu özel pedagojik sistemden daha iyi yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda Kiduga oyuncakları tamamen doğal malzemelerden yapıldıkları için de sağlık açısından hiçbir zarar taşımazlar. Özellikle bebek oyuncaklarında kimyasal bileşenlerin bulunması büyük zarar taşımaktadır. Bebeklerin genelde bu yaşlarda her ürünü ağızlarına götürmeleri sonucunda kimyasal doğrudan bebeğe temas etmekte, bu durum ise çeşitli sorunları da beraberinde getirebilmektedir. Böylesi sorunların önüne geçmek için Kiduga eğitici bebek oyuncakları özenle tasarlanmakta ve bebekleriniz için sunulmaktadır.
Benzer Konular