Sidefer damla kullanmaya doktorumuzun önerisi ile başladık. Bu demir damlası ile ilgili detaylı yorumlarımı aktarıyorum. Ayrıca aşağıya Sidefer damla içeriği bilgisini de ekledim. Bu ilacın detayları konusunda daha fazla bilgi almak için (bkz: Sidefer Damla)

Sider Damla Kullananlar ve Yorumları6 aylık olan bebeğim için doktorumuz Sidefer demir damlasını yazdı. Diğer demir ilaçları gibi kabızlığa yol açmadığını söyledi. Bu arada Sidefer'i SSK ödemiyor. Bebek için demir damlası araştırıyorsanız, Sidefer damlayı kullanabilirsiniz.

Eczane fiyatı pahalı geldi internetten aldık. Aşağıya farklı linkler ekliyorum, sidefer damla güncel fiyatını aşağıdaki linklerden kontrol edebilirsiniz. Hangi site şu anda daha uygun satıyordur bilemiyorum.

N11
Sidefer Demir Damlası


Amazon
Sidefer Demir DamlasıVitaminler.com
Sidefer Demir DamlasıDoktorumuzun verdiği bilgiye göre Sidefer'i bebeğin kilosu başına günde bir damla kullanmamız gerekiyormuş.

Yani 6 kilo bir bebek için günde 6 damla kullanmanız gerekiyor.


Sider Damla İçeriği


Sidefer Damla içeriğinde neler var resimde görebilirsiniz, aşağıya da yazdım, ayrıntılı okuyabilirsiniz.

Bebeği Sidefer demir damlası kullanan bir anne olarak parabensiz demir damlası arayanlar için bu damlayı tavsiye ederim.

Sidefer Damla İçindekiler:

30 ml șișe içerisinde 15 ml solüsyon ve 950 mg’lık 1 adet toz paket (stik).
karıșımın net ağırlığı 17,23 g.’dır.

Stik içindekiler: Sukrozomiyal®demir, Kıvam artırıcı: Maltodekstrin, Emülgatör: Yağ asitlerinin sukroz esterleri (e473), Ayçiçeği lesitin (e322),
Kıvam arttırıcı: prejelatinize mısır nișastası

Şișe içindekiler: Su, Tatlandırıcı: Sukroz, Kıvam arttırıcı: Maltodekstrin, Aroma Verici: süt aroması, Koruyucu: Potasyum sorbat (e202), Kıvam arttırıcı: ksantan gam (e415),
Koruyucu: sodyum benzoat (e211), asitlik düzenleyici: sitrik asit (e330), emülgatör: yağ asitlerinin sukroz esterleri.

Aslında içeriği çok da temiz değil. İçeriği daha temiz bir demir damlası için (bkz: newvit demir damlası kullananlar) Fakat newvit içerisinde tatlandırıcı olmadığı için tadı epey kötü. Onu da denedik biz, fakat dediğim gibi tadı kötü, bebeğiniz içmeyebilir. Karar sizin.

Bu arada D vitamini olarak da ocean d vitamini kullanıyoruz. diğer d vitaminlerine göre temiz içerikli. Saf zeytinyağı ile yapılıyor. Detaylı bilgi için (bkz: ocean d vitamini kullananlar) başlığına bakabilirsiniz.

(bkz: bebek krem ve vitamin içeriği)
bize de doktorumuz tavsiye etti bu sidefer demir damlasına başladık, yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz.

Diğer demir damlalarının kabızlık gibi yan etkileri oluyormuş, mide ve sindirim sorunları da yaratıyormuş.

Sidefer demir damlasının içeriği görece daha temiz, koruyucu vs. de yok. Evet SSK ödemiyor maalesef ama diğerlerinin içeriğine bir baktım rezalet ne ararsan var. O yüzden el mahkum bu damlayı aldık, evet biraz pahalı.

Kilo başına 1 damla kullanmanız gerekiyormuş, mesela bebeğiniz 6 kilo ise günde 6 damla kullanmanız gerekli dedi doktorumuz.

Başlarda damla verdikten sonra kızımızda hafif kusma yaşadık. Biz bu yüzden damla sayısını 3'e indirdik.

Daha sonra kızımız tadına da alıştı, kusma da kesildi.

Ek gıdaya başladığınız dönemle aynı döneme geliyor demir damlası kullanımı. Bu yüzden kabızlık yaşamamak için öğününüze kayısı püresini katmanızı da öneririm. Günde yarım çay bardağı kayısı püresi yeterli olur.

Kayısı mevsiminde değilseniz hipp organik kayısı püresi kullanabilirsiniz.

Trendyol
Hipp Organik Kayısı Püresi

Benzer Konular