Genel bilgilendirme niteliğinde hazırladığımız bu yazımızda, İbucol C nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir? gibi konularda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi vereceğiz.


ibucold C Nedir?ibucold c ilaç kutusu


ibucold kısaca; etkin maddesi ibuprofen olan ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip nonsteroid bir ilaçtır. Nonsteroid ilaçlar, iltihaplanmaya neden olan hormonlar olan prostaglandinlerin üretimini engelleyerek çalışır.

ibucold C Ne İşe Yarar?grip olmuş sümüğünü silen bir kadın uzanıyor


ibucold C ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici etkileri sayesinde, aşağıda belirtilen durumların tedavi edilmesi için kullanılır:

 • - Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun tıkanıklığı
 • - Ateş ve baş ağrısı
 • - Hafif vücut ağrıları

Aklınızda Bulunsun
Bağışıklığınızı güçlendirerek hastalıklardan korunabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi için En İyi 10 Bağışıklık Güçlendirici makalemize hemen göz atın.

ibucold C Nasıl Kullanılır?elinde bir bardak ve hap bulunan bir kadın ilacın nasıl kullanılacağını gösteriyor


ibucold 2018 tarihli prospektüs bilgisie göe, uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar aşağıdaki gibidir:
Yetişkinlerde ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda, başlangıç dozu olarak 2 tablet ve eğer gerekli ise her 4-6 saatte 1-2 tablet şeklinde bir miktar su ile birlikte kullanılmalıdır.
Hekim tarafından önerilmedikçe günde 6 tabletten fazla alınmamalıdır.
Uyarı
ibucold C doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Kullanım dozu doktora danışılarak belirlenmelidir.

ibucold C Fiyatı Nedir?


Aralık 2022 itibarı ile ibucold C fiyatı 74.41 TL.

ibucold C Hamilelikte Kullanılır Mı?


ibucold C hamilelik boyunca kullanılmamalıdır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

ibucold C Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?


ibucold içerdiği psödoefedrinin anne sütüne geçtiği bilindiği için emzirme dönemi boyunca İBUCOLD C'nin kullanımı tavsiye edilmiyor.

ibucold C Yan Etkileri Nelerdir?


Bazı ibucold yan etkileri aşağıdaki gibidir:


 • Sinirlilik
 • Uykusuzluk
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Bulantı
 • Kusma
 • İshal
 • Karın ağrısı

ibucold C Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler


ibucold kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:
• İBUCOLD C, her film kaplı tablette 30 mg kroskarmelloz sodyum ihtiva eder. Bu durum, kontrollü sodyum diyetinde olan hastalar için göz önünde bulundurulmalıdır.
• Hidrojene hint yağı, mide bulantısına ve ishale sebep olabilir.
• İBUCOLD C lesitin (soya) ihtiva eder. Eğer fıstık ya da soyaya alerjiniz varsa bu tıbbi
ürünü kullanmayınız.

İbucold C Porspektüs PDF


ibucold C prospektüsü pdf olarak ibucold C Prospektüs PDF linkinden görebilirsiniz. ibucold C etken maddesi, içeriği, doz bilgisi, yan etkileri ve saklama koşulları gibi detaylı bilgileri prospektüsten ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.
Okuyucularımızın Dikkatine:
Bu yazımız, ilacın/şurubun/vitamin takviyesinin elimizdeki prospektüs bilgilerinden yararlanarak genel bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. İlaç firmaları zaman zaman ilaç içeriklerinde değişiklik yapabilir ve ilacın prospektüs bilgilerini güncelleyebilir. Biz her ne kadar yazıyı hazırlarken en güncel prospektüsü kullanmaya çalışsak da, kullandığımız prospektüs güncel olmayabilir, güncel kalmayabilir, yayınladığımız metinde yazım hataları olabilir. Bu nedenle herhangi bir ilacı/şurubu/vitamin takviyesini kullanmadan önce, ilacın kullanım şekli, kullanacak kişinin yaş aralığı, zamanı, sıklığı, miktarı vs. gibi ilaçla ilgili her türlü bilgiyi öncelikle doktorunuza danışmalı ve ilacı doktor onayı ile kullanmalı, satın aldığınız ilacın prospektüs bilgisinden yararlanmalısınız. Bu yazıdaki bilgilerin hiçbir şekilde doktor muayenesi yerine geçmediğini ya da kişisel tanı ve tedavi yöntemi olarak kullanılamayacağını, güncellik garantisi vermediğini hatırlatır, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulama ya da tedaviden doğacak zararlardan bebeksozluk.com sitesinin sorumlu tutulamayacığını bilginize sunarız.
Benzer Konular