merhabalar,

külot bez reklamı gördüğümde hep pratik geliyordu, alıp bir deneyeyim dedim. prima külot bez 3 numara aldık, en az paketi 26'lı idi, denemek için onu aldık. ay almaz olaydık. hiç pratik bulmadım ben. belki yaşını geçen bebekler için rahat olabilir, ama küçükler için kesinlikle tavsiye etmiyorum prima külot bezi.

kızım 5 aylık, onun kilosuna 3 beden uygun olduğu için 3 beden aldık. normal bezi değiştirirken altına yeni bez koyuyorsunuz ya (hatta biz yeni bez üstüne kağıt havlu koyuyoruz ki yeni bezde hiç bir kirlilik olmadan takmış oluyoruz), külot bezde o olanak yok. giydirme anında bebek çişini, kakasını yapabiliyor o zaman vay halinize. ayrıca bebeğin alt temizliğini bitirip ve üstüne pişik kremi sürüp külot bezi giydirmesi gerçekten zor. pişik kremi zaten giyene kadar dağılmış oluyor.

bu yazıyı külot bez denemek isteyenler için fikir olsun diye yazdım. yazık oldu bizim 26'lı pakete. dediğim gibi belki 1 yaşından sonrası için pratik olabilir ama 1 yaşına kadar hiç pratik olmayacağını düşünüyorum.

prima külot bez kullanan başka anneler var mı? sizin tecrübeleriniz ne yönde?
külot bez kullanımını hiç pratik bulmadım. denemek isterseniz az miktarda alın. ama gerçekten yenisini giydirmesi çok zahmetli oluyor.
ben prima premium care ile başladım. külot bez sanki bebek hareketlenmeye başladıktan sonra daha uygun gibi geliyor bana
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.