X

Hamile Kalmak İçin 10 Hızlı Yöntem


 • Hamile Kalma Yöntemleri  Bir bebeğiniz olmasını gerçekten istiyorsanız, denenmiş hamile kalma yöntemleri nelerdir? diye aklınızdan geçiriyorsanız, 10 hızlı hamile kalma yöntemini sizler için paylaşıyoruz. Hamilelik şansınızı artırmak için bu yazıyı mutlaka okuyun.
  hızlı ve kolay hamile kalma yöntemleri  En hızlı hamile kalma yöntemleri şunlardır:

  1- Kayganlaştırıcı Kullanmadan İlişkiye Girmek  Hamile kalmak için öncelikle bilimin sesine kulak vermelisiniz. Yapılan bazı bilimsel araştırmalar sonucunda kayganlaştırıcıların içerisinde bulunan kimyasalların spermler için zararlı olabileceği gözlemlenmiştir.


  kayganlaştırıcı içerisindeki kimyasallar spermleri yavaşlatabilir
  kayganlaştırıcı içerisindeki kimyasallar spermleri yavaşlatabilir  Bu sebeple ilişki esnasında kayganlaştırıcı kullandığınızda spermler zarar görebileceği için hamile kalma şansınızı azaltmış olursunuz.

  2- Sigarayı ve Alkolü Bırakın  Sigara ve alkol kullanımını sonlandırmak hızlı hamile kalmak isteyenlerin ilk yapacağı şeylerin başında geliyor. Bu durum hem erkek hem de kadın için geçerlidir. Çünkü tütündeki toksinler her iki cinsiyette de doğurganlığa zararlıdır.


  Hızlı hamile kalmak için alkol ve sigaradan uzak durun
  Hızlı hamile kalmak için alkol ve sigaradan uzak durun  Özellikle kadınlarda sigara içmek yumurta kalitesini düşürür ve kanser, ektopik hamilelik veya düşük yapma olasılığını arttırır.
  Haftada 1 tane sigara içmek bile, hamile kalma şansınıza zarar verir evet. Kesinlikle 1 TANE BİLE SİGARA İÇMEMELİSİNİZ. Sigara içmek TSH (Tiroidi uyarıcı hormon) değerlerinize zarar verir. Sigara içiyorsanız, TSH değerlerinizi ölçtürdüğünüzde olumsuz etkisini fark edebilirsiniz.

  Doğurganlık çağındaki kadınlarda görülen birçok endokrin bozukluk(hormonal) çocuk sahibi olabilmeyi engellediği ve gebelik süresince de anne ve çocuk üzerinde istenmeyen sonuçlara yol açabileceği için uygun şekilde tespiti ve tedavileri gerekir. KAYNAK 1 KAYNAK 2

  Uyarı

  Olması gerektiğinden yüksek ya da düşük TSH değerleriniz varsa, hamile kalmanız neredeyse olanaksızdır aklınızda olsun. Ayrıca iyotsuz beslenme de TSH değerlerinizi olumsuz etkiliyor. İyotsuz tuz kullanmayın mesela bu çok önemli. Alkol ve sigara kullanımı da hamile kalmanızı engelleyen faktörlerden biridir. Alkol ve sigara kullanımı hormon dengenizi bozarak hamile kalmanızı neredeyse imkansız hale getirir. Haftada 1 tane sigara içmek dahi hamile kalmanızı engelleyebilir.


  3- Bol Su İçin  Genel sağlık durumunuzu korumak için uygun hidrasyon çok önemlidir. Bununla birlikte, hamilelik planınız varsa su alımınıza daha da dikkat etmek zorundasınız.


  Bol su içmek hamile kalmayı kolaylaştırır
  Bol su içmek hamile kalmayı kolaylaştırır  İPUCU

  Bol su içmek yumurtalıklarınızın sağlıklı yumurtalar üretmesini ve uterusun implantasyona (yumurtanın rahminize yerleşebilmesi) sağlıklı bir şekilde hazırlanmasını sağlar.


  Ayrıca çok su içmek servikal mukus (rahim ağzı salgısı) oranını artıracağı için spermin yumurtaya ulaşması kolaylaşır. Çok su içmenin kadınlarda salgılanan servikal mukus oranını artırdığı bilimsel çalışmalarla desteklenmiştir. KAYNAK

  4- Kilonuza Dikkat Edin
  Hamile kalmayı hızlandırmak için fazla kilolarınızdan kurtulun
  Hamile kalmayı hızlandırmak için fazla kilolarınızdan kurtulun  Kilonuzun normal olup olmadığını vücut kitle indeksinizi ölçerek bulabilirsiniz.
  Fazla kilolu olmak hamile kalma olasılığını ve doğurganlık tedavilerinin başarısını olumsuz etkileyebilir. KAYNAK


  Unutmayın

  Kilonuz fazlaysa, vücudunuz bunu dengelemek için hormon üretimini tetikler bu da hormon dengenizi bozacağı için yumurtlama döneminize olumsuz etki eder.


  5- Antioksidan İçeren Besinler Tüketin
  Daha hızlı hamile kalmak için bu yiyeceklerden tüketin
  Daha hızlı hamile kalmak için bu yiyeceklerden tüketin  Folat ve çinko gibi antioksidanlar hem erkekler hem de kadınlar için doğurganlığı artırıyor. KAYNAK


  Bilimsel Araştırma Sonucu

  Genç ve erişkin erkeklerden yapılan bir çalışmada, günde 75 gram antioksidan bakımından zengin ceviz yemenin sperm kalitesini arttırdığı tespit edilmiş.  Bilimsel Araştırma Sonucu

  In vitro fertilizasyon geçiren 60 çiftin ardından yapılan bir başka çalışma, bir antioksidan takviyesi almanın,% 23 daha fazla hamile kalma şansı ile sonuçlandığını tespit edilmiş.


  Meyveler, sebzeler, kuruyemişler ve tahıllar gibi besinler, c ve e vitaminleri, folat, beta-karoten ve lutein gibi faydalı antioksidanlarla doludur. bunların tüketilmesi hamile kalmayı kolaylaştırır.

  6- Trans Yağlı Besinlerden Uzak Durun  Hızlı hamile kalmak istiyorsanız trans yağlı yiyeceklerden uzak durun
  Hızlı hamile kalmak istiyorsanız trans yağlı yiyeceklerden uzak durun  Her gün sağlıklı besinler yemek, gebelik şansınızı arttırmak için en önemli etkendir aslında. Fark etmeden bile trans yağlı yiyecekler tüketiyor olabilirsiniz.


  İPUCU

  Yumurtayı gereğinden fazla kaynatmanın yumurtada trans yağ oluşmasına sebep olduğunu biliyor muydunuz? Bu konuda daha detaylı bilgiye (bkz: bebekler için yumurta nasıl haşlanır) başlığından ulaşabilirsiniz.


  Trans yağlar, insülin duyarlılığı üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayı, yumurtlama kısırlığı riskinin artmasıyla ilişkilidir.

  Hatırlatma

  Trans yağlar genellikle hidrojene bitkisel yağlarda bulunur ve genellikle bazı margarinlerde, kızartılmış yiyeceklerde, işlenmiş ürünlerde ve unlu mamullerde bulunur.


  Büyük bir gözlemsel çalışma, trans yağlarda daha yüksek ve doymamış yağlarda daha düşük bir diyetin kısırlığa sebep olduğunu göstermiştir.

  İPUCU

  Tekli doymamış yağlar yerine trans yağların seçilmesi, yumurtalık kısırlık riskini% 31 artırabilir. Karbonhidrat yerine trans yağları yemek bu riski% 73 oranında artırabilir.


  Özetle, kolayca hamile kalmak istiyorsanız kızartmalardan uzak durun, zeytinyağı sizin en yakın dostunuz olsun :)

  7- Stresten uzak durun  Hamile kalmanın en iyi yöntemlerinden biri de hiç bir şeyi kafaya takmamaktır.
  Hamile kalmayı hayatınızın odak noktası yapmayın. Yapsanız bile bunu kendinize çaktırmayın. Stres hamile kalmanızı imkansız hale getirebilir.

  Hatırlatma

  Kortizol hormonu böbrek üstü bezinin kabuk bölgesinde üretilen, vücudun strese gösterdiği tepkiyi düzenleyen bir hormondur. Stres karşısında vücudun tepkisi kortizol seviyesini yükseltmektir. . Kortizol seviyesindeki sürekli yüksek olma durumu mide ülserine, şişmanlığa, yüksek tansiyona, yorgunluğa, anksiyeteye, yüksek şekere ve kolesterole neden olabilir. Kadınlarda yumurtlama dönemini olumsuz etkilediği gözlenmiştir.


  Biliyorsunuz bir şeyin üstüne ne kadar giderseniz o şey olmaz. bu konudan biraz uzaklaşmak için kendinize hobiler bulun. Mesela ben ney çalmayı öğrenmiştim :) Siz de farklı hobiler edinmeyi deneyebilirsiniz. Çok işe yarıyor.

  Açıkçası, “rahatla” ve “kafaya takmazsan olur” gibi telkinler gebe kalmaya çalışırken kimsenin duymak istemediği iki şeydir; ancak bazen stresi azaltmak (bebek niye olmuyor diye kafanıza takmamanız bile) hızlı hamile kalmanıza yardımcı olabilir.


   Kolay hamile kalmak için hiçbir şeyi kafaya takmayın
  Kolay hamile kalmak için hiçbir şeyi kafaya takmayın  Meditasyon ve diğer stres azaltma teknikleri doğurganlık oranlarını artırmaya yardımcı oluyor. Çünkü stres, kortizol gibi özellikle yumurtlamayı tetikleyen hormonları etkileyebilir.

  Dr. Bülent Uran:

  "Sürekli stres, kandaki kortizol hormonunu yükselterek yumurtlama ve üreme işlevlerini düzenleyen GnRH isimli hormonun etkisini bozmaktadır. Bu olumsuzluğu aşmak için öncelikle stresi aşmak gerekir"


  8- Baba Adaylarına Öneriler  Sadece güçlü, sağlıklı spermler bir yumurtayı dölleme şansına sahiptir.


  Baba adaylarının dikkat etmesi gerekenler
  Baba adaylarının dikkat etmesi gerekenler  Eğer bir baba adayı iseniz:


  • Sperm sayı ve kalitenizi arttırmak için sigarayı bırakın.
  • Sıcak spermleri öldürdüğü için sıcak hamam ve sauna kullanmayın veya sıcak banyo yapmayın.
  • Alkole ve sigaraya bir süre veda edin.
  • Aşırı kilolu iseniz sağlıklı kilonuza ulaşın.
  • Güçlü ve bol miktarda sperm üretmeye yardımcı olan vitaminler içeren bazı önemli besinleri (çinko, folik asit ve c vitamini gibi ) tüketmeye özen gösterin.


  9- İlişki Sıklığınızı Artırın
  ovulasyon gününden önce cinsel ilişki öneriliyor
  ovulasyon gününden önce cinsel ilişki öneriliyor


  Düzenli cinsel ilişki gebelik şansınızı yükseltir.

  Ovulasyon testi yaptığınızda pozitif sonuç almanız, yumurtlamanın gerçekleştiğini gösterir. Yumurtalar çoktan kaçıp gitmiş atılmış bile olabilir.

  Hatırlatma

  Uzmanlar adet bittiği günden itibaren yumurtlama gününüzden 2 gün sonraya kadar 2 günde bir cinsel ilişkiye girmenin hamile kalma şansını oldukça arttırdığını söylüyorlar.


  10- Kafeini Azaltın  Kahvenin doğurganlık üzerindeki etkisi konusunda yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda bazı çelişkiler mevcut. Kimi araştırmalarda etkisi pek yok deniyor ama kimi araştırmalar hayır tüketmeyin diyor.

  Hatta bir bilimsel araştırma günde 500 mg kafein tüketen kadınların hamile kalmalarının 9,5 ay daha uzun sürdüğünü gösterdi. KAYNAK

  Bu konu da işinize yarayabilir hamile kalamayanlara tavsiyeler
 • kolay hamile kalmak için benim size önerim hayata sürekli pozitif bakın.planlı olmayın,iyi beslenin,hiç düşünmediğiniz zamanda oluyor.mucizelere inanın,vücudunuza güvenin,vücudunuz doğru zamanı bilir.
 • deneme