En İyi Oyun Halısı Hangisi? 11 Güvenilir Marka (2024)

Bebeğinizin oynaması için güvenli ve rahat bir yer yaratmak söz konusu olduğunda,en iyi oyun halısını seçmek zor olabiliyor. Oyun halıları, bebeklerin çevrelerini keşfetmeleri için güvenli bir ortam sağlayarak fiziksel ve bilişsel gelişimi teşvik eder. Aslında, sadece bebeğinizin oynaması için güvenli ve rahat bir alan sağlamakla kalmazlar, aynı zamanda çocuğunuzla birlikte eğlenceye katılmanız için de harika bir alan sağlarlar. Piyasada çok sayıda farklı oyun halısı olduğundan doğru olanı seçmek zor olabilir. Bu yazımıda,oyun halısı tavsiyesi arayan ebeveynlere yardımcı olmak için, 2024'ün en iyi oyun halısı markalarından oluşan bir rehber hazırladık. Piyasadaki çeşitli oyun halılarını listeleyerek, farklı bütçeler, stiller ve yaşlar için en iyi oyun halısı önerileri sunuyoruz. Bu kılavuz sayesinde, bebeğiniz için mükemmel oyun matını bulacağınızdan emin olabilirsiniz, böylece miniğiniz, güvenli ve rahat bir ortamda keşfedebilir, öğrenebilir ve eğlenebilir.


Oyun Halısı Tavsiyesi: Oyun Halısı Nasıl Olmalı?oyun halısında oynayan bir bebek


Bebekler için bir oyun halısı seçerken, zihinsel ve fiziksel gelişim için potansiyel faydaları göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu nedenle, oyun halısı tavsiyesi isteyen ebeveynler, bebeklerin bilişsel ve fiziksel gelişimlerini teşvik etmek için; parlak renkler, şekiller, desenler ve dokular içeren oyun halılarına öncelik vermelidir. Güvenlik de en önemli faktörden biri, bu nedenle seçeceğiniz oyun halısının malzemesinin toksik olmadığından, BPA gibi zararlı kimyasallar içermediğinden emin olun. Oyun halısı seçiminde konfor da önemli bir faktördür. Bebeğinizin rahat hissetmesi için yumuşak ve yastıklı bir mat arayın. Ayrıca matın kolayca silinebilmesi veya yıkanabilmesi, oyun halısının temiz kalmasını kolaylaştırır. Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör de boyuttur. Bebeğinizin rahatça hareket edebileceği ve keşfedebileceği kadar büyük bir oyun halısı seçin. Ayrıca katlanabilir oyun halıları da depolama için kullanışlıdır; yer kaplamazlar ve kolayca taşınabilirler. Son olarak, oyun halısında, ürünün yeni bileşenlerle üretildiğini ima eden 'all new materials' ibaresi bulunmalıdır. Bu ifadenin bulunmaması durumunda, ürün muhtemelen geri dönüştürülmüş plastik ve polyesterden oluşmaktadır ve bu da olası kanserojen unsurlar ve petrol türevleri nedeniyle bir bebeğin sağlığı için tehlikeli olabilir.

Oyun Halısı Kaçıncı Ayda Kullanılır?


Oyun halısı bebeklerin 2. aydan itibaren kullanmaya başladıkları ve de bebeklerin gelişimine en çok katkı sağlayan bebek gereçlerinden biridir. Bebeğiniz 2. aydan itibaren oyun halısı üzerindeyken, yukarıdaki nesneleri gözüyle takip etmeye çalışır.

2024'ün 11 En İyi Oyun Halısı MarkalarıAnne bebek oyun halısını inceliyor


Bebekleri eğlendirirken geliştiren, anne babaların en çok memnun kaldığı piyasadaki en iyi oyun halısı markaları şunlar:

1-Fisher-Price Piyanolu Jimnastik MerkeziFisher-Price Piyanolu Jimnastik Merkezi oyun halısı


Minikleri eğlendirmek için en iyi oyun halısını arıyorsanız, Fisher Price Piyano Oyun Halısı harika bir seçenek. Bu oyun halısı 3 ay ve üzeri bebekler için tasarlanmıştır. Piyano klavyesi, beş ışıklı tuşu ve dört eğlenceli müzik modu ile saatlerce interaktif eğlence sağlar. Renkli halı, bebekleri etraflarındaki dünyayı keşfetmeye teşvik eden eğlenceli karakterlerle kaplıdır. Ayrıca ses kontrolü ve oyun zamanı bittiğinde otomatik kapanma özelliği var. Bu oyun halısı bebeğinizi saatlerce eğlendirirken en iyi bebek oyun halısını arayan tüm ebeveynler için mükemmel bir seçim olacağını düşünüyoruz.

Özellikleri:

 • 5 ışıklı tuşa sahip büyük klavye
 • Çıkarılabilen 5 oyuncak: Bebeğin kendini keşfedebileceği ayna, fil dişlik, hışırtılı panda, aslan çıngırak ve maymun zil
 • Yumuşacık, kalın ve çamaşır makinesinde yıkanabilen oyun minderi oyuncakları takmak için halkalara sahiptir
 • Yaşa göre gelişim teknolojisi


Fisher-Price Piyanolu Jimnastik Merkezi


Öne Çıkan Özelliği
Yaşa dayalı gelişim teknolojisi. Bu özellik sayesinde, eğitim içeriği bebeğinizin yaşına ve gelişim seviyesine göre değişiyor.


2-Playgro Müzikli Projeksiyon Oyun HalısıPlaygro Müzikli Projeksiyon Oyun Halısı


Playgro müzikli projeksiyon oyun halısı, bebekler ve küçük çocuklar için önerebileceğimiz kaliteli bir oyun halısıdır. Bu oyun halısı, küçüklerin duyularını harekete geçiren ve onları saatlerce eğlendirip öğrenmelerini sağlayan bir dizi uyarıcı özellik sunar. Benzersiz projeksiyon özelliği, rahatlatıcı bir müzik çalarken mattan tavana renkli görüntüler yansıtır. Canlı renkler, ilginç dokular ve gıcırtı, diş kaşıyıcı ve ayna gibi interaktif bileşenler, bu matı bebeklerin görsel, işitsel ve dokunsal duyularını güvenli ve rahat bir ortamda uyarmak için ideal bir seçim haline getiriyor.

Özellikleri:

 • Oyun halısı yarı kapalı bir yapıya sahiptir
 • Halıda özel bir ayna mevcut.
 • Tepesinde bir projektör bulunuyor
 • Büyük boy yastığı var.


Playgro Müzikli Projeksiyon Oyun Halısı


Öne Çıkan Özelliği
Tepesindeki özel projektörün, tavana ışık ve şekiller yansıtarak bebeğinizi eğlendirerek hayal gücünü geliştirmesi.

3- Bondigo Serüven Ormanı Oyun HalısıBondigo Serüven Ormanı Oyun Halısı


Bebekler için en iyi oyun matını arıyorsanız, Bondigo Serüven Ormanı mükemmel bir seçenektir. Rahatlık sağlamak için tasarlanmıştır ve dokulu yüzeyi emeklemeye başlayan bebekler için için güvenli ve uyarıcı bir ortam sağlar. Ayrıca, canlı orman grafikleri bebeğinizin dikkatini çekecek ve oyun oynarken motor becerilerinin gelişimini destekleyecektir. Halı üstünde yatıp oynayabilen ve karın üstü yatarak eğlenebilen bebeğiniz, hışırdayan ayaklar ile kuyruğa sahip zebra, pelüş papağan, melodiler çalan aslan gibi oyuncaklar sayesinde keyifli zaman geçirebilir. Temizlemesi ve saklaması kolay olan mat, bebeklerinin oyun alanını hem güvenli hem de eğlenceli hale getirmek isteyen ebeveynler için ideal bir seçimdir.

Özellikleri:


 • Oyun halısıyla birlikte gelen oyuncaklar: Hışırdayan ayakları ve kuyruğu olan zebra, peluş papağan, melodili aslan, büyük dönen çıngıraklı toplu fil
 • Rahat yatma için yumuşak yastık
 • Her yerde pratik kullanım için kolay katlanma
 • Oyuncaklar halıya takılabilir veya ayrı olarak da kullanılabilir.
 • Melodili aslan oyuncak, 2 adet lr44 pil ile çalışıyor.


Bondigo Serüven Ormanı Oyun Halısı


Öne Çıkan Özelliği
Orman dostları, canlı renkler ve yüksek kontrastlı desenler ile bebeklerin görsel beceri gelişimini desteklemesi.

4-Fisher-Price Şehir Macerası Jumbo Jimnastik MerkeziFisher-Price-Şehir-Macerası-Jumbo-Jimnastik-Merkezi


Fisher-Price City Adventure Jumbo ile şehri evinizde canlandırın! Bu şiddetle önerilen oyun halısı, bebeklerin ve küçük çocukların keşfetmesi için teşvik edici ve güvenli bir ortam sağlamak üzere tasarlanmış. Jumbo boyutu ile miniğiniz rahat hareket eder.

Özellikleri:


 • Makinede yıkanabilir özelliği sayesinde temizliği kolay.
 • Boyutu yaklaşık 1,5 metre uzunluğunda.
 • Birlikte gelen dondurma arabasının, itildiğinde veya vurulduğunda müzik ve ışıkları 25 dakika boyunca çalışıyor.
 • 3 araç, 2 hayvan ve 2 taklit oyunu parçası dahil olmak üzere toplamda 7 oyuncak içeriyor.
 • Bebekle beraber büyür.

Öne Çıkan Özelliği
Bebekle beraber büyümesi. Bu sayede farklı beceriler ve keşifler için uygun olan farklı oyun seçenekleri sunar.

5- HB.YE Katlanabilir Oyun HalısıHB.YE Katlanabilir Oyun Halısı


HB.YE oyun halısı, rahat ve pratik oyun halısı arayanlar için ideal. Bu katlanabilir bebek oyun halısı, geniş bir oyun alanı sağlarken ve bebeğinizin keşfetmesine ve keşfederken eğlenmesine yardımcı oluyor.

Özellikleri:


 • Su geçirmez özellikte.
 • Isı yalıtımlı köpük mat bebeğinizi soğuk zeminlerden ve fayanslardan korur.
 • Katlanabiliyor.
 • hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygun. Piknik ve kamplar için ideal.
 • 150 x 200 cm geniş ölçüye sahip


Öne Çıkan Özelliği
Katlanabilir özelliği sayesinde kolayca depolanabilmesi ve taşınabilmesi.

6-Fisher-Price Perfect Sense Deluxe Jimnastik MerkeziFisher-Price Perfect Sense Deluxe Jimnastik Merkezi


Makinede yıkanabilen Fisher-Price Perfect Sense, yumuşak dokusuyla, özellikle yenidoğanlar için harika bir seçenek.

Özellikleri:


 • Doğumdan itibaren her yaştan bebek için uygun.
 • Bebeğinizin beş duyusunu harekete geçiren 20 duyusal keşif özelliğine sahip.
 • Peluş lama ve karın üstü oyun yastığı dahil olmak üzere ekstra geniş oyun minderi, çamaşır makinesinde yıkanabilir.
 • Duyuları harekete geçiren öğeleriyle 6 oyuncak bulunur: ışıklı ve müzikli su samuru, kokulu bulut, keşif aynası, yaprak dişlik, pelüş tembel hayvan ve hışırtılı kitapçık.
 • Yüksek kontrastlı renklere sahip oyuncak kemeri var.

Öne Çıkan Özelliği
Bebeğinizin beş duyusunu harekete geçiren ve 20 farklı duyusal keşif sunan özelliklerinin bulunması. Bu sayede, bebeğinizin duyusal gelişimini destekleyerek hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunuyor.

7-Baby Clementoni Jimnastik MerkeziBaby Clementoni Jimnastik Merkezi


Kaliteli bir bebek oyun halısı arıyorsanız, Clementoni Jimnastik Merkezi kesinlikle dikkate değer. Bu oyun halısı sadece bebeklerin motor becerilerini teşvik etmek için harika bir yol olmakla kalmaz, aynı zamanda bolca eğlence içerir.

Özellikleri:


 • Yumuşak plastik ve kumaştan yapılmış askılı oyuncaklar içeriyor.
 • Özel olarak tasarlanmış küçük kuş, beyaz gürültü ve müzikle çocukları mutlu etmeyi hedefliyor.
 • Bulut, yağmur sesini simüle eden bir çıngırak gibi çalışırken, yumuşak askılı oyuncaklar diş çıkarma dönemi için idealdir.
 • Tilkinin kuyruğu gıdıklama için, tavşanın karnı da öpücük oyununa teşvik için idealdir
 • Ayna bulunuyor.

Öne Çıkan Özelliği
Halıdaki karakterlerin, aksesuarları ve fonksiyonlarını anımsatarak ebeveynlere oyun esnasında rehberlik etmesi. Bu özellik, ebeveynlerin bebeğin oyun deneyiminde daha aktif bir rol üstlenmesini sağlayarak, ebeveyn-bebek etkileşimini arttırır ve bebeğin zihinsel ve sosyal gelişimine katkıda bulunur.

8-Molie Top Havuzuna Dönüşen Oyun HalısıMolie Top Havuzuna Dönüşen Oyun Halısı


Molie Top Havuzuna Dönüşen oyun halısı, bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayan, renkli ve sevimli, kaliteli bir oyun halısıdır.

Özellikleri:


 • Top havuzuna dönüşebilen aktiviteli oyun halısı, 4 adet askılı oyuncak ve 25 adet top ile birlikte geliyor.
 • Askılı oyuncaklar arasında şekilli ayna, çınçınlı oyuncak, hışırtılı oyuncak ve kelebek dişlik oyuncak bulunuyor.
 • Ölçüleri: 75x75 cm

Öne Çıkan Özelliği
Halının kenarlarındaki duvarların yükseltilerek top havuzuna dönüştürülebilmesi. Bu sayede oyun halısı bebekler için daha da eğlenceli hale geliyor.

9-Melissa & Doug Take-Along Farm Oyun HalısıMelissa & Doug Take-Along Farm Oyun Halısı


Parlak renkler ive kaymaz arka yüzeyi ile, Melissa & Doug Take-Along Farm Oyun Halısı özellikle yürümeye yeni başlayan bebekler için ideal bir oyun halısı.

Özellikleri:


 • Çiftlik sahnesi ve 9 yumuşak çiftlik arkadaşı içeriyor.
 • Taşıma çantası var.
 • Peluş figürler kırışma, gıcırtı veya çıngıraklı sesler çıkarıyor.

Öne Çıkan Özelliği
Oyun halısı üzerinde çiftlik hayvanlarının bulunması hayvanları tanımayı teşvik ediyor. Ayrıca çiftlik hayvanlarının seslerini taklit etmeye olanak sağlıyor.

10-Sozzy Toys Renkli Boy Ölçer Oyun HalısıSozzy Toys Renkli Boy Ölçer Oyun Halısı


Sozzy markasının geliştirdiği bu oyun halısı, doğumdan itibaren kullanılabiliyor ve de canlı ve dinlendirici renkleriyle bebeğinizin el-ayak koordinasyonunu ve vücut motor gelişimini destekliyor.

Özellikleri:


 • Karın üstü yastık destekli tasarımı sayesinde bebeğiniz değişik özellikteki oyuncaklara uzanıp keşfeder
 • Oyun halısında bebeğinizin boyunu ölçebileceğiniz bir boy ölçüsü çizelgesi mevcut
 • Çıngıraklı köpek, çıngıraklı zürafa, dişlikli maymun, çıngıraklı kurbağa ve top içeriyor.

Öne Çıkan Özelliği
Oyu halısındaki boy çizelgesi deseni. Bu sayede bebeğinizin boy gelişimini de takip edebilirsiniz.

11-Chicco 3ü 1 Arada Egzersiz Oyun HalısıChicco 3ü 1 Arada Egzersiz Oyun Halısı


Renkli projeksiyonları ve melodileri ile gün içinde bebeklerin rahatlamasını sağlayan oyun halısı arayanlar için Chicco 3ü 1 Arada Egzersiz Oyun Halısı ideal bir seçenek.

Özellikleri:


 • 3 farklı melodi seçeneği ve projeksiyon modu var.
 • Eğlence modunda sıcak renkler ve caz müziği kullanılırken, rahatlama modunda soğuk renkler ve klasik müzik tercih ediliyor.
 • 30 dakikalık klasik müzik seçeneği bulunuyor.
 • Üründe 1 yastık, 2 kumaştan yapılmış sallantılı oyuncak, 1 halka plastik çıngırak ve 1 kumaş çıngırak gibi birçok yumuşak oyuncak bulunmaktadır.

Öne Çıkan Özelliği
Bebeklere klasik müzik dinletilebilmesi. Klasik müzik bebeğin rahatlamasına yardımcı olur ve uyku kalitesini artırır.
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.