En İyi Ateş Ölçer Hangisi? En Kaliteli 15 Ateş Ölçer Markası


En İyi Ateş Ölçer MarkalarıKullanıcıların memnun kaldığı en iyi ateş ölçer markalarını fiyat performans açısından inceledik ve listeledik. Özellikle pandemi döneminin en önemli ihtiyaçlarından biri olan temassız ateş ölçerlerin güncel fiyatları ve işlevleriyle ilgili detaylı bilgiye listemizden ulaşabilirsiniz.

Bebeklerde ve çocuklarda en sık görülen rahatsızlıklardan biri de ateşin yükselmesidir. Yüksek ateş her ne kadar vücudun hastalıkla savaştığını gösteren bir sağlık belirtisi olsa da kontrol altında tutulması gerekir. Bu sebeple de bebek alışverişi yaparken, listede olması gerekenlerden biri de ateş ölçer ve çeşitleridir.
 • Listeye geçmeden önce eski tip koltuk altından ateş ölçümü yapan cıvalı termometreler dışında kalan tüm ateş ölçerler dijital ateş ölçer olarak adlandırılıyor. Daha doğru ve hassas ölçüm yapan bu modeller temassız ateş ölçer ve de kulaktan ateş ölçer olarak 2 'ye ayrılıyor. Bebeklerde kullanımı daha rahat olduğu ve de uzaktan ölçüm yapılabildiği için temassız olan ateş ölçerler daha çok tercih ediliyor.


Temassız Ateş Ölçer Tavsiyesi


Şimdilerde en çok kullandığımız gereçlerin belki de en başında gelen ateş ölçer konusunda, özellikle temassız ölçer tavsiyesi araştıran ebeveynler için kullananların en çok memnun kaldığı, en iyi temassız ateş ölçer markalarını detaylıca araştırdık.

Son dönemin temassız ateş ölçer modellerinin neredeyse hepsinde kızılötesi teknolojisi kullanılıyor. Genellikle alından ölçüm yapan bu teknoloji harikası cihazlar, kaş bölgesine tutulduğunda, vücuttan yayılan kızılötesi enerjiyi algılayarak ölçüm yapabiliyor.

2023'ün En İyi Ateş Ölçer MarkalarıEn İyi Ateş Ölçer Markaları


Güvenilir olması konusunda anne babaların en çok memnun kaldığı, temassız ateş ölçerler çoğunlukta olmak üzere piyasadaki en iyi ateş ölçer markaları şunlar:

1. Weewell Dijital Projeksiyonlu Ateş Ölçer (WTN570)Weewell Dijital Projeksiyonlu Ateş Ölçer (WTN570)


Temassız ateş ölçer modelleri arasında en teknolojik olanı Weewell markasına ait WTN570 kodlu model olarak tanınıyor. Bebeğimiz olunca uzun araştırmalar sonucunda almaya karar verdiğimiz marka ve modeldi Weewell WTN570. Kullanıyoruz, deneyimlerimiz neticesinde memnun kaldığımızı söyleyebilirim.

Weewell Dijital Projeksiyonlu Ateş Ölçer Özellikleri

-Ölçüm hızı gayet yüksek olan ve sadece 5 cm uzaklıktan 0,5 saniyede ölçüm yapabilen Weewell ayrıca hafızasında 32 ölçüm sonucunu da tutabiliyor.

-LCD ekranı ile kolay görülebilen, renkli kodları ile ateş rehberi sunabilen modelin otomatik kapanma özelliği de olduğu için pilleri uzun süre dayanıyor.

-Weewell'in en güzel özelliği ise alarm kurulabilmesi.


Weewell ateş ölçer fiyatına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

N11

Weewell Wtn570 Dijital Projeksiyonlu Ateş Ölçer

 • Weewell ateş ölçerde en çok beğendiğimiz özellik: Anneler özellikle geceleri ateşlenen bebeği için beklerken, en çok uyuyakalmaktan korkar. İşte tam da bu zamanlarda periyodik olarak alarm kurulabilen bu model sayesinde artık böyle bir tasanız da kalmayacak. Bebeğinizin ateşini takip etmek için kağıt kaleme de ihtiyacınız yok. Çünkü yüksek teknoloji ürünü bu cihaz tüm ölçümleri siz unutsanız da otomatik olarak kaydediyor.


2. Braun Temassız Ateş Ölçer BNT 400Braun Temassız Ateş Ölçer


Braun markası, ateş ölçer konusunda oldukça popüler ürünler sunuyor. Braun BNT-400 modeli genel olarak temassız olarak bilinse de, alından temasla ölçüm de yapabiliyor.

Braun Temassız Ateş Ölçer BNT-400 Özellikleri

-Özellikle yeni doğan bebeklerde kullanımı tavsiye edilen model, bebeğin uyanık olduğu zamanlarda alından temasla, uyuduğu zamanlarda ise temassız şekilde ölçüm yapıyor.

-5 cm uzaklıktan tutularak sadece 2 saniyede ateş ölçebilen cihaz, yüksek hassasiyet özelliğine sahip sensörüyle muadillerine göre sıcaklığı 2 kat daha fazla yakalıyor.


Braun temassız ateş ölçer BNT-400 kullananların yorumlarını ve de ürünün güncel fiyatına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

N11

Braun Ateş Ölçer
Amazon

Braun Ateş Ölçer


 • Braun ateş ölçerde en çok beğendiğimiz özellik: Bebeğiniz uyurken sessiz modda da çalıştırabileceğiniz BNT400'ün aynı zamanda gece ölçüm yapmayı kolaylaştıran arka ışığı da mevcut. Ateş değerleri için renk kodları sunan ateş ölçer, doğru konumlandırma yapamamayı da ortadan kaldıran yönlendirme sistemi sunuyor. Ayrıca bebeğinizin mamasının, içeceklerinin veya banyo suyunun sıcaklığını da ölçebilme imkanı veriyor.


3. Medisana Temassız Ateş Ölçer 76140Medisana Temassız Ateş Ölçer 76140Annelerin en beğendiği temassız ateş ölçerlerden biri de Medisana markasına ait 76120 modeli.

Medisana Ateş Ölçer Özellikleri

-Diğer ateş ölçerler gibi 5 cm'den ölçüm yapan cihaz, 1 saniyede sonucu gösteriyor.

-Kullanılmadığı zamanlarda otomatik kapanma özelliği de mevcut.

-Gece modu ile sessiz konumda çalıştırılabilir.

-30 ölçümlük hafıza kaydı bulunmakta.
 • Medisana ateş ölçerde en çok beğendiğimiz özellik: Vücut sıcaklığının yanı sıra sıvı sıcaklığını da ölçebilmesi. Bu sayede bebeğinizin banyo suyunun ideal ölçüde olmasını da sağlıyor.


Medisana ateş ölçer fiyatına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
N11

Medisana Ateş Ölçer
4. Beurer Temassız Ateş Ölçer FT90Beurer Temassız Ateş Ölçer (FT90)


Temassız ateş ölçer grubu içerisinde en popüler olan bir diğer cihaz ise Beurer FT90 modeli. Plus X Awards kapsamında "En Yenilikçi Marka" olarak 5 kez ödül alan ürün, fiyat - performans açısından en çok beğenilenler arasında yer alıyor.

Beurer FT90 Özellikleri

-Geceleri sessiz modda çalışabilen FT90 ayrıca 60 adet veriyi kaydedebiliyor.

-Bebeğinizin ateşini ölçtüğünüzde her şey yolundaysa gülümseyen bir yüz ile gösterge veren ateş ölçer, yüksek ateş alarmı sayesinde yolunda gitmeyen şeyleri de anında size bildiriyor.


Beurer ateş ölçer güncel fiyat bilgisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
N11

Beurer Ateş Ölçer

 • Beurer temassız ateş ölçerin en çok beğendiğimiz özelliği: Hem vücut sıcaklığını hem de yüzeylerin sıcaklığını ölçebilmesi. Öyle ki mama yaparken, oda sıcaklığını ölçerken ya da banyo suyunu ayarlarken oldukça işe yarar bir kullanım sunuyor.


5. Braun IRT 6520 Thermoscan Kulaktan Ateş ÖlçerBraun IRT 6520 Thermoscan Kulaktan Ateş ÖlçerBraun IRT6520 Kulaktan Ateş Ölçer modeli Braun marka ateş ölçerler arasında günümüzün en iyi ürünlerinden biri.

Braun Kulaktan Ateş Ölçer

-Sonuçların kolay yorumlanması için renk kodlu ekranı ve bip sesi mevcuttur.

-Gece ışığı özelliğine sahip ön panel

-Son 9 ölçümü hafızasında saklama özelliği bulunuyor.

-Hijyenik, tek kullanımlık lens filtreleri bulunuyor.

-Sağlıklı malzemeden yapılmış, BPA ve lateks içermiyor.


Braun Thermoscan ateş ölçer güncel fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
N11

Braun Thermoscan Ateş Ölçer
Amazon

Braun Thermoscan Ateş Ölçer

 • Braun kulaktan ateş ölçerin en beğendiğimiz özelliği: Yaşa göre ayarlanabilir ateş rehberliği özelliğine sahip patentli Age Precision teknolojisi sayesinde bebeğinizin ya da çocuğunuzun vücut sıcaklığının yorumlanmasını tahmin olmaktan çıkarmış durumda olması. Kesin ölçüm sonuçları sunması.


6 Plusmed Temassız Ateş Ölçer (PM-GT 01)Plusmed Temassız Ateş Ölçer


Fiyatına göre oldukça yüksek performans sunan Plusmed ateş öçer, vücut ve yüzey sıcaklığını ölçme yeteneği ile ortalamanın oldukça üzerinde seyrediyor.

Plusmed Ateş Ölçer Özellikleri

-Sadece 1 saniye ölçüm yapabilen ürün, 10 cm uzaklıktan dahi bebeğinizin ateşini ölçebiliyor.

-Geniş ve ışıklı LCD ekranı var.

-Yüksek ateş alarmı ve otomatik kapanma özelliği bulunan markanın 9 farklı ateş kaydetme hafızası da yer alıyor.
 • Plusmed Ateş Ölçer'in en çok beğendiğimiz özelliği: Diğer ateş ölçerler iki kaş arasından ölçüm yaparken; Plusmed bebeğin şakak bölgesinden ölçüm yapıldığında en doğru sonucu veriyor.


7. Loobex Temassız Ateş Ölçer 3434Loobex Temassız Ateş ÖlçerHem kulaktan hem de alından ateş ölçme yeteneğine sahip olan Loobex, Türkçe dil desteği ile konuşma özelliği sunuyor.

Loobex Ateş Ölçer Özellikleri

-Alından 1 cm uzaklıkta sadece 1 saniye ölçüm yapabilen ürün son 30 ölçüm zamanını tarih ve saati ile birlikte gösteriyor.

-Kullanılmadığı zamanlarda 1 dakika içerisinde uyku moduna geçiyor ve kolay temizlenebilir sensör özelliği sunuyor.
 • Loobex ateş ölçerin en beğendiğimiz özelliği: Başlığı çıkarılarak kulaktan da ölçüm yapabilme özelliği


8. Unaan Temassız Ateş Ölçer YNA-800Unaan Temassız Ateş Ölçer


Değişken ortam şartlarında dahi bebeğin ateşini doğru ve eksiksiz şekilde ölçen Unaan ateş ölçer, alından, boyundan ve bilekten ölçüm yapabiliyor.

Unaan Ateş Ölçer Özellikleri

-Geniş ve ışıklı LED ekranı var

-Gece net görüş imkanı sağlayan beyaz arka ışık desteği sunuyor
-0.5 saniyede ölçüm yapabilen ürün ayrıca 99 set ölçüm verisini hafızasında tutabiliyor.
 • Hafıza ölçüm kapasitesinin muadillerine kıyasla oldukça fazla olması ve aynı zamanda ortam sıcaklığını da ölçebilmesi.


9. Mesilife Temassız Ateş Ölçer


Muadillerine göre nispeten pahalı olan Mesilife temassız ateş ölçer, 1 ila 10 cm arasında ölçüm özelliği sunuyor. Vücut ve yüzey sıcaklığını ölçümü yapabilen Mesilife, daha önceki 32 adet ölçümü hafızasını alıyor. 1 saniye gibi kısa bir sürede ölçüm yapabiliyor. Ayarlanabilir sesli alarm sistemi olan ürün ışıklı LCD ekranı ile kullanım kolaylığı sunuyor.

10. Nec A11 Temassız Ateş ÖlçerNec A11 Temassız Ateş Ölçer


Hassas ölçüm yeteneği ile ailelerin favori ateş ölçer markalarından biri olan Nec ateş ölçer, hem alından hem de kulaktan ölçüm imkânı sunuyor.

Nec A11 Ateş Öçer Özellikleri

-1 saniye içinde ölçüm yapabilen ürün, renkli ekran özelliği ile sonuçları kolayca analiz edebiliyor.
-Son 12 ölçüm sonucunu hafızada saklayabiliyor
 • Nec A11 Ateş Öçer'de en beğendiğimiz özellik: Kulaktan da ölçüm yapabilme özelliğinin bulunması.


11. Chicco IR Comfort Kulaktan Ateş ÖlçerChicco IR Comfort Kulaktan Ateş Ölçer


Bebek ürünleri konusunda en iyilerden biri olan Chicco'nun IR Comfort marka kulaktan ateş ölçeri, bebeklerin kulak zarının yaydığı sıcaklığı sadece 1 saniyede ölçebiliyor.

Chicco IR Comfort Kulaktan Ateş Ölçer

-25 ölçümlük hafızaya sahip
-Ölçüm bittiğinde sesli uyarı sistemi ile ebeveyni uyarıyor.

-Ateş 37,5 ve üzerinde seyrederse sesli sinyal özelliği ile bir şeylerin ters gittiği konusunda ölçüm yapan kişiyi uyarıyor. • Chicco IR Comfort Kulaktan Ateş Ölçer'in en beğendiğimiz özelliği: Dünyanın en küçük ölçüm çubuğuna sahip olan ürünün, miniklerin kulaklarını rahatsız etmeyen ergonomik yapıya sahip olması.


12. Glife Ateş Uyarı Fonksiyonlu Dijital Ateş ÖlçerGlife Ateş Uyarı Fonksiyonlu Dijital Ateş Ölçer


Kullanıcılardan hep olumlu yorumlar alan, Glife Ateş Uyarı Fonksiyonlu Dijital Ateş Ölçer, uygun fiyatlı güvenilir ateş ölçerler arasında en iyi seçenek.

Glife Ateş Ölçer Özellikleri

-Gilife ateş ölçerin ekranı muadillerine göre oldukça büyük.

-Uyarı alarmı, bellek ekranı ve de otomatik kapanma mevcut.

-Makattan, koltuk altından ve ağızdan ölçüm yapabileceğiniz pratik bir ürün.

-Tıpkı temassız ateş ölçerlerdeki gibi ateşin yüksekliğine göre değişen arka ışığı mevcut.
 • Uzaktan ölçüm haricinde diğer temassız ateş ölçerlerde bulabileceğiniz tüm teknolojik özelliklerin bulunması ve rahat kullanım imkanı sunması


13. Weewell Wtd105 Dijital Çubuk TermometreWeewell Wtd105 Dijital Çubuk Termometre


Weewell dijital çubuk termometre, çubuk termometreler arasında güvenilir sonuçlarıyla tanınan bir ateş ölçer diyebiliriz. Fiyatının da temassız ateş ölçerlere oranla daha uygun olması kullanıcıları memnun eden bir başka yönü.
 • Weewell çubuk termometrenin en beğendiğimiz özelliği: Ateşi çok hızlı bir sürede ölçebilmesi. Çubuk termometreler temassız olanlara oranla ateşi daha uzun sürede ölçüyor. Bu sürenin kısa olması bebeklerde kullanım açısından oldukça önemli. Bebekler uzayan ölçümlerde huzursuzlanabilirler, bu nedenle eğer bebeğiniz için bir ateş ölçer arayışında iseniz, kısa süreli ölçüm sonuçları elde edebileceğiniz bir ateş ölçer tercih etmelisiniz.


14. Bo Hui Infrared Temassız Ateş ÖlçerBo Hui Infrared Temassız Ateş Ölçer


Ucuz temassız ateş ölçer arayanların imdadına Boi Hui temassız ateş ölçer yetişiyor diyebiliriz. Uygun fiyatının yanı sıra, yoğun kullanımlarda bile kullanıcıları memnun eden bir ateş ölçer. En son 32 ölçümün hafızada saklanmasından, otomatik kapanmaya ve de ateşin yükseliğine göre led ekranın renk değiştirme özelliğine kadar bütün özellikler mevcut.

15. Saubern Temassız Kulaktan Ateş ÖlçerSaubern Temassız Kulaktan Ateş Ölçer


Kaliteli ve güvenilir bir temassız ölçer arıyorsanız, Saubern temassız kulaktan ateş ölçer bu konuda gerçekten sizi memnun edecek. Alman markası olan Saubern, kulaktan ölçüm için ayrı bir ayara sahip ve de bu sayede ölçüm sonuçları oldukça güvenilir. Ölçüm süresi 1 saniye, ateş yüksekliğine göre değişen ekran renkleri ve de sesli uyarı sistemi bulunuyor.

Temassız Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Etmeli?Temassız Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Etmeli


Temassız ateş ölçer alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:


 • Ölçme hızı,
 • Doğru ölçüm yapabilme yeteneği,
 • Uzun süreli kullanım özelliği sunan dayanıklı yapısının olması.
Benzer Konular
 

Bebek Telsizi Tavsiyesi: En İyi 5 Bebek Telsizi Markasını İnceledik

Piyasadaki en iyi beş bebek telsizi markası hakkındaki incelememize göz atın.

 

Oto Koltuğu Tavsiyesi: En İyi Oto Koltuğu Hangisi? 14 Markayı İnceledik

Yüzlerce oto koltuğu çeşidi arasında kaybolmayın. İşte en iyi oto koltuğu markaları.

 

Bebek Uyku Tulumu Tavsiyesi: En İyi 6 Uyku Tulumu Markasını İnceledik

Bebeğiniz için en iyi uyku tulumunu arıyorsanız, okumaya devam edin! Bebek uyku tulumları söz konusu olduğunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyoruz.

 

Bebek Arabası Tavsiyesi: 2023'ün En İyi Bebek Arabası Hangisi?

Bebeğiniz için en iyi bebek arabası seçerken, özellikler, avantajlar ve ip uçları da dahil olmak üzere yılın en iyi bebek arabalarını keşfedin.

 

En İyi Emzik Hangisi? En Kaliteli 15 Emzik Markası

Bebeğiniz için en iyi emziği mi arıyorsunuz? Piyasada çok fazla emzik çeşidi var, doğru olanı seçmek zor olabilir. Sizin için yılın en iyi 15 emzik markasını inceledik.

 

Reflü Yatağı: En İyi Reflü Yatağı Markaları Hangiler?

Uykusuz geceleri ve günlük mücadeleyi unutun; reflü yatağı bebeğinizin konforunda büyük fark yaratabilir. Mevcut en iyi bebek reflü yatağı markalarını keşfedin.

 

Bebek Bezi Tavsiyesi: 2023'ün En İyi Bebek Bezi Markaları Hangileri?

Bebeğiniz için en iyi bebek bezini bulmak çok zor görünebilir, bu süreci kolaylaştıran ipuçları ve püf noktalarını kaçırmayın.

 

Bebek Hamağı Nasıl Seçilir? İşte En İyi 5 Bebek Hamağı Markası

Bebeğinizin güvenliği için doğru bebek hamağını seçmek çok önemli. En güvenli, en uygun hamağını seçerken hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin.

 

Park Yatak Tavsiyesi: En İyi 5 Park Yatak Markasını İnceledik

Aradık, taradık ve piyasadaki en kaliteli park yatak markalarını bir araya getirdik.

 

Bebek Burun Aspiratörü Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

En İyi Biberon Hangisi? 10 En Kaliteli Biberon Markası (2023)

Bebeğiniz için doğru biberonu bulma zamanı! 2023'te piyasadaki en iyi 10 biberon markası hakkında her şeyi öğrenin ve hangisinin sizin ve bebeğiniz için mükemmel olduğunu keşfedin.

 

Bebek Küveti Tavsiyesi: En İyi Bebek Küveti Hangisi?

Miniğiniz için mükemmel bebek küvetini bulmakta zorlanıyor musunuz? Hangi bebek küvetinin bebeğiniz için en iyisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacak tüm ipuçları bu yazımızda.