X

serum fizyolojik

 • bebeğimizin doğduğu hafta anladık serum fizyolojik'in kıymetini. çünkü bebeklerin tıkalı burunlarını açmak için yenidoğandan itibaren doktorların tavsiye ettiği tek üründür. serum fizyolojik bir marka değil, halk arasında tuzlu su olarak da bilinen ve izotonik sodyum klorür çözeltisidir. geniz akıntısı, burun tıkanıklığı yaşayan bebeklerde kullanılıyor.

  günde 1-2 defa uygulayabiliyorsunuz, gerçekten çok etki ediyor. yazın sıcaktan kışın da kaloriferden kuruyor bebişlerin burunları. serum fizyolojik bu kuruyan ve tıkanan burunların açılması için çok etkili oluyor.

  enjektörlü olanlarını kesinlikle tavsiye etmiyorum, ilk kullanımda enjektör artık kullanılmaz hale geliyor, her kullanımda yeni enjektör gerektiği için hiç pratik değil. damla olanını tavsiye ederim.

  biz (bkz: gifrer serum fizyolojik damla) kullanıyoruz. tek kullanımlık tüpler içinde hazırlanmış oluyor, kullanıp atıyorsunuz her seferinde yeni bir tüp bebeğin burnuna değdiğinden oldukça hijyenik oluyor.

  gifrer serum fizyolojik damla eczanelerde var fakat pahalı. biz eptt avm'den aldık. eczaneye göre oldukça uygun fiyata aldık.
  epttavm gifrer serum fizyolojik damla için tık tık

  serum fizyolojik damla
  serum fizyolojik damla

 • ilk 12 aylık dönemde elinizden düşürmediğiniz çözelti. sonraki zamanlarda da kullanılıyor. hatta yetişkinler de kullanabilir.

  şu aşağıdaki video'yu mutlaka izleyin, çok yararlı olmuş. bir doktor anlatıyor :)


  serum fizyolojik kullanımı
  nuna