en iyi pişik kremi

Sen de minik bebeğin için hazırlık yapan bir anne adayı isen ya da halen pişik ile savaşırken güçlü bir çözüm bulamamışsan, en iyi pişik kremlerini senin için bir araya getirdik. Artık pişik sorununuza son diyor, minik bebeğin için sağlıklı bir bez süreci diliyoruz.


Dünyanın en korunmaya muhtaç ve en narin canlıları şüphesiz bebeklerdir. Vücutları en ufak bir dış etkiye dahi reaksiyon gösterir. Bunlardan biri de daha yaşamlarının ilk anlarından itibaren yaşadıkları pişik sorunudur.

Dışkı (gaita) ve idrarda yer alan ve üreden oluşan amonyak, bezin kapalı olması durumuyla da birleşince bebeğin genital bölgesinde hassasiyet ve pişiğe neden olur. Bunun yanı sıra yanlış bebek bezi seçimi, ıslak mendil alerjisi, cildin nemli bırakılması, ishal, katı gıdaya geçiş ya da antibiyotik kullanımı da pişiğe neden olabilir.

Yaygın bilinenin aksine idrar direkt pişiğe neden olmaz ancak idrarın uzun süre beklemesi, içerisindeki bakteriler nedeniyle üreyi amonyağa dönüştürür ve bu güçlü kimyasal etki bebek cildini tahriş eder.

2020'nin En İyi Pişik Kremi Markaları


Pişik kremi, bebeğin cildi ile dışkı arasında bir bariyer etkisi gösterirken bir yandan da tahriş olmuş bölgeyi tamir edici özelliktedir. Pişik kremi markaları ile ilgili aklınızdaki soru işaretlerini gideriyoruz. İşte bebeğinizin cildine iyi gelecek en kaliteli ve en iyi pişik kremi markaları