X
 • sidefer damla 6. ayda başlanan, bebeklerde kullanılan parabensiz bir demir takviyesi.

  altı aylık olan bebeğim için doktorumuz bu demir takviyesini yazdı. diğer demir ilaçları gibi kabızlığa yol açmadığını söyledi. bu arada ssk ödemiyor. eczanede 65tl fiyatı var. kilo başına günde bir damla kullanmamız gerekiyormuş. yani 6 kilo bir bebek için günde 6 damla.

  parabensiz demir damlası arayanlar için bu demir damlasını tavsiye ederim.

  eczane fiyatı pahalı geldi internetten aldık. en uygun fiyatlı olarak epttavm adlı sitede bulduk. 50tl'den aldık biz.
  sidefer damlayı uygun fiyatlı almak için tık tık

  d vitamini olarak da ocean d vitamini kullanıyoruz. diğer d vitaminlerine göre temiz içerikli. saf zeytinyağı ile yapılıyor. detaylı bilgi için (bkz: ocean d vitamini kullananlar) başlığına bakabilirsiniz.

  (bkz: sidefer damla)
  (bkz: bebek krem ve vitamin içeriği)
 • (bkz: sidefer demir damlası) başlığına da yazmıştım buraya da yazayım. bize doktorumuz tavsiye etti bu sidefer demir damlasına başladık, yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz.

  diğer demir damlalarının kabızlık gibi yan etkileri oluyormuş, mide ve sindirim sorunları da yaratıyormuş. sidefer demir damlasının içeriği çok temiz, koruyucu vs. de yok. ssk ödemiyor malesef ama diğerlerinin içeriğine bir baktım rezalet ne ararsan var. o yüzden el mahkum bu damlayı aldık, evet biraz pahalı. kilo başına 1 damla kullanmanız gerekiyormuş, mesela bebeğiniz 6 kilo ise günde 6 damla kullanmanız gerekli dedi doktorumuz.

  başlarda damla verdikten sonra kızımızda hafif kusma yaşadık. biz bu yüzden damla sayısını 3'e indirdik. daha sonra kızımız tadına da alıştı, kusma da kesildi.
  ek gıdaya başladığınız dönemle aynı döneme geliyor demir damlası kullanımı. bu yüzden kabızlık yaşamamak için öğününüze kayısı püresini katmanızı da öneririm. günde yarım çay bardağı kayısı püresi yeterli olur. kayısı mevsiminde değilseniz hipp organik kayısı püresi kullanabilirsiniz.
  banu
 • demir damlası olarak biz de sidefer kullanıyoruz. içeriği çok temiz. bebeğim tadını da beğendi.

  krem ve vitamin kullanmadan önce mutlaka içeriğine bakmanızı öneririm.

  bu konuda çok işinize yarayacak bir başlık bırakıyorum. (bkz: bebek krem ve vitamin içeriği)