X

Sidefer Damla İçeriği Nasıl? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?


 • Sidefer Damla  Piyasada pek çok markanın demir takviyeleri bulunsa da, bu konuda kafası karışık olan annelere en iyi çözüm Sidefer Damla diyebilirim. Bebekler için demir takviyesi olarak kullanılan bu damla paraben içermemesi ve demir ihtiyacını tam anlamı ile karşılaması sayesinde annelere derin bir oh çektiriyor. Sidefer kullananların yorumlarını okumak için Sidefer Damla Kullananlar başlığına bakabilirsiniz.


  Sidefer Damla Nedir?  Sidefer Damla


  Sidefer demir damlası kısaca; 1 ml içeriğine bulunan 7 mg demir minerali sayesinde bebeğin kan yapım sürecinde önemli rol oynayan bir demir takviyesidir.

  Bebekler her ne kadar kendi demir depoları ile doğsa da bir süre sonra vücutlarındaki demir miktarı azalır. Özellikle 1 yaşından sonra bütün aile sağlığı merkezleri annelere demir takviyesini ücretsiz şekilde verir. Ancak ilaçların içlerinde yer alan ve uzun ömürlü olmasını sağlayan "paraben" her daim annelerin kafasında büyük soru işaretlerine yol açmıştır. Bu nedenle kafası karışık anne olarak piyasadaki güvenilir demir takviyeleri arasında paraben içermeyen bir demir damlası arıyorsanız, Sidefer Damla kullanabilirsiniz.

  Sidefer Damla Fiyatı


  Sidefer Damla fiyatı sabit değildir bu nedenle aşağıdaki linklerden, Sidefer damlanın güncel fiyatını öğrenebilirsiniz.

  Trendyol

  Sidefer Demir Damlası
  Vitaminler.com

  Sidefer Demir Damlası

  Sidefer Damla Ne İşe Yarar?  Sidefer Damla ne işe yarar


  Sidefer demir damlası; anne sütünden ya da yiyeceklerden yeterli miktarda demir alamayan bebeklerde anemi riskine karşı koruyuculuk sağlar. Demir takviyesi alınmadığı zamanlarda bağışıklık sistemi zarar göreceğinden bu konunun üzerinde hassasiyetle durulması gereklidir.

  Halsizlik, soluk bir ten rengi ve bazen de nefes darlığı ile kendini gösteren demir eksikliği bebeklerde ciddi sorunlara neden olur. Yapılan kan testleri sonucunda alyuvar sayısı belirlenir ve demir eksikliği problemi olan bebekler için demir damlası ile takviye yapılmak istenir.

  Sidefer Damla Nasıl Kullanılır?  Sidefer Damla nasıl kullanılır


  Toz formunda satılan demir takviyesi, ilk görüldüğü anda annelerin kafasında "Sidefer damla nasıl kullanılır?" sorusunu oluşturmaktadır. Hazırlanması çok kolay olan toz form, kutuda yer alan cam şişe içindeki sıvı üzerinde dökülür. Üzerine damlalık kapatılır ve buzdolabının kapak bölümüne (yumurtalık alanı) konulur. Kesinlikle derin doldurucu alanında saklanmamalıdır. Bekleme anında çökelme olacağı için her kullanım öncesinde güçlü şekilde çalkalanmalıdır.

  Sidefer damlanın kullanma talimatında yaş kısıtlaması mevcuttur. Normal şartlarda 4 - 10 yaş arasındaki çocukların kullanımı için uygun yazsa da, en doğru kararı bebeğinizin doktoru vereceğinden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bunun yanında hekiminiz doz sınırlaması yapmadıysa, genel geçer kullanım kuralı bebeğin kilosu başına günlük 1 damla kullanma şeklindedir. Örneğin, bebeğiniz henüz 7 kg ise, günde 7 damla kullanmanız önerilir.

  Unutmayın:

  Yemek saatleri dışında verilen Sidefer demir damlası kullanımında bebeğiniz ek gıdaya geçtiyse süt ürünlerinden bir saat önce ya da sonra kullanılması önerilir. Yani peynir, süt ya da yoğurt tüketiminden önce ya da sonra kullanılırsa daha çok fayda sağlayacaktır. Bu ürünler demir emilimini engelleyen besinler olduğu için demir takviyeleri ile birlikte kullanılması önerilmez.


  Sidefer damla, neticede takviye edici bir madde olduğundan beslenmenin yerini tutmaz ve hastalıkların tedavi edilmesi için kullanılmaz. Bu nedenle bebeğiniz ek gıdaya geçtiyse demirden zengin besinleri menüsünde tutmanız gereklidir. Sidefer, doktor önerisi olmadan kullanılmayacak bir demir takviyesi olduğundan emzirme ve gebelik dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı konusu mutlaka doktora danışılmalıdır.

  Sidefer Damla İçeriği  Sider damla içeriği


  Sidefer damla içeğinde su, ksantan gam ve maltodekstrin gibi kıvam artırıcı maddeler, aroma verici olarak süt aroması, koruyucu olarak potasyum sorbat, asitlik düzenleyici olarak sitrik asit, emilgatör olarak ise yağ asitlerinin sukroz esterleri yer almaktadır.
  Şişe kutusunu açtığınızda 30 ml şişe içerisinde 15 ml solüsyon yer alır. Bu solüsyon ile karıştırılmak üzere 950 mg'lık bir adet toz paket de mevcuttur.

  Benzer konular:
  (bkz: newvit demir damlası kullananlar)
  (bkz: bebek krem ve vitamin içeriği)
  (bkz: ocean d vitamini)
 • doktorumuz tavsiye etti bu demir damlasını. iyi ki de etmiş, çünkü diğerleri gibi kabızlık yapmıyor. doktorumuzun verdiği bilgiye göre, bebeğiniz kaç aylıksa o kadar damla uyguluyorsunuz. mesela 7 aylıksa, 7 damla vermeniz gerekiyormuş.
  denizce