X

En İyi Ateş Ölçer Hangisi? En Kaliteli 15 Ateş Ölçer Markası


 • En İyi Ateş Ölçer Markaları  Kullanıcıların memnun kaldığı en iyi ateş ölçer markalarını fiyat performans açısından inceledik ve listeledik. Özellikle pandemi döneminin en önemli ihtiyaçlarından biri olan temassız ateş ölçerlerin güncel fiyatları ve işlevleriyle ilgili detaylı bilgiye listemizden ulaşabilirsiniz.

  Bebeklerde ve çocuklarda en sık görülen rahatsızlıklardan biri de ateşin yükselmesidir. Yüksek ateş her ne kadar vücudun hastalıkla savaştığını gösteren bir sağlık belirtisi olsa da kontrol altında tutulması gerekir. Bu sebeple de bebek alışverişi yaparken, listede olması gerekenlerden biri de ateş ölçer ve çeşitleridir.
  • Listeye geçmeden önce eski tip koltuk altından ateş ölçümü yapan cıvalı termometreler dışında kalan tüm ateş ölçerler dijital ateş ölçer olarak adlandırılıyor. Daha doğru ve hassas ölçüm yapan bu modeller temassız ateş ölçer ve de kulaktan ateş ölçer olarak 2 'ye ayrılıyor. Bebeklerde kullanımı daha rahat olduğu ve de uzaktan ölçüm yapılabildiği için temassız olan ateş ölçerler daha çok tercih ediliyor.


  Temassız Ateş Ölçer Tavsiyesi


  Şimdilerde en çok kullandığımız gereçlerin belki de en başında gelen ateş ölçer konusunda, özellikle temassız ölçer tavsiyesi araştıran ebeveynler için kullananların en çok memnun kaldığı, en iyi temassız ateş ölçer markalarını detaylıca araştırdık.

  Son dönemin temassız ateş ölçer modellerinin neredeyse hepsinde kızılötesi teknolojisi kullanılıyor. Genellikle alından ölçüm yapan bu teknoloji harikası cihazlar, kaş bölgesine tutulduğunda, vücuttan yayılan kızılötesi enerjiyi algılayarak ölçüm yapabiliyor.

  2020'nin En İyi Ateş Ölçer Markaları  En İyi Ateş Ölçer Markaları


  Güvenilir olması konusunda anne babaların en çok memnun kaldığı, temassız ateş ölçerler çoğunlukta olmak üzere piyasadaki en iyi ateş ölçer markaları şunlar:

  1. Weewell Dijital Projeksiyonlu Ateş Ölçer (WTN570)  Weewell Dijital Projeksiyonlu Ateş Ölçer (WTN570)


  Temassız ateş ölçer modelleri arasında en teknolojik olanı Weewell markasına ait WTN570 kodlu model olarak tanınıyor. Bebeğimiz olunca uzun araştırmalar sonucunda almaya karar verdiğimiz marka ve modeldi Weewell WTN570. Kullanıyoruz, deneyimlerimiz neticesinde memnun kaldığımızı söyleyebilirim.

  Weewell Dijital Projeksiyonlu Ateş Ölçer Özellikleri

  -Ölçüm hızı gayet yüksek olan ve sadece 5 cm uzaklıktan 0,5 saniyede ölçüm yapabilen Weewell ayrıca hafızasında 32 ölçüm sonucunu da tutabiliyor.

  -LCD ekranı ile kolay görülebilen, renkli kodları ile ateş rehberi sunabilen modelin otomatik kapanma özelliği de olduğu için pilleri uzun süre dayanıyor.

  -Weewell'in en güzel özelliği ise alarm kurulabilmesi.


  Weewell ateş ölçer fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, uygun fiyatlı olarak satın alabilirsiniz.

  N11

  Weewell Wtn570 Dijital Projeksiyonlu Ateş Ölçer
  Çiçek Sepeti

  Weewell Wtn570 Dijital Projeksiyonlu Ateş Ölçer
  Hepsiburada

  Weewell Wtn570 Dijital Projeksiyonlu Ateş Ölçer
  Trendyol

  Weewell Wtn570 Dijital Projeksiyonlu Ateş Ölçer

  • Weewell ateş ölçerde en çok beğendiğimiz özellik: Anneler özellikle geceleri ateşlenen bebeği için beklerken, en çok uyuyakalmaktan korkar. İşte tam da bu zamanlarda periyodik olarak alarm kurulabilen bu model sayesinde artık böyle bir tasanız da kalmayacak. Bebeğinizin ateşini takip etmek için kağıt kaleme de ihtiyacınız yok. Çünkü yüksek teknoloji ürünü bu cihaz tüm ölçümleri siz unutsanız da otomatik olarak kaydediyor.


  2. Braun Temassız Ateş Ölçer BNT 400  Braun Temassız Ateş Ölçer


  Braun markası, ateş ölçer konusunda oldukça popüler ürünler sunuyor. Braun BNT-400 modeli genel olarak temassız olarak bilinse de, alından temasla ölçüm de yapabiliyor.

  Braun Temassız Ateş Ölçer BNT-400 Özellikleri

  -Özellikle yeni doğan bebeklerde kullanımı tavsiye edilen model, bebeğin uyanık olduğu zamanlarda alından temasla, uyuduğu zamanlarda ise temassız şekilde ölçüm yapıyor.

  -5 cm uzaklıktan tutularak sadece 2 saniyede ateş ölçebilen cihaz, yüksek hassasiyet özelliğine sahip sensörüyle muadillerine göre sıcaklığı 2 kat daha fazla yakalıyor.


  Braun temassız ateş ölçer BNT-400 kullananların yorumlarını ve de ürünün güncel fiyatını aşağıdaki linklerden öğrenebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

  N11

  Braun Ateş Ölçer
  Hepsiburada

  Braun Ateş Ölçer
  Trendyol

  Braun Ateş Ölçer

  • Braun ateş ölçerde en çok beğendiğimiz özellik: Bebeğiniz uyurken sessiz modda da çalıştırabileceğiniz BNT400'ün aynı zamanda gece ölçüm yapmayı kolaylaştıran arka ışığı da mevcut. Ateş değerleri için renk kodları sunan ateş ölçer, doğru konumlandırma yapamamayı da ortadan kaldıran yönlendirme sistemi sunuyor. Ayrıca bebeğinizin mamasının, içeceklerinin veya banyo suyunun sıcaklığını da ölçebilme imkanı veriyor.


  3. Medisana Temassız Ateş Ölçer 76120  Medisana Temassız Ateş Ölçer 76120  Annelerin en beğendiği temassız ateş ölçerlerden biri de Medisana markasına ait 76120 modeli.

  Medisana Ateş Ölçer Özellikleri

  -Diğer ateş ölçerler gibi 5 cm'den ölçüm yapan cihaz, 1 saniyede sonucu gösteriyor.

  -Kullanılmadığı zamanlarda otomatik kapanma özelliği de mevcut.

  -Gece modu ile sessiz konumda çalıştırılabilir.

  -30 ölçümlük hafıza kaydı bulunmakta.
  • Medisana ateş ölçerde en çok beğendiğimiz özellik: Vücut sıcaklığının yanı sıra sıvı sıcaklığını da ölçebilmesi. Bu sayede bebeğinizin banyo suyunun ideal ölçüde olmasını da sağlıyor.  4. Beurer Temassız Ateş Ölçer FT90  Beurer Temassız Ateş Ölçer (FT90)


  Temassız ateş ölçer grubu içerisinde en popüler olan bir diğer cihaz ise Beurer FT90 modeli. Plus X Awards kapsamında "En Yenilikçi Marka" olarak 5 kez ödül alan ürün, fiyat - performans açısından en çok beğenilenler arasında yer alıyor.

  Beurer FT90 Özellikleri

  -Geceleri sessiz modda çalışabilen FT90 ayrıca 60 adet veriyi kaydedebiliyor.

  -Bebeğinizin ateşini ölçtüğünüzde her şey yolundaysa gülümseyen bir yüz ile gösterge veren ateş ölçer, yüksek ateş alarmı sayesinde yolunda gitmeyen şeyleri de anında size bildiriyor.  • Beurer temassız ateş ölçerin en çok beğendiğimiz özelliği: Hem vücut sıcaklığını hem de yüzeylerin sıcaklığını ölçebilmesi. Öyle ki mama yaparken, oda sıcaklığını ölçerken ya da banyo suyunu ayarlarken oldukça işe yarar bir kullanım sunuyor.  5. Braun IRT 6520 Thermoscan Kulaktan Ateş Ölçer  Braun IRT 6520 Thermoscan Kulaktan Ateş Ölçer  Braun IRT6520 Kulaktan Ateş Ölçer modeli Braun marka ateş ölçerler arasında günümüzün en iyi ürünlerinden biri.

  Braun Kulaktan Ateş Ölçer

  -Sonuçların kolay yorumlanması için renk kodlu ekranı ve bip sesi mevcuttur.

  -Gece ışığı özelliğine sahip ön panel

  -Son 9 ölçümü hafızasında saklama özelliği bulunuyor.

  -Hijyenik, tek kullanımlık lens filtreleri bulunuyor.

  -Sağlıklı malzemeden yapılmış, BPA ve lateks içermiyor.
  • Braun kulaktan ateş ölçerin en beğendiğimiz özelliği: Yaşa göre ayarlanabilir ateş rehberliği özelliğine sahip patentli Age Precision teknolojisi sayesinde bebeğinizin ya da çocuğunuzun vücut sıcaklığının yorumlanmasını tahmin olmaktan çıkarmış durumda olması. Kesin ölçüm sonuçları sunması.
  6 Plusmed Temassız Ateş Ölçer (PM-GT 01)  Plusmed Temassız Ateş Ölçer


  Fiyatına göre oldukça yüksek performans sunan Plusmed ateş öçer, vücut ve yüzey sıcaklığını ölçme yeteneği ile ortalamanın oldukça üzerinde seyrediyor.

  Plusmed Ateş Ölçer Özellikleri

  -Sadece 1 saniye ölçüm yapabilen ürün, 10 cm uzaklıktan dahi bebeğinizin ateşini ölçebiliyor.

  -Geniş ve ışıklı LCD ekranı var.

  -Yüksek ateş alarmı ve otomatik kapanma özelliği bulunan markanın 9 farklı ateş kaydetme hafızası da yer alıyor.
  • Plusmed Ateş Ölçer'in en çok beğendiğimiz özelliği: Diğer ateş ölçerler iki kaş arasından ölçüm yaparken; Plusmed bebeğin şakak bölgesinden ölçüm yapıldığında en doğru sonucu veriyor.


  7. Loobex Temassız Ateş Ölçer 3434  Loobex Temassız Ateş Ölçer  Hem kulaktan hem de alından ateş ölçme yeteneğine sahip olan Loobex, Türkçe dil desteği ile konuşma özelliği sunuyor.

  Loobex Ateş Ölçer Özellikleri

  -Alından 1 cm uzaklıkta sadece 1 saniye ölçüm yapabilen ürün son 30 ölçüm zamanını tarih ve saati ile birlikte gösteriyor.

  -Kullanılmadığı zamanlarda 1 dakika içerisinde uyku moduna geçiyor ve kolay temizlenebilir sensör özelliği sunuyor.
  • Loobex ateş ölçerin en beğendiğimiz özelliği: Başlığı çıkarılarak kulaktan da ölçüm yapabilme özelliği


  8. Unaan Temassız Ateş Ölçer YNA-800  Unaan Temassız Ateş Ölçer


  Değişken ortam şartlarında dahi bebeğin ateşini doğru ve eksiksiz şekilde ölçen Unaan ateş ölçer, alından, boyundan ve bilekten ölçüm yapabiliyor.

  Unaan Ateş Ölçer Özellikleri

  -Geniş ve ışıklı LED ekranı var

  -Gece net görüş imkanı sağlayan beyaz arka ışık desteği sunuyor
  -0.5 saniyede ölçüm yapabilen ürün ayrıca 99 set ölçüm verisini hafızasında tutabiliyor.
  • Hafıza ölçüm kapasitesinin muadillerine kıyasla oldukça fazla olması ve aynı zamanda ortam sıcaklığını da ölçebilmesi.


  9. Mesilife Temassız Ateş Ölçer


  Muadillerine göre nispeten pahalı olan Mesilife temassız ateş ölçer, 1 ila 10 cm arasında ölçüm özelliği sunuyor. Vücut ve yüzey sıcaklığını ölçümü yapabilen Mesilife, daha önceki 32 adet ölçümü hafızasını alıyor. 1 saniye gibi kısa bir sürede ölçüm yapabiliyor. Ayarlanabilir sesli alarm sistemi olan ürün ışıklı LCD ekranı ile kullanım kolaylığı sunuyor.

  10. Nec A11 Temassız Ateş Ölçer  Nec A11 Temassız Ateş Ölçer


  Hassas ölçüm yeteneği ile ailelerin favori ateş ölçer markalarından biri olan Nec ateş ölçer, hem alından hem de kulaktan ölçüm imkânı sunuyor.

  Nec A11 Ateş Öçer Özellikleri

  -1 saniye içinde ölçüm yapabilen ürün, renkli ekran özelliği ile sonuçları kolayca analiz edebiliyor.
  -Son 12 ölçüm sonucunu hafızada saklayabiliyor
  • Nec A11 Ateş Öçer'de en beğendiğimiz özellik: Kulaktan da ölçüm yapabilme özelliğinin bulunması.


  11. Chicco IR Comfort Kulaktan Ateş Ölçer  Chicco IR Comfort Kulaktan Ateş Ölçer


  Bebek ürünleri konusunda en iyilerden biri olan Chicco'nun IR Comfort marka kulaktan ateş ölçeri, bebeklerin kulak zarının yaydığı sıcaklığı sadece 1 saniyede ölçebiliyor.

  Chicco IR Comfort Kulaktan Ateş Ölçer

  -25 ölçümlük hafızaya sahip
  -Ölçüm bittiğinde sesli uyarı sistemi ile ebeveyni uyarıyor.

  -Ateş 37,5 ve üzerinde seyrederse sesli sinyal özelliği ile bir şeylerin ters gittiği konusunda ölçüm yapan kişiyi uyarıyor.  • Chicco IR Comfort Kulaktan Ateş Ölçer'in en beğendiğimiz özelliği: Dünyanın en küçük ölçüm çubuğuna sahip olan ürünün, miniklerin kulaklarını rahatsız etmeyen ergonomik yapıya sahip olması.


  12. Glife Ateş Uyarı Fonksiyonlu Dijital Ateş Ölçer  Glife Ateş Uyarı Fonksiyonlu Dijital Ateş Ölçer


  Kullanıcılardan hep olumlu yorumlar alan, Glife Ateş Uyarı Fonksiyonlu Dijital Ateş Ölçer, uygun fiyatlı güvenilir ateş ölçerler arasında en iyi seçenek.

  Glife Ateş Ölçer Özellikleri

  -Gilife ateş ölçerin ekranı muadillerine göre oldukça büyük.

  -Uyarı alarmı, bellek ekranı ve de otomatik kapanma mevcut.

  -Makattan, koltuk altından ve ağızdan ölçüm yapabileceğiniz pratik bir ürün.

  -Tıpkı temassız ateş ölçerlerdeki gibi ateşin yüksekliğine göre değişen arka ışığı mevcut.
  • Uzaktan ölçüm haricinde diğer temassız ateş ölçerlerde bulabileceğiniz tüm teknolojik özelliklerin bulunması ve rahat kullanım imkanı sunması


  13. Weewell Wtd105 Dijital Çubuk Termometre  Weewell Wtd105 Dijital Çubuk Termometre


  Weewell dijital çubuk termometre, çubuk termometreler arasında güvenilir sonuçlarıyla tanınan bir ateş ölçer diyebiliriz. Fiyatının da temassız ateş ölçerlere oranla daha uygun olması kullanıcıları memnun eden bir başka yönü.
  • Weewell çubuk termometrenin en beğendiğimiz özelliği: Ateşi çok hızlı bir sürede ölçebilmesi. Çubuk termometreler temassız olanlara oranla ateşi daha uzun sürede ölçüyor. Bu sürenin kısa olması bebeklerde kullanım açısından oldukça önemli. Bebekler uzayan ölçümlerde huzursuzlanabilirler, bu nedenle eğer bebeğiniz için bir ateş ölçer arayışında iseniz, kısa süreli ölçüm sonuçları elde edebileceğiniz bir ateş ölçer tercih etmelisiniz.


  14. Bo Hui Infrared Temassız Ateş Ölçer  Bo Hui Infrared Temassız Ateş Ölçer


  Ucuz temassız ateş ölçer arayanların imdadına Boi Hui temassız ateş ölçer yetişiyor diyebiliriz. Uygun fiyatının yanı sıra, yoğun kullanımlarda bile kullanıcıları memnun eden bir ateş ölçer. En son 32 ölçümün hafızada saklanmasından, otomatik kapanmaya ve de ateşin yükseliğine göre led ekranın renk değiştirme özelliğine kadar bütün özellikler mevcut.

  15. Saubern Temassız Kulaktan Ateş Ölçer  Saubern Temassız Kulaktan Ateş Ölçer


  Kaliteli ve güvenilir bir temassız ölçer arıyorsanız, Saubern temassız kulaktan ateş ölçer bu konuda gerçekten sizi memnun edecek. Alman markası olan Saubern, kulaktan ölçüm için ayrı bir ayara sahip ve de bu sayede ölçüm sonuçları oldukça güvenilir. Ölçüm süresi 1 saniye, ateş yüksekliğine göre değişen ekran renkleri ve de sesli uyarı sistemi bulunuyor.

  Temassız Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Etmeli?  Temassız Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Etmeli


  Temassız ateş ölçer alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:


  • Ölçme hızı,
  • Doğru ölçüm yapabilme yeteneği,
  • Uzun süreli kullanım özelliği sunan dayanıklı yapısının olması.