X

iburamin Cold Şurup Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, İçeriği, Yan Etkileri


 • iburamin cold şurup nedir


  İçeriğinde etken madde olarak ibuprofen bulunan iburamin Cold Şurup ne işe yarıyor, nasıl kullanılıyor, yan etkileri nelerdir gibi soruların yanıtını tüm ayrıntılarıyla bu yazımızda bulabilirsiniz.


  İburamin Cold Şurup Nedir?


  İburamin Cold şurup kısaca; grip, sinüzit, soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte devam eden burun akıntısı, ateş ve burun tıkanıklığı rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bir şuruptur.

  İburamin Cold Şurup Nasıl Kullanılır?  iburamin cold nasıl kullanılır?


  iburamin Cold Şurup çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılabilir.


  • Prospektüs bilgisinde 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmayacağı yazdığı için iburamin Cold Şurup bebeklerde kullanımı bilgisi için mutlaka çocuk doktorunuza danışmanız gerekir.


  iburamin Cold Şurup Çocuklarda Nasıl Kullanılır?   iburamin Cold Şurup Çocuklarda Kullanımı


  Kullanmadan önce miktar ve zamanları mutlaka uzman doktora danışılmalıdır. Prospektüs bilgisinde 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılamayacağı yazmaktadır.

  Prospektüste belirtilen iburamin Cold Şurup çocuklarda kullanımı aşağıdaki gibidir:

  - Ateş 39.2 °C'nin altındaysa;
  6 - 8 yaş = 1 + 1/4 ölçek
  9-10 yaş = 1,5 ölçek
  11-12 yaş = 2 ölçek
  - Ateş 39.2 °C'nin üstündeyse;
  6 - 8 yaş = 2, ölçek
  9-10 yaş = 3 ölçek
  11-12 yaş = 4 ölçek


  • Çocuğunuza ya da bebeğinize şurup içirmekte zorluk yaşıyorsanız, ilaç emziği ya da ilaç şırıngası kullanabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi için bebeklere şurup içirme yöntemleri yazımıza göz atabilirsiniz


  İlaç emziği fiyatını aşağıdaki linklerden inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

  N11

  İlaç Emziği
  Hepsiburada

  İlaç Emziği
  İlaç şırıngası fiyatına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  N11

  İlaç Şırıngası
  iburamin Cold Şurup Yetişkinlerde Nasıl Kullanılır?   iburamin Cold Şurup Yetişkinlerde Kullanımı


  İburamin Cold şurup, hekim tavsiyesi ile yetişkinlerde de kullanılabilir. Ancak yaşlılarda kullanımı ciddi mide rahatsızlıklarına neden olacağından, mutlaka doktor tavsiyesi alınmalıdır.

  iburamin Cold Şurup yetişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklarda ve günde 3 – 4 kez 1 – 2 ölçek kullanılır.

  İburamin Cold Şurup Ne İşe Yarar?  iburamin cold şurup ne işe yarar


  İburamin Cold şurup, tonsillit, larenjit ve farenjit gibi üst solunum yolları hastalıkları ile birlikte yüksek ateş ve burun akıntısı durumlarında genel olarak kullanıldığı gibi, baş ve diş ağrıları, eklem ve kas burkulmalarına bağlı ağrılarda, halsizlik ve vücut kırıklığına bağlı ağrıların giderilmesi amacı ile kullanılır.

  İburamin Cold Şurup İçeriği


  İburamin Cold şurup içeriğinde etken madde olarak ibuprofen, psödoefedrin ve klorfeniramin maleat bulunur.

  Doğal histaminik olarak bilinen klorfeniramin hapşırık, gözde sulanma ve burun akıntısına neden olan histamin maddeler ile savaşan bir anti-histaminiktir.

  İbuprofen ise vücutta inflamasyona neden olduğu bilinen prostaglandin gibi molekülleri yok eden bir non steroid antiinflamatuar kategorisindedir.

  Psödoefedrin ise burun kanallarındaki damarları büzerek burun tıkanıklığını yok eden bir ajandır.

  Uyarı:

  Bu yazı ilacın prospektüs bilgilerinden yararlanarak genel bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. İlaç firmaları zaman zaman ilaç içeriklerinde değişiklik yapabilir ve ilacın prospektüs bilgilerini güncelleyebilir. Bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce, ilacın kullanım şekli, kullanacak kişinin yaş aralığı, zamanı, sıklığı, miktarı vs. gibi ilaçla ilgili her türlü bilgiyi öncelikle doktorunuza danışmalı ve ilacı doktor onayı ile kullanmalısınız. Bu yazıdaki bilgilerin hiçbir şekilde doktor muayenesi yerine geçmediğini ya da kişisel tanı ve tedavi yöntemi olarak kullanılamayacağını hatırlatır, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulama ya da tedaviden doğacak zararlardan bebeksozluk.com sitesinin sorumlu tutulamayacığını bilginize sunarız.