X

Bebek Küveti Tavsiyesi

 • İhtiyaç duyduğum zaman bebek küveti tavsiyesi aramıştım ve bulamamıştım. Kendi deneyimlerime istinaden yazayım da arayanlar yararlansın istedim. Biraz uzunca bir yazı oldu :)

  bebek küveti tavsiyesi
  bebek küveti tavsiyesi  Bebek küvetinde en önemli şey, en büyük bebek küveti hangisiyse onu alın. Çabucak büyüyorlar ve sonra o küvet yetmiyor. Bir de mümkünse katlanabilir olanlardan alın çok rahat edersiniz. Yer sıkıntısı yaşamazsınız.

  katlanabilir bebek küveti
  katlanabilir bebek küveti
  Katlanır bebek küveti fiyatlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, karşılaştırma yapabilirsiniz.

  Hepsiburada

  Katlanır Bebek Küveti
  Trendyol

  Katlanır Bebek Küveti

  Bu arada başka markalarda da genişçe bebek küvetleri gördüm. Mağazalarda çok daha pahalı, internetten almanızı tavsiye ederim. hatta katlanmayıp da daha büyük olan bebek küvetleri var. Yeriniz varsa onları tercih etmenizi öneririm.

  Ayrıntılara gelince, neden bu bebek küvetini tercih ettim?

  Piyasada artık her bebek ürünü için o kadar fazla seçenek var ki. Ne seçmeli nasıl bir ürün almalı insan karar veremiyor. sonrasında ünlü hamilelik ve doğum rehberi ayşe öner'in kitaplarını ve videolarını izleyerek bu konuda da bir yol izledim, iyi ki de öyle yapmışım çünkü sonrasında kararımdan hiç pişmanlık duymadım.

  Şimdi küvet konusunda da önce bebeğin ihtiyaçlarını düşünün. Uzmanlar, doktorlar bebeklerin her gün yıkanmasını öneriyorlar ama bu gerçekten imkansız gibi bir şey. Her zaman fırsatınız olmuyor. Fakat neden böyle diyorlar? Temizlik için mi diyorlar? Hayır. Bebeğin kordonu düştükten sonraki ilk aylarda sık sık yıkanması rahatlaması ve deliksiz uyuması açısından önemliymiş. Bebekler anne karnında su içinde durduklarından böyle bir ortama alışkınlar. O yüzden uykudan önce yıkandıklarında çok rahatlıyorlarmış.

  Peki bu yıkanmadan kasıt her seferinde sabunla şampuanla yıkanma mı?
  Hayır. Küveti bebeğin ihtiyacı olan ısıya uygun doldurup, elinizle destek olarak bekletmek, eliniz ayağını oynatarak cıp cıp yapmasını sağlamak yeterliymiş. Bu yüzden kendinden oturma üniteli bebek küvetlerinden almayın, hiç kullanışlı değil. Şu aşağıdaki videoda 3.53 saniyeden sonrasına bakın:


  bebek küveti


  Ayrı oturma ünitesi alarak çok rahat ettim. Size de tavsiyem, kafanıza uygun genişçe bir küvet ve ayrı bir uzanma ünitesi alın. İampuan kullanacağınız zaman uzanma ünitesini kullanırsınız :)

  Tabi bu benim önerim, siz de doktorunuza vs. danışarak neye karar verirseniz öyle bir şey alabilirsiniz.
 • evi dar olanlar, yeri olmayanlar, evde yer kaplamaması için katlanabilir modelleri tercih edebilirsiniz. ben onlardan aldım, memnun kaldım, tavsiye ederim size de.


  katlanabilir bebek küveti
  katlanabilir bebek küveti

  queenny
 • küvetin üstüne takılan o filelerden almanızı hiç tavsiye etmem. hem güvenli değil kopmaların olduğunu duydum, hem de yıkanma boyunca buz gibi oluyor o file, bebeği üşütüyor. küvetin içine müslin bez, tülbent vs. koymak daha doğru, hem de yumuşacık oluyor.
  banu
 • katlanabilir bebek küveti en iyisi yer kaplamaması süper bişey, ben doğum yaptığımda böyle bir ürün yoktu olsa kesin alırdım.küvet fileside asla almayın derim hiç güvenilir değil.
 • bebek küveti için size tavsiyem kesinlikle şu içerisinde hazır oturma yeri olanlardan almayın. çünkü yenidoğan bebeğin zaten o şekilde uzanarak yıkamak söz konusu olamaz. bir yakınınız bebeği tutarken siz de yıkama işini yaparsınız. ama oturma yeri çıkıntısı olan küvet alırsanız bebeği içerisinde rahat yıkayamıyorsunuz.

  bir de şu oturma aparatına bence hiç gerek yok. biz de almıştık mesela bebeğimiz 6 aylık oldu duruyor kenarda hiç kullanmadık.
 • bebek küveti içine yenidoğanlar için uzanma ünitesine gerek yok. yenidoğanları yıkarken zaten genelde 2 kişi oluyorsunuz, bir kişi bebeği tutuyor diğer kişide köpüklemeyi vs. yapıyor. bu üniteyi aldık ama biz hiç kullanmadık. eğer tek başınıza yıkayacaksanız öyle alın bu üniteyi.

  bunun dışında size bebek küveti tavsiyem, kesinlikle katlanır olan bebek küvetlerinden almanız.
  queenny
 • benim de size tavsiyem katlanır olan bebek küvetlerinden alın. inanılmaz rahat.