Orzax markasının üretimi olan ocean d vitaminini doktorumuzun tavsiyesiyle kullandık. Ocean d vitamini kullananlar bilirler, içinde zeytinyağı var. İlacın tam adı Ocean Vitamin D3 400 IU Sprey olarak geçiyor. Detaylı bilgi için Ocean D Vitamini başlığına bakabilirsiniz.

Ocean D VitaminiSağlık ocağında genellikle reçete ettikleri devit-3 d vitaminini kullanmadık çünkü (bkz: bha) maddesini barındırıyor ve içerisinde zeytinyağı yerine ay çiçek yağı var.

Ocean Paketinden hem sprey hem de damlalık çıkıyor artık siz hangisini kullanıp nasıl rahat ederseniz.

Vitaminler.com'da da denk geldim, fiyatı eczaneye göre uygun, kargosu da ücretsiz. Güncel fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, karşılaştırma yapabilirsiniz.

N11
Ocean D VitaminiVitaminler.com
Ocean D VitaminiDaha fazla bilgili için (bkz: bebeklerde d vitamini kullanımı)
devit yerine tercih ettiğim d vitamini. yukarıda yazıldığı gibi zeytinyağı içermesi önemli.
ocean d vitamini kullanıyoruz, içinde zeytinyağı var evet ama daha önemlisi içinde bha yok. içinde bha olmayan d vitamini türkiye'de pek yok. biz memnunuz, bha olayı nedir diyorsanız şu konuya (bkz: bha) bir göz atın.
ocean, orzax isimli şirketin markası. şuradan şirketi inceleyebilirsiniz.

ben bu ocean markasının, ocean plus isimli omega 3'ünü kullanıyordum ve gayet memnundum. bu markayı seçmemin sebebi de ifos sertifikası almış olmasıydı. şuradan da ifos sertifikası neymiş bakabilirsiniz.

özetle, bu şirket ürünleri için dünya çapında sertifika onayları alıyor. ocean d vitamini mesela, diğer d vitaminleri gibi ayçiçekle yapılmamış, içinde saf zeytinyağı var.

bha koruyucu maddesi kullanılmamış. bha nedir derseniz şu başlığı inceleyin (bkz: bha)

damlalığı da cam. isterseniz içinden sprey de çıkıyor.

ocean d vitaminini bu sebeplerle tavsiye ederim.
merhaba

ocean d vitamini kutusunun içinden hem damlalık hem de sprey çıkıyor. damlalık kullanacaksanız 3 damla, sprey kullanacaksanız 1 puf yapıyorsunuz buna dikkat edin.
Benzer Konular