X

tahterevalli beşik kullananlar

 • merhabalar,

  biz tahterevalli beşik kullanıyoruz çok memnunuz bununla ilgili detaylı bilgi vermek istiyorum. biz oldukça indirimli olarak trendyol'dan almıştık, siz de bir bakın oradaki fiyatlara diye link ekliyorum. trendyol tahterevalli beşikler için tık tık
  ebebek sitesinde de satılıyor, ebebek tahterevalli beşikler için tık tık

  öncelikle beşik seçerken nelere dikkat dikkat etmeniz gerekir ondan bahssedeyim, sonrasında biz neden tahterevalli beşik seçtik, hangi modelini seçtik onu anlatayım.

  tahterevalli beşik
  tahterevalli beşik  uzmanlar bebeklerin özellikle ilk 2 yıl annelerine yakın olması gerektiğini söylüyorlar. ben bunu (bkz: ayşe öner)'in (bkz: hamilelik doğum ve bebek bakım kitabı) kitabında okumuştum. ayşe öner bu kitabının bir bölümümnde, bebeğin annesiyle yakın bağ kurması, annesinin kokusunu her an yanında hissetmesinin bebekleri ne kadar mutlu ettiğinden bahsediyor. peki bunu neden söyledim şimdi beşikle ne alakası var ki? diye içinizden geçiyorsunuz.

  ki bunu sormakta haklısınız da. açıklayayım.

  bu şu demek, bebeğinize ayrı bir oda yapıp onu anne sıcaklığı ve kokusundan ayırmayın. 2 yaşına kadar yatak odanızda yanı başında olmasında sakınca yok. aksine ağladığında, size ihtiyacı olduğunda hemen yanı başında olursanız, güven duygusunu pekiştirmiş olursunuz. işte bu noktada yatak odanıza koyabileceğiniz beşik devreye giriyor. önü açılan anne yanına dönüşen beşiklerden de olursa, bebeğiniz size ihtiyacı olduğunda hemen pış pış yapabiliyorsunuz :) yine huzursuzlandığında hoop beşiğinden kucağınıza alabiliyorsunuz.

  tahterevalli beşik anne yanı olabiliyor
  tahterevalli beşik anne yanı olabiliyor


  ayşe öner şöyle diyor, "kucak ihtiyacı karşılanan bebekler aldığı güven duygusu sebebiyle, kucak bağımlılığının tam tersi, çok daha özgür, sevgi dolu bireyler olacaktır. zaten bağı kurmanın, kuvvetlendirmenin en geçerli yolu “ilk üç ayda alışkanlıklar olmadığı ama güveni, değerli olduğunu ve sevildiğini hissetmenin tek kaynağı annesinin onu kucağına alarak ihtiyacını karşılaması, gözleri ile buluşan sevgi dolu gözleri, sıcacık gülüşü, yatıştırıcı sesi, karnını doyuran göğüslerine yakın olmasıdır”

  anne yanı beşik
  anne yanı beşik


  bu noktada yine beşik konusuna dönecek olursak :)

  1- bebeğiniz en azından 2 yaşına gelene kadar yatak odanızda kullanabileceğiniz bir beşik olmalı, uzunluğu en az 120cm olmasını tavsiye ederim.

  2-yatağınızdan kalkmadan hemen yanı başınızda olan beşiğin ön tarafını açıp bebeğinize pış pış yapabileceğiniz önü açılan bir beşik olmalı.

  3- mutlaka sallanma özelliği olmalı, sallanması bizim en çok işimize yarayan özelliği oldu. her bebek sallanmayı sever :) bebeğiniz gece 3te huzursuzlandığı zamanda uykuya en ihtiyacınız olduğu zamanda 2 sallayıp bebeğinizi uykuya geri döndürüğünüzde iyi ki sallanan özellikli almışım, sevgidnz sağolsun dersiniz :)

  4-tabii ki doğal ve sağlıklı malzemeden yapılmış olan bir beşik olmalı.

  tüm bu özelliklere sahip herhangi bir marka beşik alabilirsiniz. biz tahterevalli krippe modelini kullanıyoruz. krippe modelini seçmemizin sebebi aynı zamanda park yatak olarak kullanılabilmesi. ayrıca tahterevalli krippe modelinin tekerlekleri var ve sallanabiliyor, sallanırken ses de çıkarmıyor.


  tahterevalli krippe modeli
  tahterevalli krippe modeli  tahterevalli krippe beşik özellikleri de şu şekilde:
  lamine kayın ağacından
  toksin içermeyen e0 standardı boya
  kurşun içermeyen boyauygulaması
  oeko - texbelgesine sahip tekstil ürünleri
  tüm ayaklarda stoplu tekerlek ilehareketkolaylığı
  ayarlanabilir 3 kademe yatak tabanı yüksekliği
  demonte olma özelliği
  sallanmaözelliği (tekerlekler söküldüğünde)
  ahşap: kayın ağacı kontrplağı