kızıma ek gıda vermeye başladığımdan veri arada hipp kavanoz mamalardan da kullanıyorum.

hipp kavanozdaki sebze meyveler organik olduğu için tercih ediyorum. kavanozu açtığınızda sebze ve meyvelerin taze kokusu geliyor zaten. hadi eskiden neyse de, günümüzde pazara gelen meyve sebze nasıldır bilinmez. kimyasalla ilaçlama, aşılama yapılıyor mesela. bir de sebze meyve hazırlama kısmında kullandığım malzemeleri hep kaynar sudan geçirmek gerektiği ve ben hep taze verdiğim için hazırlaması zaman alıyor. kavanoz hazır olduğu için hiç vakit kaybetmeden düzenli vermiş de oluyorum.

kendim yaptığımda buharda pişirip püre haline getirip öyle veriyorum. bir öğün kendi hazırladığım sebze, meyve bir öğün hipp kavanoz veriyorum.

aklınızda olsun, kavanoz kapağını açtığınızda şlak diye o açma sesini duymazsanız vermeyin.

afiyet olsun :)
havuç, patates, bezelye, karnabaharlı sebze püresini tavsiye ederim. kızım normalde sebze pek sevmiyor ama bu karışımın tadını çok sevdi.

erik püresini tavsiye etmiyorum içerisinde ilave şeker varmış, arkasında içindekiler bölümünde gördüm.

bebeğiniz kabız olmuşsa hiç düşünmeden hipp kayısı püresini alın. anında etki ediyor :)
Benzer Konular
 

Kolostrum sütünün iyileştirici sırlarını ve ne kadar sürebileceğini biliyor musunuz? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını bu kapsamlı kılavuzda keşfedin.

 

1 yaşındakiler için en iyi oyuncakları keşfedin! Hangilerinin bilişsel gelişimi teşvik edebileceğini, duyusal algıyı geliştirebileceğini açıkladık.

 

1 yaşındaki miniğinizin en çok seveceği oyuncakları listeledik.

 

Yeni doğmuş bebeğinizin oyuncakları güvenli mi? Miniğiniz için doğru oyuncakları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin.