Bebek Telsizi Tavsiyesi: En İyi 5 Bebek Telsizi Markası (2024)

Kullanırken kesinti yapmayan en iyi bebek telsizi markası hangisi? Ebeveynlerin en çok tercih ettiği en kaliteli bebek telsizi markalarını ve fiyatlarını sizler için araştırdık Listemizde ayrıca en iyi bebek monitörü markalarını da ekledik.

Her bebek, ailelerinin kucağına artık iyice kabarık bir alışveriş listesi ile geliyor, bebek telsizi ve bebek kamerası da bu listenin önemli bir kalemi olmuş durumda. Biz de, bu rehberi, sizlere hem kaliteli, hem de bütçe dostu bebek telsizi tavsiyesi verebilmek için hazırladık. Piyasadaki bebek telsizlerinin özelliklerini inceleyerek, ebeveynlerin geri bildirimlerini dikkate alarak, en yüksek puan alan modelleri listeledik.

Listemizde ses ve video özelliklerine, gece görüş yeteneğine, sıcaklık sensörlerine, ninnilere ve Wi-Fi bağlantısına sahip bebek telsizleri yer alıyor. Ayrıca, dayanıklılık, kullanım kolaylığı ve pil ömrü gibi faktörleri de göz önünde bulundurduk.

Yazımızın içeriğine hızla göz atabilirsiniz:Aklınızda Bulunsun:
Eski dönemlerde bebek alışveriş listelerinde sık rastlanmayan bu telsizler, hem teknolojinin gelişmesi hem de yaşam koşullarının değişmesi sebebi ile günümüzde bebek sağlığı ve güvenliği konusunda önemli bir yardımcı cihaz haline gelmişlerdir. Yalnızca ses ileten telsizler, çoğunlukla daha uygun fiyatları sebebi ile tercih edilebilirken, özellikle çalışan ve bebeğini uzaktan izlemek isteyen ebeveynler son dönemlerde görüntülü bebek telsizi modellerine yönelmiş durumdalar. Görüntü aktarma sağlayan cihazlarda, hareket sensörlü kamera desteği de da bazı durumlarda aranan özelliklerden birisi olmuştur.

Bebek telsizleri, temelde bebeğin sesini duymak amacı ile üretilmiş olmasına rağmen, son dönemlerde internete bağlanabilen, kameralı, görüntülü modeller dikkat çekmeye başlamıştır. Özellikle wifi özelliği bulunan kameralı bebek telsizi modelleri evden uzakta olan ebeveynler tarafından daha çok tercih edilmektedir.


2024'ün En İyi 5 Bebek TelsiziEn İyi Bebek Telsizi


Gelişen teknoloji ile beraber seçebileceğiniz marka ve modeller de çok çeşitlendi diyebiliriz. Bebek telsizi marka tavsiyesi verebilmek için kullandığımız başlıca kriter bu telsizleri kullanan ebeveynlerden gelen yorumlar oldu.

Araştırmalarımız sonucunda ebeveynlerden olumlu yorumlar alan, sizler için önerdiğimiz en iyi bebek telsizi markaları ve özellikleri:

1- Bebevo Vm903 Bebek MonitörüBebevo Vm903 Bebek Monitörü


Bebevo Vm903 Bebek Monitörü, kamerası yardımı ile bebeğinizi izleme imkanı da sağlar. Tasarımı oldukça ergonomiktir. Görüntü kalitesi iyi, ve ekranı da yüksek çözünürlüklüdür. Ekranı geniş olması bebeği daha rahat izleme imkanı sunuyor. VOX modu ile ekran sadece hareket ve ses olduğunda aktive olur. Bu da, pil ömrünü 24 saate kadar uzatabilir.Bebevo bebek telsizi teknik özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Ekran boyutu: 3,2 inç yüksek çözünürlüklü LCD ekran
 • Kamera açısı: Geniş açılı
 • Uzaktan izleme mesafesi: 300 metre (açık alanda)
 • Oda sıcaklığı kontrolü: Var
 • Ninni çalma özelliği: Var
 • Kapsama alanı: 300 metre
 • Ses ayarı: Var
 • Telsiz özelliği: Görüntülü


Bebevo Ürün Videosu


Avantajları
 • Bebevo VM903 bebek video monitörü, yüksek çözünürlüklü 3,2 inç LCD ekranıyla bebeğinizi net ve detaylı bir şekilde izlemenizi sağlar.
 • Geniş açılı kamera sayesinde bebeğinizin odasını geniş bir açıdan gözlemleyebilirsiniz.
 • Uzaktan izleme mesafesi 300 metreye kadar uzanır, bu da evinizin herhangi bir noktasından rahatlıkla bebeğinizi gözlemleyebileceğiniz anlamına gelir.
 • Oda sıcaklığını kontrol etme özelliği sayesinde bebeğinizin konforunu sağlayabilir ve ortamın ideal sıcaklıkta olduğundan emin olabilirsiniz.
 • Kamera ünitesi üzerindeki tek tuşa basarak bebeğinize ninniler çalabilir ve onun huzurlu bir şekilde uyumasını sağlayabilirsiniz.
Dezavantajları
 • Bazı kullanıcılar, menü kullanımının karmaşık olduğunu belirtmiştir. Menü seçeneklerinin daha kullanıcı dostu olması tercih edilebilir.


2- Weewell Bebek Telsizi - WMA420Weewell Bebek Telsizi - WMA420


Weewell WMA420, 300 metre kadar menzili bulunan, şarjlı ve LCD ekranlı bir telsizdir. Kablosuz teknoloji ile çalışmaktadır ve iletişim özelliği son derece kalitelidir. İnterkom, bir başka deyişle karşılıklı konuşma özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde anne ve baba, bebeğin sesini duyarken, bebek de anne ya da babasının sesini duyabilmektedir. Bu özellik, bebeğin kendini güvende hissetmesi ve ağladığında daha hızlı bir şekilde sakinleşmesi için oldukça kullanışlıdır. İçerisinde sakinleştirici ninniler ve gece ışığı da bulunmaktadır. DECT teknolojisi ile üretilmiş bir ürün olan Weewell WMA420, parazit ve hat karışması gibi sorunları otomatik kanal değiştirme özelliği ile çözmektedir. Bunun yanında, ses kalitesi son derece başarılıdır. Ortam termometresi özelliği de, odanın sıcaklığı konusunda bilgi sahibi olmanızı ve sıcaklığı sabit tutmanızı kolaylaştırmaktadır. Ürünün eni 20 cm, boyu 23 cm ve derinliği 8 cm olmaktadır. 24 ay garantisi vardır.

Weewell WMA420 Bebek Telsizi


3- Philips Avent Bebek Telsizi - SCD501-100Philips Avent Bebek Telsizi - SCD501-100


Yine DECT teknolojisi kullanmakta olan Philips Avent SCD501/100, artı olarak iletişimi şifrelemesi sebebiyle bebeğinizin sesini yalnızca sizin duymanızı sağlar. Ebeveyn ünitesi, elektriğin yanı sıra, şarjlı veya şarjsız pil ile de çalışabilmekte, hatta 24 saate varan kullanım süresi vermektedir. Bu telsizin en önemli özelliklerinden birisi, en küçük bir sesi bile çok net olarak algılayabilmesidir. Mesela bebek hıçkırdığında dahi ses, anne ve babasına ulaşmaktadır. Gece ışığının bulunması, bebeğin gece uyandığında korkmamasını sağlamaktadır. ECO modu ile pil ömrünü uzatmaktadır. Ses seviyesinin kontrolü özelliği bulunmaktadır. Açık alanda 300 metreye kadar, ev içerisinde ise 50 metreye kadar menzili bulunmaktadır. Gücü azaldığı zaman veya bebek ünitesi ile iletişim kesildiğinde ebeveyn ünitesi uyarı vermektedir.

N11
Philips Avent SCD501/100Amazon
Philips Avent SCD501/1004- Motorola MBP36S Dijital Bebek KamerasıBebevo Vm903 Bebek Monitörü


Motorola MBP36S Dijital Bebek kamerası, piyasadaki en kapsamlı ve başarılı ürünlerden birisidir. Bebek ünitesinin kamerası yatay ve dikey hareket etme özelliğine sahip olup, ebeveyn ünitesinden yönlendirilebilir. 2.4 GHZ FHSS kablosuz teknoloji ile iletişim kesintilerini minimuma indirmektedir. Pek çok yan özelliğinin yanı sıra, tek ebeveyn ünitesi, 4 farklı bebek kamerasına bağlanabilmektedir. Bebek ünitesinin kamerasının hareket edebilmesi sayesinde ürün, ileriki yıllarda çocuk odasını kontrol etmek için de kullanılabilir. Fiyatı bir tık daha yukarı olsa da, özellikleri ile buna değeceğini düşünüyoruz.

N11
Motorola MBP36SAmazon
Motorola MBP36S5- Chicco Bebek TelsiziChicco bebek telsizi


Chicco Baby Monitor Video olarak geçen Chicco bebek telsizi, güvenilir markalardan bir tanesi. Chicco bebek telsizi konusunda da son derece başarılı bir markadır. Kameralı bebek telsizi ebeveynlerin her türlü ihtiyacını karşılamaktadır. DECT teknolojisi ile geliştirilmiştir. Ses kalitesi çok başarılıdır. Parazit en aza inerken, gizlilik en yüksek seviyeye çıkmaktadır. 2,4 inç ekranı bulunmaktadır. Video kamerası ayarlanabilmektedir. Karanlıkta da çalışan kameranın hedef bulma özelliği bulunmaktadır. Bebek gece uykudayken gece boyu ışığı yanmaktadır. 24 ay garantisi var.

N11
Chicco Bebek Telsizi


Amazon
Chicco Bebek TelsiziBebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Edilmelibebek telsizi alırken dikkat edilmesi gerekenler


Telsiz satın alırken temel olarak şu kriterlere dikkat etmek gerekmektedir:
Çekim Gücü
Telsizlerin çekim gücü son derece önemlidir. Özellikle büyük bir eve sahip olan ebeveynler satın alırken çekim gücüne daha çok önem vermelidir. Çünkü oda duvarları çekim gücünü direkt etkiler.


Ünite sayısı
Üniteler genel olarak bir bebeğin yanında bir de ebeveyn yanında olmak üzere iki tane olmaktadır. Fakat ebeveyn ev içerisinde hareket halinde olacağı için sürekli mutfak, oturma odası gibi odalar arasında telsizi taşıyamayabilir. Bu nedenle daha fazla ebeveyn ünitesi olan cihazlar daha avantajlıdır. Ya da bazı telsizlere cep telefonu ile de ulaşma imkanı bulunmaktadır. böylece hem anne hem de baba cep telefonundan bebeği takip edebilmektedir. Bunun dışında bazı ürünlerde bebek ünitesi birden çok olabilir, bu da gerektiğinde daha iyi kapsama alanı alınabilmesini sağlar.


Batarya Gücü
Ürünlerin batarya ömrü yine oldukça önemlidir. 7 saat ile 24 saat arasında durmadan çalışma özelliği olan telsizler bulunmaktadır. Kameraların batarya tüketimi daha hızlı da olsa, farklı tasarruf modları sayesinde uzun süre çalışabilme özellikler vardır. Her duruma karşı, uzun süre kullanılabilir olan telsizler veya kameralar tercih edilmelidir.


Netlik
Telsizler hakkında en çok şikayet edilen konu parazitlerdir. Telsiz kaliteli olduğunda bu parazitler en aza inmektedir. Bebeğin sesini ya da görüntülü ise görüntüsünü net bir şekilde dinleyebilmek ve görebilmek bir bebek telsizinden beklenen en önemli özelliktir.


İletişim Kesintisizliği
Telsiz ve kamera kullanımında yine en önemli konulardan birisi iki ünite arasındaki iletişimin problemsiz olmasıdır. Mesela internet bağlantısı gerektiren ürünlerde internet kesintisi, ürünün kullanılmaz duruma gelmesine sebep olur. Hatta bazı ürünlerde, modemin IP adresi bile sabit olmalıdır, aksi takdirde bebek ünitesinin iletişimi kesilir ve yeniden ayarlanması gerekebilir.


Piyasada bebek telsizi satışı yapan pek çok marka bulunuyor. Bunlar arasından hangisinin daha kaliteli ve ihtiyaçları karşılayabilecek kapasitede olduğunu bulmak için ebeveynlere memnun kaldıkları markaları sorduk. Ayrıca aklınızda olsun, bebek telsizi fiyatları da kampanyalara bağlı oldukça değişken olabiliyor. Ama yine de her bütçeye uygun telsiz bulmak mümkün. Ucuz bebek telsizi arayışındaysanız sizin için fiyatı uygun olmasına rağmen oldukça iyi performans gösteren telsizleri de listemize ekledik.

Bebek Telsizi Ne Zamana Kadar Kullanılır


Bebek telsizi yenidoğandan, 3-4 yaşa kadar kullanılmaktadır. Yenidoğan döneminde bebeğin uyandığından haberdar olmak için kullanılan bu telsizler daha sonraki dönemlerde bebekler kendi odalarında kalırken güvenlikleri için de kullanılmaktadır. Anne ve baba çalışıyor ise internet destekli bebek kameraları sayesinde, iş yerlerinden bebeklerini takip edebilirler. Dolayısıyla bebek telsizi kullanım süresi, kullanım şekline göre oldukça uzayabilir.
Genel anlamda ilk dönemlerde bebeklerin uyandıklarını takip için kullanımı daha yaygın olsa da ileri teknoloji ile geliştirilmiş bebek telsizleri, bakıcıya emanet edilen bebeklerin ve çocukların takibini sağlamak amacıyla kullanılabilir.
Telsiz veya kamera tercihi yaparken kullanım süresi de dikkate alınmalıdır. Eğer yalnızca ilk dönemlerde kullanılacaksa analog bir telsiz yeterli olurken, ileri zamanlarda da kullanmak için özellikle kamera, wifi ve çift taraflı görüşme özelliklerinin bulunduğu bir telsiz tercih edilmelidir. İleri teknoloji ürünler, daha sonrasında ev güvenliği için de kullanılabilir.
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.