Gaviscon Infant Kullananlar


Bebeğimize reflü teşhisi konulunca doktorumuz gaviscon infant kullanmamızı önerdi biz de kullanmaya başladık.

Gaviscon infant kategorisi a imiş, doktorumuz içiniz rahat kullanabilirsiniz dedi. Ama biz yine de çok fazla kullanmamaya çalışıyoruz. mesela bir kullanım için iki paket eritiliyormuş biz 1 paket eritiyoruz günde sadece 1 kez kullanıyoruz. Gaviscon infant nasıl verilir ve hazırlanması nasıldır konusunda daha ayrıntılı bilgi için Gaviscon infant Nasıl Hazırlanır? bölümüne göz atabilirsiniz.

Gerçekten olumlu etkisini gördük. Hatta verdikten 5 dakika sonra bile bebeğimizde bir rahatlama görüyoruz. Kakasını biraz katılaştırdı bu yüzden biraz daha fazla su ile erittik daha iyi geldi diyebilirim.

Bu arada bu tarz ilaçları vermek için ilaç emziği keşfettim. Almamışsanız siz de tavsiye ederim. Bebeğe ilaç verirken işinizi gerçekten kolaylaştırıyor.


İlaç Emziği
İlaç EmziğiAşağıdaki linklerden ilaç emziği fiyatına bakabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

İlaç emziği fiyatına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amazon
İlaç EmziğiN11
İlaç EmziğiBiz bir de reflü yatağı aldık o da bebeğimin reflüsüne çok iyi gelmişti. Doktorumuz tavsiye etmişti reflü yatağını, bebeğin yatarken baş seviyesinin vücudundan yüksek olması, anne sütü ya da mama aldıktan sonra kusmasını önlüyor.

Ayrıca Bebeğinize ilaç içirmekte zorluk yaşıyorsanız (bkz: Bebebeklere Şurup İçirme Yöntemleri) başlığına göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten reflü yatağını inceleyebilir, fiyatlarına bakabilirsiniz.

Amazon
Reflü Yatağı

gaviscon infant 'ı ilk kez kullanmış ve bebeğinizde kabızlık fark etmişseniz, bu gaviscon infant 'ın yan etkisi oluyor. aklınızda olsun, doktorunuza danışın. doktorumuz 3 aydan büyük bebekler için günde 1 çay kaşığı zeytinyağı verebilirsiniz demişti eğer kakada çok katılaşma, yoğunluk varsa.
Benzer Konular