doula_gulsahtalbey, 24.12.2017 - 22:49:30 tarihinden beri Bebek Sözlük üyesi :)

Yazarımız doula_gulsahtalbey, şu sosyal medya hesaplarından takip edilebilir:

Instagram   Facebook


doula_gulsahtalbey - Tüm Yazıları

  • stres yönetimi çok önemlidir.stres yönetimi olmayan ve lohusa bunalımı yaşayan annelerde veya aşırı strese maruz kalan annelerin bebeklerinde kolik daha fazla görülmektedir.bu sebeple anne mutluysa anne stresten uzaksa bebekte o kadar rahat ve mutlu olacaktır.babalar size burda büyük sorumluluk düşüyor.
  • sudocrem harika bir bebek bakim kremi.çok memnun olarak hala kullanıyorum.bu arada anneler cilt lekelerinize de çok iyi geldigini söylemek isterim
  • psikoloji de "bebek adımlar ilkesi" olarak gecen methodla bu ve bunun gibi islemleri gerceklestirmelisiniz.yani bebeğinizi sutten kesecekseniz bunu 6hafta gibi uzun bi süreçte öğün azaltip yerine başka bisey koyarak yapmalisiniz.bu çocuğunuzu ilk kez bakiciya ve ya kreşe birakirken de yapmanız gereken bir işlem.yani 6 haftaya yayarak.ornegin ilk hafta , 1 saat kreş veya bakici sonra 3saat, sonra 4saat gibi...çocuğunuzun alışkanlıklarını birden bırakmasını beklemek ondaki güven duygusunu azaltır ve çocuğun tam tersi yönde hareket gozlenir.
  • biz de kullandik ancak çok uzun süreli kullanim olmuyor ne yazık ki bebeginiz emeklemeye başladığı andan itibaren boşa çıkıyor.
  • bebek arabası alırken öncelikle bebeginizin konforuna sonra anne konforuna ve tabi butcenize göre karar vermelisiniz.bebegi dışa donuk taşımak kanguru veya bebek arabası farketmez bebeginizde güven sorunu olusturacaktir.bu sebeple ilk 1yil bebegin anneyi görerek taşınması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.bu sebeple çift yön kullanilan bebek arabasi almanız daha çok iyi olacaktır.
    ayrıca bebek arabası ayri puset ayri sonra baston ayri alırsanız uygun gibi gorunsede daha pahaliya gelecektir.o yüzden üçünü bi arada bulunduran trawel sistem bebek arabasi almanizi tavsiye ederim.bir de bebeginizin çok aşağıda kalmayacak,size yakin olan modellerden tercih etmenizde fayda var.
  • hamile kaldığınizı öğrendiğiniz andan itibaren kafanızda oluşan binbir cesit soruya dogru kaynaklardan cevap bulmak, dogumunuzda aktif olmak için doğuma hazırlık egitimi ve doula desteği almalı doğum coskusuna kendinizi bırakıp o anın tadını cikarmalisiniz.
    sonradan pişman olmamak adina doğum seklinizi kendiniz belirlemeli doğru nefes teknikleri ve ağrı kesicisiz ağrı giderme yöntemleri ve sonrası için kesinlikle destek almalısınız.