X

En İyi Emzik Hangisi? En Kaliteli 5 Emzik Markası


 • En İyi Emzik Markası
  Yenidoğan bebeğiniz için en iyi emzik hangisi? Doktorların tavsiye ettiği en kaliteli emzik markalarına, 2020 yılında güncellediğim bu rehberden ulaşabilirsiniz.

  Bebeklerde emzik kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları var. Doktor tavsiyesi ile kendi bebeğimin denemiş olduğu 5 en iyi emzik markasını liste halinde aşağıda bulabilirsiniz.

  Bu listedeki emzik markalarından 3'ünü (Avent, Chicco silikon ve Chicco kauçuk) bebeğim bizzat test etti, tercihi Chicco Physio Soft Silikon Emzik oldu. Hala da aynı markayı kullanıyoruz.


  • Bebekler her emzik modelini sevmeyebiliyor, bebekler bir nevi kendi emziğini kendileri seçiyorlar. Bir bebeğin severek kullandığını diğer bebek almayabiliyor. Bebeğinize sağlıklı malzemeden yapılmış emzikleri denetin. Birkaç tane denemek durumunda kalabilirsiniz buna hazırlıklı olun.


  Ben bu listede, yapısına ve kullanılan malzemeye göre en kaliteli emzikleri sıraladım. Bu yazının sonunda, sağlıklı bir emziğin malzemesi, biçimi nasıl olmalı bunu öğrenmiş olacaksınız.


  1- Oioi Ortodontik Silikon Emzik  Oioi ortodontik silikon emzik çok tercih ediliyor. Bu emziği biz denemedik fakat yenidoğan yeğenim sadece bu emziği almıştı.

  Medikal silikondan yapılmış olması önemli. Sağlığa zararlı olan BPA maddesini içermiyor.


  • Ortasında bir parmaklık delik olan emzikler, yenidoğan bebeği emziğe alıştırmak için ebeveynin parmağını deliğin içine koyarak, bebeğin emziği tutmasına yardımcı olmasına olanak sağlıyor. Parmağınızı emziğe yerleştirip emmesine yardımcı olarak bebeğinizle bağ kurabiliyorsunuz.
  Oioi ortodontik silikon emzik
  Oioi ortodontik silikon emzik  Ayrıca Oioi silikon emzik 2'li satılıyor. Hem sağlıklı malzemeden üretilmiş hem de uygun fiyatlı bir emzik olduğu için gönül rahatlığı ile bu emziği tercih edebilirsiniz.

  Trendyol'dan oldukça indirimli alabilirsiniz, fiyatına bakmanız için aşağıya link ekledim.
  oioi emziği incelemek için tıktık

  Ortasında boşluk olan emziklerle bebeğinizin emziği tutmasına yardımcı olabilirsiniz
  Ortasında boşluk olan emziklerle bebeğinizin emziği tutmasına yardımcı olabilirsiniz

  • Bu tarz ortası boşluklu emzikler 3. aydan sonra tehlikeli oluyor. Çünkü bebek kendi baş parmağını deliğin içine geçirebilmeye başlıyor, parmağı da genelde ıslak olduğu için deliğin içinde vakumlama yapıyor. Emziğin ortasındaki delikten parmağını çıkaramayabilir, bu duruma dikkat etmenizi öneririm


  Ben bizzat bu duruma şahit olduğum için kendi ortadan delikli emziğimizi 3. aydan sonra kaldırdım. Fakat yeni doğduğu zaman emziğe alıştırmak için parmağınızı tutabilmeniz açısından kullanışlı. Bebeğiniz buna hiç gerek duymayabilir, bazı bebekler emziğe şıp diye alışırken, bazılarına yardım etmeniz gerekebilir.

  2- Avent Soothie Silikon Emzik  avent soothie silikon emzik
  avent soothie silikon emzik  Trendyol'da satılıyor, dışarıya göre daha uygun fiyatlı.Fiyat bilgisi için linke tıklayabilirsiniz.
  avent soothie emziği trendyolda incelemek için tık tık

  Bizim yenidoğan bebeğimiz için aldığımız emzik Avent Soothie idi. 2'li olarak satılıyor.  • Avent Soothie emziği medikal silikondan yapıldığı, BPA içermediği ve de ortodontik bir emzik olduğu için tercih etmiştik.
  • Avent Soothie emziğin deliğine bebek parmağını sıkıştırabiliyor.  Avent Soothie yorumlarında, şeklinden dolayı çoğu bebeğin avent soothie kolaylıkla kabul ettiğini okumuştum, bunun için bu emziği seçtim. Bebeğimiz bu emziği kabul etti ama belki Oioi marka olanı da sevecekti bilemiyorum. Özellikle oioi ile tamamen aynı, ama şekil olarak farklılığı olabilir. Fiyatı Oioi'ye göre daha yüksek.

  3- Dr. Browns Silikon Emzik  Dr. Browns Silikon Emzik
  Dr. Browns Silikon Emzik

  • Dr. Browns Silikon Emzik, medikal silikondan yapılmış ve kelebek şeklinde olduğu için bebeğin yanak ve burun kısmına baskı yapmıyor.


  Dr Browns silikon emzik fiyatı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
  dr browns medikal silikon emziği incelemek için tık tık

  4- Chicco Physio Soft Kauçuk Emzik  Chicco Physio Soft Kauçuk Emzik
  Chicco Physio Soft Kauçuk Emzik  Kauçuk emzik kullanmak isteyenler için en ideali Chicco kauçuk emzik.  • Ortodontik ve tamamen doğal kauçuktan üretilmiş. ortadaki deliği geniş olduğu için bebeğin parmağını sıkıştırması söz konusu olmuyor. Ortasındaki delik parmağınızı emziğe yerleştirip bebeğinizin emmesine yardımcı olmanıza da olanak sağlıyor.  Chicco kauçuk emziği uygun fiyatlı olarak Trendyol'dan alabilirsiniz. fiyatına aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
  chicco kauçuk emzik trendyolda incelemek için tık tık  • Kauçuk emziğin olumsuz tarafı şu. Kauçuk emzik yapışkan yapıda olduğu için, çarşafın, bebeğin giysisinin vs. üzerindeki bütün pamukları topluyor, sürekli yıkamanız gerekiyor. Ayrıca kendine has kokusu da bebeğinizi rahatsız edebilir. Kauçuk emzikleri, 5-6 haftalık bir kullanımdan sonra değiştirmeniz öneriliyor.


  Ama yine de tercih sizin, kauçuk emzik seçmek istiyorsanız Chicco'nun bu emziği ideal. Hem her tarafı kauçuk, hem de deliği büyük olduğu için bebek parmağını sıkıştırmıyor.

  5- Chicco Physio Soft Silikon Emzik  Chicco Physio Soft Silikon Emzik
  Chicco Physio Soft Silikon Emzik  Benim en beğendiğim, kızımın da en çok sevdiği emzik bu emzik oldu. Öncelikle her tarafı silikondan yapılmış.  • Ebeveynin parmağını emziğe yerleştirip bebeğin emmesine yardımcı olması için deliği mevcut ve bu delik geniş yapıldığı için bebeğin parmağının sıkışması gibi bir tehlikesi de yok. Ortodontik bir emzik ve aynı zamanda bu emziğin şeffaf olması renklendirilmiş olmaması da bir diğer artı.


  Bu emziği uygun fiyatlı olarak trendyol'dan alabilirsiniz. fiyatına bakmanız için aşağıya link ekledim.
  chicco silikon emziği trendyolda incelemek için tık tık
 • Çok kapsamlı ve yararlı bir yazı olmuş. Elinize sağlık.