X

En İyi Emzik Hangisi? En Kaliteli 5 Emzik Markası


 • En İyi Emzik Markası  Yenidoğan bebeğiniz için en iyi emzik hangisi? Doktorların tavsiye ettiği en kaliteli emzik markalarına, 2020 yılında güncellediğim bu rehberden ulaşabilirsiniz.

  Bu listedeki emzik markalarından 3'ünü (Avent, Chicco silikon ve Chicco kauçuk) bebeğim bizzat test etti, tercihi Chicco Physio Soft Silikon Emzik oldu. Hala da aynı markayı kullanıyoruz. Doktor tavsiyesi ile kendi bebeğimin denemiş olduğu 5 en iyi emzik markasını liste halinde aşağıda bulabilirsiniz.

  Ben bu listede, yapısına ve kullanılan malzemeye göre en kaliteli emzikleri sıraladım. Bu yazının sonunda, sağlıklı bir emziğin malzemesi, biçimi nasıl olmalı bunu öğrenmiş olacaksınız.
  • Bu arada aklınızda olsun, yenidoğana uygun olan emzikler daha çok yuvarlak uçlu emzikler oluyor. Özellikle anne sütü alan yenidoğan bebekler için uzmanlar anne meme ucuna benzeyen yuvarlak uçlu emzikleri öneriyor. Ayrıca, emzik almadan önce, ambalajdaki yaş bilgisine dikkat edin, ambalajda hangi yaş grubu için olduğu yazıyor. Aşağıdaki resimdeki gibi, ambalajın üzerinde 0m+ ibaresi olan emzikler, yenidoğan emzikleri oluyor.  Yenidoğan için emzik
  Anne Memesine Benzeyen Yuvarlak Uçlu Emzik  Eğer bebeğiniz yenidoğan ise, bu listedeki emzik modellerinden hangisini seçerseniz seçin, serinin yenidoğan için olanını alabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi için emzik çeşitleri ve Bebeklerde emzik kullanımı yazılarına göz atabilirsiniz.


  • Bebekler her emzik modelini sevmeyebiliyor, bebekler bir nevi kendi emziğini kendileri seçiyorlar. Bir bebeğin severek kullandığını diğer bebek almayabiliyor. Bebeğinize sağlıklı malzemeden yapılmış emzikleri denetin. Birkaç tane denemek durumunda kalabilirsiniz buna hazırlıklı olun.  1- Chicco Physio Soft Silikon Emzik  chicco physio soft silikon emzik


  Benim en beğendiğim, kızımın da en çok sevdiği emzik bu emzik oldu. Öncelikle her tarafı silikondan yapılmış.


  • Ebeveynin parmağını emziğe yerleştirip bebeğin emmesine yardımcı olması için deliği mevcut ve bu delik geniş yapıldığı için bebeğin parmağının sıkışması gibi bir tehlikesi de yok. Ortodontik bir emzik ve aynı zamanda bu emziğin şeffaf olması renklendirilmiş olmaması da bir diğer artı.  Chicco Physio Soft Silikon emzik güncel fiyatını aşağıdaki linklerden kontrol edebilirsiniz.

  Trendyol

  Chicco Physio Soft Silikon Emzik
  Hepsiburada

  Chicco Physio Soft Silikon Emzik
  2- Oioi Ortodontik Silikon Emzik  Oioi ortodontik silikon emzik


  Oioi ortodontik silikon emzik çok tercih ediliyor. Bu emziği biz denemedik fakat yenidoğan yeğenim sadece bu emziği almıştı.

  Medikal silikondan yapılmış olması önemli. Sağlığa zararlı olan BPA maddesini içermiyor.  Ortasında boşluk olan emziklerle bebeğinizin emziği tutmasına yardımcı olabilirsiniz
  Ortasında boşluk olan emziklerle bebeğinizin emziği tutmasına yardımcı olabilirsiniz  • Ortasında bir parmaklık delik olan emzikler, yenidoğan bebeği emziğe alıştırmak için ebeveynin parmağını deliğin içine koyarak, bebeğin emziği tutmasına yardımcı olmasına olanak sağlıyor. Parmağınızı emziğe yerleştirip emmesine yardımcı olarak bebeğinizle bağ kurabiliyorsunuz.


  Ayrıca Oioi silikon emzik 2'li satılıyor. Hem sağlıklı malzemeden üretilmiş hem de uygun fiyatlı bir emzik olduğu için gönül rahatlığı ile bu emziği tercih edebilirsiniz.

  Oioi ortodontik silikon emzik güncel fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  Hepsiburada

  Oioi Silikon Emzik
  Trendyol

  Oioi Silikon Emzik


  • Bu tarz ortası boşluklu emzikler 3. aydan sonra tehlikeli olabiliyor. Çünkü bebek kendi baş parmağını deliğin içine geçirebilmeye başlıyor, parmağı da genelde ıslak olduğu için deliğin içinde vakumlama yapıyor. Emziğin ortasındaki delikten parmağını çıkaramayabilir, bu duruma dikkat etmenizi öneririm


  Ben bizzat bu duruma şahit olduğum için kendi ortadan delikli Avent Soothie emziğimizi 3. aydan sonra kaldırdım, sonrasında yolculuğumuza Chicco Physio Soft silikon şeffaf emzik aldık. Fakat yeni doğduğu zaman emziğe alıştırmak için parmağınızı tutabilmeniz açısından ortası delikli emzikler de kullanışlı. Bebeğiniz buna hiç gerek duymayabilir, bazı bebekler emziğe şıp diye alışırken, bazılarına yardım etmeniz gerekebilir.

  3- Avent Soothie Silikon Emzik  Avent soothie silikon emzik  Bizim yenidoğan bebeğimiz için aldığımız emzik Avent Soothie idi. 2'li olarak satılıyor.


  • Avent Soothie emziği medikal silikondan yapıldığı, BPA içermediği ve de ortodontik bir emzik olduğu için tercih etmiştik.
  • Avent Soothie emziğin deliğine bebek parmağını sıkıştırabiliyor.  Avent Soothie yorumlarında, emziğin şeklinden dolayı çoğu bebeğin Avent Soothie'yi kolaylıkla kabul ettiğini okumuştum, bunun için bu emziği seçtim. Bebeğimiz bu emziği kabul etti ama belki Oioi marka olanı da sevecekti bilemiyorum. Özellikleri Oioi ile tamamen aynı, ama şekil olarak farklılığı olabilir. Avent Soothie emziğin fiyatı Oioi'ye göre daha yüksek.

  Avent Soothie emzik fiyatını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

  Hepsiburada

  Avent Soothie Silikon Emzik  Trendyol

  Avent Soothie Silikon Emzik
  4- Chicco Physio Soft Kauçuk Emzik  Chicco Physio Soft Kauçuk Emzik  Kauçuk emzik kullanmak isteyenler için en ideali Chicco kauçuk emzik.


  • Ortodontik ve tamamen doğal kauçuktan üretilmiş. ortadaki deliği geniş olduğu için bebeğin parmağını sıkıştırması söz konusu olmuyor. Ortasındaki delik parmağınızı emziğe yerleştirip bebeğinizin emmesine yardımcı olmanıza da olanak sağlıyor.


  Chicco Physio Soft Kauçuk Emzik fiyatını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

  Trendyol

  Chicco Kauçuk Emzik

  • Kauçuk emziğin olumsuz tarafı şu. Kauçuk emzik yapışkan yapıda olduğu için, çarşafın, bebeğin giysisinin vs. üzerindeki bütün pamukları topluyor, sürekli yıkamanız gerekiyor. Ayrıca kendine has kokusu da bebeğinizi rahatsız edebilir. Kauçuk emzikleri, 5-6 haftalık bir kullanımdan sonra değiştirmeniz öneriliyor.


  Ama yine de tercih sizin, kauçuk emzik seçmek istiyorsanız Chicco'nun bu emziği ideal. Hem her tarafı kauçuk, hem de deliği büyük olduğu için bebek parmağını sıkıştırmıyor.

  5- Dr. Browns Silikon Emzik  Dr. Browns Silikon Emzik
  • Dr. Browns Silikon Emzik, medikal silikondan yapılmış ve kelebek şeklinde olduğu için bebeğin yanak ve burun kısmına baskı yapmıyor.


  Dr Browns silikon emzik fiyatı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

  Trendyol

  Dr. Browns Silikon Emzik


 • Çok kapsamlı ve yararlı bir yazı olmuş. Elinize sağlık.