denizce, 24.03.2018 - 01:20:40 tarihinden beri Bebek Sözlük üyesi :)


denizce - Tüm Yazıları

 • mamas papas armadillo bebek arabasıyla kullanabileceğiniz ana kucağı markası sadece cybex değil, başka marka ana kucakları da var fakat hangi marka ana kucağı kullanacaksanız o markanın mamas papas bebek arabasıyla kullanmak için aparatı var mı bir kontrol edin. her markanın böyle bir aparatı yok malesef.
 • bebekler için terletmeyen uyku tulumu almak istiyorsanız, tulumun tamamı pamuk, bambu gibi materyalden üretilmiş olmalı. dolgu maddesinin içi elyaf, polyester vs. olmamalı.
 • burada görünce bir araştırdım woolnat uyku tulumu diye. sanıyorum bir türk markası, yün kullanarak uyku tulumu üretmiş. bilemiyorum kalitesi nasıldır ama sağlıklı görünüyor. polyester vs. yok içinde en azından. tabi woolnat uyku tulumu kullanan biri yorum eklerse bir çok anne yararlanır bu bilgiden. bu arada ben ergo pouch kullanmıştım, memnun kaldım onu öneririm.
 • bebek uyku tulumu tavsiyeleri diye yazdığınızda her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. deneyimli bir anne olarak size önerim, kesinlikle şu polyester olanlardan uzak durmanız. içi dolgulu olması şart değil, kalınca bir kumaştan ve tamamı pamuktan yapılmış olan bebek uyku tulumlarını tercih edin.

  illa dolgulu alacaksanız ergo pouch var, avustralya markası. şu aralar doların yükselmesine bağlı olarak fiyatı iyice uçuyor, ama dolgu malzemesi olarak bambu kullanıyorlar çok sağlıklı, biz kullandık memnun kaldık tavsiye ederim.

  polyester neden tercih etmemeniz gerekiyor:
  1- polyester terletir. bakmayın siz öyle yumuşacık durduğuna, havayı tamamen kesiyor. bebeklerin terlemesi demek kilo kaybetmeleri demek bunu unutmayın.
  2- hava almayı önlediği için bakteri oluşmasına sebep oluyor.
 • 28. haftadan bildiriyorum ben de karın ve göğüs bölgesinde mustela kullanıyorum. kalça ve basenler aklımın ucundan geçmezdi, demek o bölgeye de sürmek lazım. çok yararlı oldu teşekkürler.