X

En İyi Emzik Hangisi? En Kaliteli 15 Emzik Markası


 • En İyi Emzik Markaları


  Bebeğiniz için en iyi emzik hangisi? Doktorların tavsiye ettiği en kaliteli emzik markalarına, 2023 yılında güncellediğimiz bu rehberden ulaşabilirsiniz.

  Özellikle yenidoğan bebekleri için emzik arayışında olan ebeveynler yenidoğan emzik rehberi yazımıza göz atabilir, bebeklerde emzik kullanımı konusunda bilgi sahibi olabilirler.

  Emziğin bebekler için önemi, yapısı ve kullanımı açısından incelendiğinde, emziğin bebeklerin güvenliğini, rahatlığını ve huzurunu sağlamaya yardımcı olduğu görülmektedir. Bebeklerin emziğe ihtiyaç duyması, doğal olarak emme reflekslerine sahip olmaları nedeniyle çok yaygındır. Ancak her bebek her emziği aynı derecede beğenmeyebilir ve hangi emziğin en iyi olduğu, bebeğin ihtiyaçlarına ve tercihine göre değişebilir. Örneğin bu listedeki emzik markalarından 3'ünü (Avent, Chicco silikon ve Chicco kauçuk) bebeğim bizzat denedi, yolumuza Chicco Physio Soft Silikon Emzik ile devam ettik. Kauçuk olanı pek beğenmedi. Siz de bebeğiniz için en iyi emziği seçmek istiyorsanız , onun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik birçok farklı seçenek inceleyebilirsiniz. Bu liste, bebeğiniz için emzik seçerken dikkate almanız gereken önemli özellikleri ve farklı seçenekleri göstermeyi amaçlamaktadır ve size en iyi seçenekler arasından bebeğinize uygun en iyi emziği keşfetmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

  Doktor önerileri ve ebeveynlerden gelen yorumlar neticesinde oluşturduğumuz 15 en iyi emzik markasını liste halinde aşağıda bulabilirsiniz.

  Bu listede, yapısına ve kullanılan malzemeye göre en kaliteli emzikleri sıraladık. Bu yazının sonunda, sağlıklı bir emziğin malzemesi, biçimi nasıl olmalı bunu da öğrenmiş olacaksınız.

  • Bu arada aklınızda olsun, yenidoğana uygun olan emzikler daha çok yuvarlak uçlu emzikler oluyor. Özellikle anne sütü alan yenidoğan bebekler için uzmanlar anne meme ucuna benzeyen yuvarlak uçlu emzikleri öneriyor. Ayrıca, emzik almadan önce, ambalajdaki yaş bilgisine dikkat edin, ambalajda hangi yaş grubu için olduğu yazıyor. Aşağıdaki resimdeki gibi, ambalajın üzerinde 0m+ ibaresi olan emzikler, yenidoğan emzikleri oluyor.  Yenidoğan için emzik
  Anne Memesine Benzeyen Yuvarlak Uçlu Emzik  Eğer bebeğiniz yenidoğan ise, bu listedeki emzik modellerinden hangisini seçerseniz seçin, serinin yenidoğan için olanını alabilirsiniz.


  • Bebekler her emzik modelini sevmeyebiliyor, bebekler bir nevi kendi emziğini kendileri seçiyorlar. Bir bebeğin severek kullandığını diğer bebek almayabiliyor. Bebeğinize sağlıklı malzemeden yapılmış emzikleri denetin. Birkaç tane denemek durumunda kalabilirsiniz buna hazırlıklı olun.


  Artık listemize geçebiliriz, işte 2023 yılında, bebeklerden geçer not almış en iyi emzik marka ve modelleri:

  1- Chicco Physio Soft Silikon Emzik  chicco physio soft silikon emzik


  Benim en beğendiğim, kızımın da en çok sevdiği emzik bu emzik oldu. Öncelikle her tarafı silikondan yapılmış.


  • Ebeveynin parmağını emziğe yerleştirip bebeğin emmesine yardımcı olması için deliği mevcut ve bu delik geniş yapıldığı için bebeğin parmağının sıkışması gibi bir tehlikesi de yok. Ortodontik bir emzik ve aynı zamanda bu emziğin şeffaf olması renklendirilmiş olmaması da bir diğer artı.  Chicco Physio Soft Silikon emzik güncel fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yaparak hemen satın alabilirsiniz.

  Amazon

  Chicco Physio Soft Silikon Emzik  N11

  Chicco Physio Soft Silikon Emzik  2- Oioi Ortodontik Silikon Emzik  Oioi ortodontik silikon emzik


  Oioi ortodontik silikon emzik çok tercih ediliyor. Bu emziği biz denemedik fakat yenidoğan yeğenim sadece bu emziği almıştı.

  Medikal silikondan yapılmış olması önemli. Sağlığa zararlı olan BPA maddesini içermiyor.


  Ortasında boşluk olan emziklerle bebeğinizin emziği tutmasına yardımcı olabilirsiniz
  Ortasında boşluk olan emziklerle bebeğinizin emziği tutmasına yardımcı olabilirsiniz  • Ortasında bir parmaklık delik olan emzikler, yenidoğan bebeği emziğe alıştırmak için ebeveynin parmağını deliğin içine koyarak, bebeğin emziği tutmasına yardımcı olmasına olanak sağlıyor. Parmağınızı emziğe yerleştirip emmesine yardımcı olarak bebeğinizle bağ kurabiliyorsunuz.


  Ayrıca Oioi silikon emzik 2'li satılıyor. Hem sağlıklı malzemeden üretilmiş hem de uygun fiyatlı bir emzik olduğu için gönül rahatlığı ile bu emziği tercih edebilirsiniz.

  Oioi ortodontik silikon emzik güncel fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  N11

  Oioi Silikon Emzik
  Amazon

  Oioi Silikon Emzik

  • Bu tarz ortası boşluklu emzikler 3. aydan sonra tehlikeli olabiliyor. Çünkü bebek kendi baş parmağını deliğin içine geçirebilmeye başlıyor, parmağı da genelde ıslak olduğu için deliğin içinde vakumlama yapıyor. Emziğin ortasındaki delikten parmağını çıkaramayabilir, bu duruma dikkat etmenizi öneririm


  Ben bizzat bu duruma şahit olduğum için kendi ortadan delikli Avent Soothie emziğimizi 3. aydan sonra kaldırdım, sonrasında yolculuğumuza Chicco Physio Soft silikon şeffaf emzik aldık. Fakat yeni doğduğu zaman emziğe alıştırmak için parmağınızı tutabilmeniz açısından ortası delikli emzikler de kullanışlı. Bebeğiniz buna hiç gerek duymayabilir, bazı bebekler emziğe şıp diye alışırken, bazılarına yardım etmeniz gerekebilir.


  • Emziğin kauçuk ya da silikon olması ne ifade ediyor? Kauçuk ve silikon emzik arasındaki farklar nelerdir diye içinizden geçiriyorsunuz biliyorum, bunun için emzik çeşitleri yazımıza göz atabilirsiniz. Kauçuk emzik kullananlar ve yorumları başlığı da işinize yarayabilir.


  3- Avent Soothie Silikon Emzik  Avent soothie silikon emzik  Bizim yenidoğan bebeğimiz için aldığımız emzik Avent Soothie idi. 2'li olarak satılıyor.


  • Avent Soothie emziği medikal silikondan yapıldığı, BPA içermediği ve de ortodontik bir emzik olduğu için tercih etmiştik.  • Avent Soothie emziğin deliğine bebek parmağını sıkıştırabiliyor.


  Avent Soothie yorumlarında, emziğin şeklinden dolayı çoğu bebeğin Avent Soothie'yi kolaylıkla kabul ettiğini okumuştum, bunun için bu emziği seçtim. Bebeğimiz bu emziği kabul etti ama belki Oioi marka olanı da sevecekti bilemiyorum. Özellikleri Oioi ile tamamen aynı, ama şekil olarak farklılığı olabilir. Avent Soothie emziğin fiyatı Oioi'ye göre daha yüksek.

  Avent Soothie emzik fiyatını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

  n11

  Avent Soothie Silikon Emzik  Amazon

  Avent Soothie Silikon Emzik
  4- Chicco Physio Soft Kauçuk Emzik  Chicco Physio Soft Kauçuk Emzik  Kauçuk emzik kullanmak isteyenler için en ideali Chicco kauçuk emzik.


  • Ortodontik ve tamamen doğal kauçuktan üretilmiş. ortadaki deliği geniş olduğu için bebeğin parmağını sıkıştırması söz konusu olmuyor. Ortasındaki delik parmağınızı emziğe yerleştirip bebeğinizin emmesine yardımcı olmanıza da olanak sağlıyor.


  Chicco Physio Soft Kauçuk Emzik fiyatını aşağıdaki linklerden öğrenebilirsiniz.

  Amazon

  Chicco Kauçuk Emzik  N11

  Chicco Kauçuk Emzik

  • Kauçuk emziğin olumsuz tarafı şu. Kauçuk emzik yapışkan yapıda olduğu için, çarşafın, bebeğin giysisinin vs. üzerindeki bütün pamukları topluyor, sürekli yıkamanız gerekiyor. Ayrıca kendine has kokusu da bebeğinizi rahatsız edebilir. Kauçuk emzikleri, 5-6 haftalık bir kullanımdan sonra değiştirmeniz öneriliyor.


  Ama yine de tercih sizin, kauçuk emzik seçmek istiyorsanız Chicco'nun bu emziği ideal. Hem her tarafı kauçuk, hem de deliği büyük olduğu için bebek parmağını sıkıştırmıyor.

  5- Dr. Browns Silikon Emzik  Dr. Browns Silikon Emzik
  • Dr. Browns Silikon Emzik, medikal silikondan yapılmış ve kelebek şeklinde olduğu için bebeğin yanak ve burun kısmına baskı yapmıyor.


  Dr Browns silikon emzik fiyatı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

  N11

  Dr. Browns Silikon Emzik  Amazon

  Dr. Browns Silikon Emzik
  6 -Philips Avent Ultra Soft Emzik  Philips Avent Ultra Soft Emzik


  Silikon, ortodontik ve BPA içermeyen Philips Avent Ultra Soft Emzik, FlexiFit teknolojisine sahip. Peki ne işe yarıyor bu FlexiFit derseniz, bu teknoloji ile emziğin etrafındaki kalkan bebeklerin yüzündeki doğal kıvrımlara uygun hale getirilmiş. Bu da bebeklerin cildinde oluşabilecek izleri ve cilt tahrişini azaltıyor.
  Ayrıca emziğin uç kısmındaki silikon oldukça yumuşak dokuda olduğu için, emzik almayan bebekler bile bu emziğe hayır diyemiyormuş.

  Aşağıdaki linklerden güncel fiyatını öğrenebilirsiniz.

  N11

  Philips Avent Ultra Soft Emzik  Amazon

  Philips Avent Ultra Soft Emzik
  7- Bibs Emzik  Bibs Emzik


  Emzik almayı reddeden bebekler, Bibs'e hayır diyemiyor. Eğer bebeğiniz denediğiniz diğer emzikleri almamışsa, şiddetle Bibs emziğe bir şans vermenizi öneriyorum. Pek çok ebeveynden Bibs emzik ile ilgili bu konuda çok olumlu yorumlar aldık.

  Bibs emzik markasının başlıca özellikleri çok hafif olması ve de kauçuk malzemeden üretilmiş olması. Ayrıca geniş bir renk skalası bulunuyor. Özellikle pastel tonda olan renkleri çok şirin.

  Bibs emzik fiyatlarına aşağıdaki linklerden ulabilirsiniz.

  Amazon

  Bibs Emzik
  8- Philips Avent Ultra Air Emzik  Philips Avent Ultra Air Emzik


  Philips Avent'in bir diğer modeli olan Philips Avent Ultra Air emzik, ortodontik bir emzik ve de BPA İçermiyor. Diğer modellerden farkı ne derseniz, şöyle ki Philips Avent Ultra Air emzik ile bebeklerin cildinin nefes almasını hedefledi. Bu emzikte diğer Soothie modelinden farklı olarak 4 adet ekstra geniş hava deliği bulunuyor. Hava akışını en üst düzeye çıkaran bu katman, bebeklerin hassas cildini daha kuru tutarken tahrişi de en aza indiriyor.

  9- Suavinex Silikon Emzik  Suavinex Silikon Emzik


  İspanya menşeli olan Suavinex markası, İspanya'da kaliteli bebek malzemeleri üretiyor. Suavinex silikon emzik de memnun kalınan ürünlerinden bir tanesi. Marka aynı zamanda pediatrik diş hekimleri tarafından onay almış, Avrupa çocuk bakım ürünleri standartlarına uygun olarak üretiliyor.

  Suavinex silikon emzikler BPA içermediği gibi emzik ucu da bebeğinizin ağız ve çene gelişimine uygun olarak Avrupa standartlarında üretilmiş.

  Diğer emzik markalarından farklı olarak Suavinex emziklerde bulabileceğiniz en önemli özellik de Suavinex emziklerin sıradışı renk tasarımları diyebilirim.

  10- Mamajoo Silikon Emzik  Mamajoo Silikon Emzik


  Eminim pek çok anne Mamajoo markasına özellikle süt sağma makinesi ararken denk gelmiştir. Bebek ürünleri üreten bir Türk markası olan Mamajoo ürünleri hem ekonomik hem de kaliteli.

  Mamajoo emzik özelliklerini sıralayacak olursak; şeffaf, tatsız ve kokusuz silikondan üretilmiştir. Silikon ucunun ortodontik (damaklı) formu bebeklerin diş ve damak gelişimini destekleyecek şekilde tasarlanmış. Kalkanında bulunan hava delikleri, salya birikimini önleyerek hava dolaşımını sağlıyor. Ayrıca cilt tahriş riskini minimumda tutmak için geniş tasarlanmıştır. Ayrıca BPA veya Fitalat içermiyor.

  11- Nuk Silikon Emzik  Nuk Silikon Emzik


  Alman menşeili olan Nuk emziklerin ucu silikon ya da kauçuk olarak değişebiliyor. Nuk emzik, ağız gelişimini destekleyen ortodontik yapısı sayesinde diş çarpıklığı veya çene bozukluklarına neden olmuyor. İnce bir yapısı var, ve ucu da oldukça yumuşak olduğu çoğu bebek Nuk emziği kolayca kabul ediyor. BPA içermediği için gönül rahatlığı ile bu markayı seçebilirsiniz.

  12- Neavita Emzik  Neavita Emzik


  İsviçre menşeili olan Neavita markası oldukça kaliteli emzikler üretiyor. Neavita emzikteki tahriş önleyici siper ARS (Anti Rash Shield) özelliği, ağız çevresindeki salya birikimini önleyerek bebeğinizin cildinin havalanmasını sağlıyor.

  Hassas ciltler için özel olarak tasarlanmış olan, BPA içermeyen Neavita emziklerini, ortodontik Gündüz ve Gece Emziği olarak 2'li pakette de bulmanız mümkün.

  13- Bebedor Damaklı Silikon Emzik  Bebedor Damaklı Silikon Emzik


  Türk markası olan Bebedor'un, piyasada pek çok farklı tarzda emzik modeli bulunuyor. Bu listede yer verdiğim Bebedor emzik modeli ise medikal silikondan üretilmiş

  14- Fisher Price Silikon Emzik  Fisher Price Silikon Emzik


  Daha çok üretmiş olduğu oyuncaklardan hatırlayacağınız Fisher Price, çeşitli bebek araç gereçleri de üretiyor. Emzik ve biberon gibi ürünler için daha çok bu ürünleri üretmekte uzmanlaşmış firmaları önersem de, bir şans verilebilir diye düşünüyorum.

  Fisher price farklı modellerde, ortodontik, silikon emzikler üretiyor, benim incelediğim modellerin üzerinde hep BPA içermiyor diye yazıyordu. Üretici sayfasında Fisher Price emzikleri BPA içermez diye bir ifade görmediğim için, Fisher Price emzik alırken paketin üzerinde BPA içermediği belirtilmiş diye kontrol etmenizde fayda var.

  15- Wee Baby Kapaklı Gündüz Emziği  Wee Baby Kapaklı Gündüz Emziği


  Wee baby kapaklı gündüz emziği hem uygun fiyatı hem de ortodontik damaklı emzik yapısı sayesinde bebeğinizin doğal damak gelişimini destekliyor. Wee baby gündüz emziğinin tasarımındaki “Hava Alan Sistem” emziğin yapışmasını engelliyor. Dilerseniz özel koruyucu emzik koruma kabı ile bebeğiniz kullanılmadığı zamanlarda emziği hijyenik olarak saklayabilirisiniz.
 • Çok kapsamlı ve yararlı bir yazı olmuş. Elinize sağlık.