X

Ocean D Vitamini Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? İçeriği Nasıl?


 • Ocean D Vitamini


  Tam adı Ocean Vitamin D3 olan Ocean D vitamini, bebek ve çocuklarda kemik gelişimi için olmazsa olmaz olan D vitamini konusunda, içeriği açısından ebeveynlerin en güvendiği marka diyebiliriz. Ocean D vitamini nasıl kullanılır? İçeriği nasıldır? ve fiyatı nedir? gibi konularda aklınızdaki tüm soruların yanıtını bu rehberde bulabilirsiniz.

  Ayrıca Ocean D vitamini kullananların yorumlarını okumak için Ocean D vitamini kullananlar başlığına bakabilirsiniz.


  Ocean D Vitamini Nedir?


  Ocean D vitamini kısaca; vücudunuzun ihtiyacı olan günlük D vitaminini karşılaması için Orzax firması tarafından üretilen bir D vitamini markasıdır. Bebekler için doktorların tavsiye ettiği Ocean Vitamin D3 400 IU 20 mL olandır.

  Normal şartlarda somon, ton balığı, yoğurt, tereyağı, mantar, balık yağı, kefir gibi besinlerden de alınabilen D vitamininin yetersiz kaldığı durumlarda, Ocean ile takviye yapabilirsiniz.

  Doğrudan güneş ışığı ile alabildiğimiz D vitamini, deri üzerinden sentezlenir ve vücut tarafından kendisini üretebilir. Ancak güneş ışığını yeterli alamadığımız zamanlarda, D vitamini eksikliği nedeniyle bir çok sorun ile karşılaşabiliriz. Özellikle çocuk ve bebeklerde daha şiddetli görülebilen bu problemler için D vitamini takviyesi kullanılmalıdır. Bu konuda detaylı bilgi için (bkz: Bebeklerde D Vitamini Kullanımı)

  Ocean D Vitamini Fiyatı


  Ocean D vitaminin fiyatı zaman zaman değişiklik gösterdiğinden güncel fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  Vitaminler.com

  Ocean D Vitamini
  Ocean D Vitamini Nasıl Kullanılır?  Ocean D Vitamini Nasıl Kullanılır


  Ocean D vitamini kullanım miktarı ve sıklığı için doktorunuza danışmanız gerektiğini hatırlatmak isterim.

  Ocean D vitamini prospektüsünde 4 ila 10 yaş aralığındaki çocukların kullanımı için uygundur yazsa da, temiz ve saf içeriği sayesinde pek çok doktor tarafından bebek ve çocukların kullanımı için tavsiye edilmektedir.

  Paket içerisinden hem damlalık hem de sprey çıkmaktadır. Siz hangisi ile rahat ederseniz onu kullanmayı seçebilirsiniz.

  Kullanım miktarı: 10 yaş altındaki tüm çocuklar için günlük 1 fıs ya da 3 damla yeterlidir. 11 yaş üzeri çocuklarda 2 fıs yeterli olmaktadır.

  Hatta 60 yaş ve üzeri yetişkinlerde dahi kas güçsüzlüğüne bağlı duruş bozukluğu riskinin azaltılması için de kullanılmaktadır.

  Çocuğunuz için doktorunuzun önerisi olan kullanım miktarına önem vermeniz gereklidir. Aksi durumda tavsiye edilen kullanım miktarının üzerine çıkılması sakıncalı sonuçlar oluşturabilir.

  Ocean D vitamini sadece oral yol ile alınır. Takviye edici bir madde olduğundan beslenme ve besinlerin yerine geçmez. İlaç niteliği taşımadığı için, herhangi bir hastalığı tedavi etmede kullanılamaz.


  • Kan sulandırıcı kullanan kişiler ile hamile ya da hamilelik şüphesi bulunan kişilerin Ocean D vitamini kullanmadan önce doktora başvurmaları önem taşır. İhtiyaç durumlarında yine doktor gözetiminde tavsiye edilen kullanım miktarı artırılabilir. Son kullanım tarihi, kutu üzerinde mevcut olduğundan, düzenli aralıklar ile takip edilmeli ve günü geçmiş ürünler kullanılmamalıdır.


  Ocean D Vitamini Ne İşe Yarar?  Ocean D Vitamini Ne İşe Yarar


  Ocean D vitamini vücudun ihtiyacı olan günlük D vitaminini takviye etmeye yarar.

  Vücut D vitaminine şu görevler için ihtiyaç duyar:
  - Kalsiyum ve fosforun normal düzeyde emilimi,
  - Kemik ve kas fonksiyonlarının devamı,
  - Bebek ve çocuklarda büyüme ile kemik gelişimi.

  Ocean D vitamini, BHA maddeleri içermeyen bir vitamin katkısıdır. Gıda ve besin katkıları kategorisinde yer alan Ocean, hastalıkların tedavisinde ilaç olarak kullanılmaz.

  Ocean D Vitamini İçeriği  Ocean İçeriği son derece saf, temiz ve güvenilir olan Ocean D vitamini, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Beslenme Örgütü (CRN) ve IFOS Kalite Standartları'nın kriterlerine uygun olarak üretilmiştir. Ülkemizde de Gıda ve Tarım Bakanlığı tarafından onay almıştır. İçeriğinde D vitamini ve yüksek emilim, koruyuculuk ve taşıyıcılık için saf zeytinyağı mevcuttur. Hiçbir tür tatlandırıcı ve şeker malzemeleri içermez.
  Sprey ve sıvı formu bulunan Ocean D vitamininin bir pufu 3 damlaya eşdeğerdir. Böylece her bir puf için 400 IU D3 vitamini alınmış olunur.