Bebek Bakım Çantası Tavsiyesi: En İyi 10 Anne Bebek Çantası

Bebek bakım çantası tavsiyesi arayan ebeveynlere yardımcı olmak için yazdığım bu makalede, anne olarak kendimin ve bebeğimin ihtiyaçlarından yola çıkarak, en iyi bebek bakım çantasını bulmak için pek çok marka ve model araştırması yaptım.

Bebeğimle dışarı çıktığımda onun tüm ihtiyaçlarını taşıyabileceğim, dayanıklı ve pratik bir çanta arayışım beni birçok farklı marka ve modelle tanıştırdı diyebilirim. Çantanın hafif olması, geniş iç hacme sahip olması, ergonomik tasarıma sahip olması gibi faktörler benim için önemliydi.

Uzun süren araştırmalar sonucunda, annelerin gönlünü çalmayı başaran en iyi anne bebek çantası markalarına bu yazımda yer verdim. Bu markalar, yüksek kaliteli malzemelerden üretilen, sağlam ve dayanıklı yapılarıyla öne çıkıyor. Aynı zamanda, iç düzenlemeleri ve bölmeleri sayesinde bebek bezi, ıslak mendil, emzik, mama şişesi gibi eşyaları düzenli bir şekilde taşımanıza olanak sağlıyor.

Öte yandan, çanta seçerken çantanın stili de önemli bir faktör olabilir. Bebeğiniz büyüdüğünde de kullanmaya devam edeceğiniz modelleri tercih edebilirsiniz. Şık tasarımlara sahip olan bazı markalar, annelere hem kullanışlılık sağlarken hem de tarzlarını yansıtmalarına olanak tanıyor.
Yazının devamına ve içeriklere aşağıdan ulaşabilirsiniz.2023'ün En İyi 10 Anne Bebek Çantası2023 En İyi Anne Bebek Çantası Markaları


Bebeğiniz doğuncaya kadar çanta kavramı sizin için sadece birkaç eşyanızı içine atıp çıkmalık bir aksesuar olabilir. En azından ben anne olana kadar böyle düşünüyordum. Ancak, gerçek şu ki, bebeğinizin doğumuyla birlikte, çanta ihtiyacınız büyük ölçüde değişiyor. Bebeklerin ihtiyaç duyduğu eşyaların sayısı ve boyutu göz önüne alındığında, kaliteli ve kullanışlı bir anne bebek çantası bulmak oldukça önemli hale geliyor. İşte bu noktada, diğer ebeveynlere yardımcı olabilmek için kendi deneyimlerimden ve diğer annelerin önerilerinden yola çıkarak hazırladığım 2023'ün en iyi bebek bakım çantası listesi aşağıdaki gibi:

1. Okiedog Bebek Bakım ÇantasıOkiedog Bebek Bakım ÇantasıAnnelerin vücut sağlığını koruma hedefi ile üretilen Okiedog bebek bakım çantası, bebek eşyaları için gerçekten muhteşem bir iç tasarım imkanı sunuyor. Okiedog, prestijli ve ünlü bir marka olarak, mükemmel bebek bakım çantası tasarımları sunuyor. Markanın pek çok çanta modeli, anneler için pratik ve şık bir seçenek olurken, aynı zamanda kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Eğer aradığınız şey pratik, şık ve kaliteli bir bebek bakım çantası ise, Okiedog sizin için çok iyi bir tercih olacaktır.
Seyahat etmeyi seven anneler için ayrıca bir ebeveyn bölümü de bulunan çantanın en güzel özelliği, iç kısmının açık renkte olması. Bölümler arasında koyu çizgiler yer aldığı için aradığınız ne varsa hemen bulabiliyorsunuz. Ayrıca modellere göre değişmekle birlikte, Okiedog çantaların iç kısmında, iki adet rahat açılıp kapanan elastik yapıya sahip çıtçıtlı halka yer alıyor. Kolayca kaybolabilecek emzik, diş kaşıyıcı veya oyuncak gibi eşyaları bu kancalara takabilir, bebeğinize istediği zaman hızlıca çıkarıp verebilirsiniz. Çantaların iç hacmi geniş, içine bebeğiniz için gereken bütün her şeyi koyabilirsiniz. Okiedog çantaların hepsinde ebeveynlere ekstra pratiklik kazandıracak özel aksesuarlar bulunmaktadır. Örneğin özel iç kumaşa sahip biberon çantası, her an kolayca kullanılabilecek anti bakteriyel alt değiştirme minderi, çok amaçlı kullanımlar için aksesuar çantası, pusete asım için gerekli aparat seti.

Okiedog bebek bakım çantası kullananların yorumlarını ve ürün fiyatlarını aşağıdaki linklerden inceleyebilir fiyat karşılaştırması yapabilrisiniz.

Amazon
Okiedog Bebek Bakım Çantası2. Lassig Bebek Bakım ÇantasıLassig Bebek Bakım Çantası


Şık tasarımı ve kullanım kolaylığı sağlayan yapısı ile annelerin en sevdiği çantalardan biri de Lassig bebek bakım çantası oluyor. Ayarlanabilir omuz askısı, büyük cepleri, ekstra dış bölmesi ile yalıtım özellikli şişe tutacağı fonksiyonel tasarımının sonuna kadar kullanıldığının göstergesi.

Lassig bebek bakım çantası kullananların yorumlarını ve ürün fiyatlarını aşağıdaki linklerden inceleyebilir fiyat karşılaştırması yapabilirisiniz.

Amazon
Lassig Çanta Modelleri3. Mayoral Bebek Bakım ÇantasıMayoral Bebek Bakım Çantası


Anne konforuna önem veren Mayoral bebek bakım çantası tasarımında sırt kısmı köpükle güçlendirmeye özen göstermiş. Fermuarlı ana bölge içerisinde iki küçük bölme ve geniş yan cepleri de mevcut. Sırt askılarının kolayca ayarlanması ve ön kısımda ekstra bir gözü olması da işlevselliği gösteren özellikleri arasında yer alıyor.

Mayoral bebek bakım çantası kullananların yorumlarını ve ürün fiyatlarını aşağıdaki linklerden inceleyebilir fiyat karşılaştırması yapabilrisiniz.

N11
Mayoral Çanta Modelleri4. Pierre Cardin Bebek Bakım ÇantasıPierre Cardin Bebek Bakım Çantası


Şık tasarımı ve fonksiyonel kullanımı ile vitrine çıkmaya hak kazanan bir diğer model de Pierre Cardin Bebek Bakım Çantası oluyor. İçerisinde alt açma ünitesi ile yan kısmındaki termal bölüm, çantaya ekstra özellikler kazandırıyor. Yine ıslak mendil ceplerinin ayrı olması, ayarlanabilir omuz askıları ve hiçbir kimyasal madde içermemesi, ergonomik ve güvenli bir çanta izlenimi yaratıyor.

Pierre Cardin bebek bakım çantası kullananların yorumlarını ve ürün fiyatlarını aşağıdaki linklerden inceleyebilir fiyat karşılaştırması yapabilrisiniz.

N11
Pierre Cardin Çanta Modelleri5. Kraft Bebek Bakım ÇantasıKraft Bebek Bakım Çantası


Hafiflik bakımından rakip tanımayan Kraft bebek bakım çantası muhteşem özelliklere sahip. Öncelikle bebek sağlığına zararlı hiçbir kimyasal madde içermiyor ve tek hamle ile ulaşılabilen dış cep imkanı tanıyor. Omuz askıları oldukça geniş ve ayarlanabilir özellik sunuyor. Üstelik çanta ile birlikte ekstra askı geldiği için elde ya da omuzda rahatça taşınabiliyor. Su geçirmez kumaşı ve dayanıklı yapısı ile daha uzun süre annelerin favori çantası olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Kraft bebek bakım çantası kullananların yorumlarını ve ürün fiyatlarını aşağıdaki linklerden inceleyebilir fiyat karşılaştırması yapabilrisiniz.

N11
Kraft Çanta Modelleri6. Babbleroo Bebek Bakım Çantası


Dünya çapında satış rekorları kıran ünlü Babbleroo bebek bakım çantası, farklı ülkelerdeki binlerce ebeveynin hakkında çok iyi yorumlar yaptığı belki de tek ürün. Babbleroo anne bebek çantasının bu kadar çok beğenilmesini sağlayan özelliklerine gelin birlikte bakalım:
-Öncelikle çantanın iç yapısı oldukça geniş ve de birçok faydalı cep içeriyor. Özellikle, ısı yalıtımlı cepler sayesinde, bebeğiniz için gerekli olan biberonları kolayca saklayabilirsiniz.
-Bu çanta, dayanıklılığı ile de dikkat çekiyor. Yırtılmaz, su geçirmez bir kumaşı var.
-Çantanın askıları, omuzlarınız üzerinde yükü dengeli dağıtmak için yumuşak askılar ve yumuşak arka panel kullanılarak tasarlanmış. Bu özellikler sayesinde, çantayı uzun süre taşımak daha rahat hale geliyor.
-Belki de en güzel özelliklerinden biri ileride rahatça seyahat çantası olarak kullanabileceğiniz bir görünüme sahip olması.
-Ürünün satıcısı ürünün arkasında, 180 gün garanti veriyor.

Babbleroo anne bebek çantasının fiyatına ve yorumlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Amazon
Babbleroo Bebek ÇantasıBebek Bakım Çantasında Neler Olmalı?Bebek bakım çantasında neler olmalı?


Yeni anneler için bebek bakım çantasına neler olmalı sorusu bazen içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Çantaya ne konulursa konulsun yetersiz gibi hissedilmesinin yanı sıra bazen unutulan küçük bir şey dahi o an en ihtiyaç duyulan şeye dönüşebiliyor.

Bebek bakım çantasına koymanız gerekenleri sıralayacak olursak;

 • Bebek maması, mama kabı ve mama kaşığı,
 • Suluk, biberon, emzik, emzik kabı,
 • Zıbın, atlet, yelek, çorap, önlük, ağız silme mendilleri ve yedek iki takım kıyafet,
 • Yedek bezler, alt açma örtüsü, pişik kremi, ıslak mendil,
 • Anne için kıyafet, göğüs pedi, emzirme örtüsü ve gerekirse süt sağma makinesi.


Bebek Bakım Çantası Nasıl Olmalı?Bebek bakım çantası nasıl olmalı


Bir süre sonra sizin ve bebeğinizin eşyaları için vazgeçilmez bir parçanız olacak olan bebek bakım çantası tabii ki her çantadan seçilemez. Peki kullanışlı bir bebek bakım çantası nasıl olmalı?

Belirli özelliklere ve mutlak dayanıklılığa sahip olması gereken kullanışlı bir anne bebek çantasında şu özellikler bulunmalıdır:

 • Hem annenin, hem de bebeğin eşyalarını taşıyabilecek kadar geniş hacimli olması,
 • Bol miktarda cebi/ gözü olması,
 • Biberonların ve suluğun dökülmeden durabileceği ayrı biberon ceplerine sahip olması,
 • Bebeğinize zarar verebilecek kimyasalları dokusunda bulundurmaması,
 • Kolay taşıma ve gerektiğinde bebek arabasına asmak için askılıklarının ergonomik olması,
 • Ayrı bir termal çanta kullanmamak adına, en azından bir cebinin termal özellikli olması.
 • Silinebilir ve su geçirmez kumaşa sahip olması.
hala bir bebek bakım çantası alamadım, bu yüzden bebek bakım çantası tavsiyeleri istiyorum. hangi marka daha iyidir ve kullanışlıdır bilemediğim için kararsız kaldım. kullanan anneler tavsiyelerde bulunursa sevinirim.
bebek bakım çantası olarak lassig marka çantaları öneririm, dayanıklı oluyorlar. bu marka zaten özellikle anne bebek bakım çantaları yapıyor.
sırt çantanız varsa kesinlikle sırta takılan bir model seçmeyin. o çantanızı da ek olarak arabada falan bulundurabilirsiniz. yandan asılan çantalar daha kullanışlı. arabaya da asabiliyorsunuz. yandan askılı olan anne bebek çantalarından almanızı tavsiye ederim.
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.