Prospektüs bilgilerini derleyerek genel bilgilendirme niteliğinde hazırladığımız bu yazımızda tablet ve şurup formunda bulunan iburamin Zero nedir, ne işe yarar, ne için kullanılır, nasıl kullanılır ve iburamin Zero'nun fiyatı nedir gibi sorularınızı yanıtlıyoruz.


iburamin Zero Nedir?tablet formunda iburamin zero kutusu


Tablet formundaki iburamin Zero kısaca; ana etken maddesi ibuprofen olan, baş ağrısı, diş ağrısı, adet sancısı, romatizmal ağrılar vb gibi çeşitli ağrı türlerinde ve hafif ateşli durumlarda ağız yoluyla, tablet formunda alınan bir ilaçtır. Aktif bileşenlerden biri olan ibuprofen analjezik, antipiretik ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Diğer etken madde olan klorfeniramin maleat, burun tıkanıklığını ve burun akıntısını gidermeye yardımcı olan bir antihistamindir. Bu ilacın kullanımı bir doktorun yönlendirmesi altında ve önerildiği dozajda yapılmalıdır.

iburamin Zero Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?hasta görünen burnunu silen bir kadın


Tablet fomundaki İburamin zero, genel soğuk algınlığı, grip ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte görülen ateş, baş ağrısı, burun akıntısı, vücut kırıklığı ve ağrılarını içeren semptomların (belirtilerin) giderilmesinde kullanılır.
Aklınızda Bulunsun
Bağışıklığınızı güçlendirerek hastalıklardan korunabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi için En İyi 10 Bağışıklık Güçlendirici makalemize hemen göz atın.

iburamin Zero Nasıl Kullanılır? elinde bir bardak bir de hap olan bir kadın ilacın nasıl alınacağını gösteriyor


İBURAMİN ZERO 200 mg/2 mg film kaplı tablet için belirtilen 2019 tarihli prospektüs bilgisine göre tablet formundaki iburamin zero kullanımı aşağıdaki gibidir:
Yetişkin ve 12 yaşın üstündekiler için her 4 veya 6 saatte 1 veya 2 tablet, 24 saatte maksimum 6 tablet kullanılır.

Aklınızda Bulunsun
-Herhangi bir cerrahi operasyon geçirecekseniz ve bu ilacı birkaç gün önce kullandıysanız operasyonun başlangıcında doktorunuza haber veriniz. Bu ilacı kullanırken alerji deri testlerinde beklenmeyen sonuçlar görülebilir.

-Bu ilaç tam olarak kullanma talimatında tarif edildiği gibi veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

İburamin Zero Fiyatı


Şubat 2023 itibarı ile tablet formundaki iburamin zero fiyatı 55.51 TL

iburamin Zero Hamilelikte Kullanılır Mı?hamile kadın eczacıya ilaçla ilgili soru soruyor


Hamilelikte iburamin Zero kullanımından kaçınılmalıdır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışmalısınız.

iburamin Zero Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?


İburamin Zero emziren anneler tarafından kullanılması önerilmemektedir.

İburamin Zero Porspektüs PDF


iburamin Zero prospektüsü pdf olarak iburamin Zero Prospektüs PDF linkinden görebilirsiniz. iburamin Zero etken maddesi, içeriği, doz bilgisi, yan etkileri ve saklama koşulları gibi detaylı bilgileri prospektüsten ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.


Okuyucularımızın Dikkatine:
Bu yazımız, ilacın/şurubun/vitamin takviyesinin elimizdeki prospektüs bilgilerinden yararlanarak genel bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. İlaç firmaları zaman zaman ilaç içeriklerinde değişiklik yapabilir ve ilacın prospektüs bilgilerini güncelleyebilir. Biz her ne kadar yazıyı hazırlarken en güncel prospektüsü kullanmaya çalışsak da, kullandığımız prospektüs güncel olmayabilir, güncel kalmayabilir, yayınladığımız metinde yazım hataları olabilir. Bu nedenle herhangi bir ilacı/şurubu/vitamin takviyesini kullanmadan önce, ilacın kullanım şekli, kullanacak kişinin yaş aralığı, zamanı, sıklığı, miktarı vs. gibi ilaçla ilgili her türlü bilgiyi öncelikle doktorunuza danışmalı ve ilacı doktor onayı ile kullanmalı, satın aldığınız ilacın prospektüs bilgisinden yararlanmalısınız. Bu yazıdaki bilgilerin hiçbir şekilde doktor muayenesi yerine geçmediğini ya da kişisel tanı ve tedavi yöntemi olarak kullanılamayacağını, güncellik garantisi vermediğini hatırlatır, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulama ya da tedaviden doğacak zararlardan bebeksozluk.com sitesinin sorumlu tutulamayacağını bilginize sunarız.
Benzer Konular