Piyasada pek çok markanın demir takviyeleri bulunsa da, bu konuda kafası karışık olan annelere en iyi çözüm Sidefer Damla diyebilirim. Bebekler için demir takviyesi olarak kullanılan bu damla paraben içermemesi ve demir ihtiyacını tam anlamı ile karşılaması sayesinde annelere derin bir oh çektiriyor. Sidefer demir damlası kullananların yorumlarını okumak için Sidefer Damla Kullananlar başlığına bakabilirsiniz.


Sidefer Damla Nedir?Sidefer Damla


Sidefer damla kısaca; 1 ml içeriğine bulunan 7 mg demir minerali sayesinde bebeğin kan yapım sürecinde önemli rol oynayan bir demir takviyesidir.

Bebekler her ne kadar kendi demir depoları ile doğsa da bir süre sonra vücutlarındaki demir miktarı azalır. Özellikle 1 yaşından sonra bütün aile sağlığı merkezleri annelere demir takviyesini ücretsiz şekilde verir. Ancak ilaçların içlerinde yer alan ve uzun ömürlü olmasını sağlayan "paraben" her daim annelerin kafasında büyük soru işaretlerine yol açmıştır. Bu nedenle kafası karışık anne olarak piyasadaki güvenilir demir takviyeleri arasında paraben içermeyen bir demir damlası arıyorsanız, Sidefer Damla kullanabilirsiniz.

Sidefer Damla Fiyatı Nedir?


Sidefer Damla fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

N11
Sidefer Demir Damlası


Amazon
Sidefer Demir Damlası


Vitaminler.com
Sidefer Demir DamlasıSidefer Damla Ne İşe Yarar?Sidefer Damla ne işe yarar


Sidefer demir damlası; anne sütünden ya da yiyeceklerden yeterli miktarda demir alamayan bebeklerde anemi riskine karşı koruyuculuk sağlar. Demir takviyesi alınmadığı zamanlarda bağışıklık sistemi zarar göreceğinden bu konunun üzerinde hassasiyetle durulması gereklidir.

Halsizlik, soluk bir ten rengi ve bazen de nefes darlığı ile kendini gösteren demir eksikliği bebeklerde ciddi sorunlara neden olur. Yapılan kan testleri sonucunda alyuvar sayısı belirlenir ve demir eksikliği problemi olan bebekler için demir damlası ile takviye yapılmak istenir.

Sidefer Damla Nasıl Kullanılır?Sidefer Damla nasıl kullanılır


Sidefer damlayı kullanmadan önce karışımı hazırlamanız gerekir. Kutu içerisinden bir paket toz ve içerisinde sıvı bulunan cam şişe çıkmaktadır.

Sidefer Damla Kullanımı


Sidefer damla kullanımı şu şekildedir: Hazırlanması çok kolay olan toz form, kutuda yer alan cam şişe içindeki sıvı üzerinde dökülür. Üzerine damlalık kapatılır ve buzdolabının kapak bölümüne (yumurtalık alanı) konulur. Kesinlikle derin doldurucu alanında saklanmamalıdır. Bekleme anında çökelme olacağı için her kullanım öncesinde güçlü şekilde çalkalanmalıdır.

Sidefer damlanın kullanma talimatında yaş kısıtlaması mevcuttur. Normal şartlarda 4 - 10 yaş arasındaki çocukların kullanımı için uygun yazsa da, en doğru kararı bebeğinizin doktoru vereceğinden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bunun yanında hekiminiz doz sınırlaması yapmadıysa, genel geçer kullanım kuralı bebeğin kilosu başına günlük 1 damla kullanma şeklindedir. Örneğin, bebeğiniz henüz 7 kg ise, günde 7 damla kullanmanız önerilir.

Unutmayın:
Yemek saatleri dışında verilen Sidefer demir damlası kullanımında bebeğiniz ek gıdaya geçtiyse süt ürünlerinden bir saat önce ya da sonra kullanılması önerilir. Yani peynir, süt ya da yoğurt tüketiminden önce ya da sonra kullanılırsa daha çok fayda sağlayacaktır. Bu ürünler demir emilimini engelleyen besinler olduğu için demir takviyeleri ile birlikte kullanılması önerilmez.


Sidefer damla, neticede takviye edici bir madde olduğundan beslenmenin yerini tutmaz ve hastalıkların tedavi edilmesi için kullanılmaz. Bu nedenle bebeğiniz ek gıdaya geçtiyse demirden zengin besinleri menüsünde tutmanız gereklidir. Sidefer, doktor önerisi olmadan kullanılmayacak bir demir takviyesi olduğundan emzirme ve gebelik dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı konusu mutlaka doktora danışılmalıdır.


Sidefer Damla Bebeklerde Kullanımı


Sidefer damla bebeklerde kullanımı 6. aydan itibaren başlıyor. Bebekler 6. aya ulaştığında doktorlar bebek için demir takviyesi yapılmasını tavsiye ediyor. Bebeğinizin kilosu başına 1 damla şeklinde veriliyor.

Sidefer Damla İçeriğiSider damla içeriği


Sidefer damla içeğinde su, ksantan gam ve maltodekstrin gibi kıvam artırıcı maddeler, aroma verici olarak süt aroması, koruyucu olarak potasyum sorbat, asitlik düzenleyici olarak sitrik asit, emilgatör olarak ise yağ asitlerinin sukroz esterleri yer almaktadır.
Şişe kutusunu açtığınızda 30 ml şişe içerisinde 15 ml solüsyon yer alır. Bu solüsyon ile karıştırılmak üzere 950 mg'lık bir adet toz paket de mevcuttur.

Sidefer Damla Prospektüs


Sidefer prospektüsü pdf olarak Sidefer Damla Prospektüs pdf linkinden görebilirsiniz. Sidefer damla içerik, doz bilgisi, yan etkileri ve saklama koşulları gibi detaylı bilgilerini prospektüsten ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.

Benzer konular:
(bkz: newvit demir damlası kullananlar)
(bkz: bebek krem ve vitamin içeriği)
(bkz: ocean d vitamini)

Uyarı:
Bu yazı ilacın prospektüs bilgilerinden yararlanarak genel bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. İlaç firmaları zaman zaman ilaç içeriklerinde değişiklik yapabilir ve ilacın prospektüs bilgilerini güncelleyebilir. Bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce, ilacın kullanım şekli, kullanacak kişinin yaş aralığı, zamanı, sıklığı, miktarı vs. gibi ilaçla ilgili her türlü bilgiyi öncelikle doktorunuza danışmalı ve ilacı doktor onayı ile kullanmalısınız. Bu yazıdaki bilgilerin hiçbir şekilde doktor muayenesi yerine geçmediğini ya da kişisel tanı ve tedavi yöntemi olarak kullanılamayacağını hatırlatır, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulama ya da tedaviden doğacak zararlardan bebeksozluk.com sitesinin sorumlu tutulamayacığını bilginize sunarız.
doktorumuz tavsiye etti bu demir damlasını. iyi ki de etmiş, çünkü diğerleri gibi kabızlık yapmıyor. doktorumuzun verdiği bilgiye göre, bebeğiniz kaç aylıksa o kadar damla uyguluyorsunuz. mesela 7 aylıksa, 7 damla vermeniz gerekiyormuş.
Benzer Konular