X

En İyi Ovulasyon Testi Hangisi? 8 Güvenilir Marka (2023)


 • En iyi ovulasyon testi


  Hızlı ve kolay hamile kalmak için yumurtlama gününüzü ovulasyon testi yardımıyla belirleyebilirsiniz. Ovulasyon testleri, doğru zamanlamayı sağlar ve kadınların hamile kalmaya en uygun oldukları zamanı tespit etmelerine yardımcı olur. Bu nedenle, en iyi ovulasyon testi hangisi sorusuna verilebilecek cevap; doğru ve güvenilir ölçüm sonuçları veren, aynı zamanda kullanımı kolay ve pratik olan ovulasyon testleri diyebiliriz. Peki, hangi ovulasyon testi markaları bu kriterlere en uygun olarak öne çıkar? Hangi testler, kadınların adet döngüsü sırasında gebe kalmaya en uygun oldukları zamanı en doğru şekilde tespit etmeyi başarır? Tüm bu soruların yanıtlarını 2023 yılında güncellediğimiz bu en iyi ovulasyon testleri listemizde bulabilirsiniz. Yazımızın sonunda ovulasyan testi çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir.


  En İyi Ovulasyon Testi Markaları  en iyi ovulasyon testi


  Ovulasyon testi, kadınların adet döngüsü sırasında hangi zamanlarda ovulasyonun gerçekleştiğini tespit etmek için kullanılan bir araçtır. Planlı bir hamilelik ya da gebelik öncesi tüp bebek tedavisine giden yol, doğru zamanlamayla başlar. Yumurtlamanın gerçekleştiği dönemde ilişkiye girmek hamile kalma şansınızı çok büyük oranda artırır.
  İşte kullanıcı yorumlarına göre en iyi ovulasyon testi markaları aşağıdaki gibidir:

  1. Laboquick Ovulasyon Testi  laboquick ovulasyon testi


  Kaset test şeklinde olan Laboquick ovulasyon testi, diğer testler gibi idrar ile yapılıyor. Ovulasyon testi ile hamile kalanlar arasında Laboquick markasını tercih eden ve olumlu bildirim yapan çok fazla anne adayı var.

  Laboquick ovulasyon testi fiyat bilgisi için aşağıdaki linklere göz atabilir fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

  N11

  Laboquick Ovulasyon Testi
  Amazon

  Laboquick Ovulasyon Testi
  3. Prefertil  prefertil ovulasyon testi


  Hamile kalınabilecek en uygun günleri hesaplamak için kullanılan testlerden bir tanesi de Prefertil markasıdır. İdrar ile yapılır.

  Amazon

  Prefertil Ovulasyon Testi
  4. Mothersmart Femometer Akıllı Doğurganlık Takibi  mothersmart ovulasyon tesi


  Mothersmart Femometer diğer testler gibi tek kullanımlık değil, akıllı testtir. Isı ölçümü ile yumurtlama gününü tahmin etmekte ve verileri hafızasında tutmaktadır.

  Amazon

  Mothersmart Femometer
  5. İnnovita Ovulasyon Testi  Strip test şeklinde satılan innovita çok tercih edilen bir marka. Innovita ovulasyon testini çoklu olarak uygun fiyata satın alabilirsiniz.

  Amazon

  İnnovita Ovulasyon Testi  6. Freely Ovülasyon Testi


  Oldukça hijyenik ve tek kullanımlık tarzı ile birlikte en doğru sonuca oldukça kısa süreler içerisinde ulaştırır. En doğru sonuçları ortaya koymada yardımcıdır ve güvenle kullanılır.
  N11

  Freely Ovulasyon Testi  7. Femometer LH Hızlı Ovülasyon Testi


  Femometer LH, gebe kalmak isteyen kadınların uygulayabileceği bir başka ovulasyon testidir ve luteinizing hormone (LH) seviyelerini hızlı bir şekilde tespit eden bir test tipidir. Test, en doğurgan olacağınız iki günü tespit eder ve testler tek tek paketlenmiştir.

  N11

  Femometer Ovulasyon Testi
  8. Certain Ovülasyon Testi


  Certain Ovulation Testi, idrarda ( LH ) hormonunun saptanmasını sağlayan bir başka ovulasyon testidir.

  N11

  Certain Ovulasyon Testi
  Ovulasyon Testi Çeşitleri Nelerdir?


  Yumurtlama bir diğer adıyla ovulasyon testinin kullanım amacı kadınların en kısa sürede hamile kalmasına yardımcı olmaktır. Bu testler en doğurgan olduğunuz 2 günü tespit eder. Ayrıca bu testler yumurtlamanın gerçekleştiği zamanı net olarak gösterdiği için ovulasyon tarihi hesaplaması yaparken de işinize çok yarayacaktır. Farklı tiplerde test tipleri mevcuttur. En yaygın ovulasyon testi çeşitlerini; stript, çubuk, kaset ve dijital olarak sıralayabiliriz.

  Ovulasyon Testi Çeşitleri  Ovulasyon (yumurtlama) testleri, kadınların adet döngüsü sırasında hangi zamanlarda döllenme olasılığının yüksek olduğunu tespit etmek için kullanılan araçlardır. Bu testler, vücutta meydana gelen hormon değişikliklerini takip ederek, ovulasyon zamanını tahmin etmeye yardımcı olur.
  Ovulasyon testleri, farklı çeşitleriyle mevcuttur, bazı ovulasyon testi çeşitleri şunlardır:

  Strip Test: Ovulasyon testlerinin en yaygın çeşididir. Test bandının bir ucunu idrar örneğine batırıp, bekleme süresini (genellikle 5 dakika) tamamladıktan sonra, bandın diğer ucunda oluşabilecek renk değişikliğini gözlemleyerek sonucu okunur.

  Kaset Tipi: Ovulasyon testlerinin diğer bir çeşididir. Test tabletinin idrar örneğine atılıp, bekleme süresini tamamladıktan sonra, oluşabilecek renk değişikliğine göre sonucu okunur.

  Digital ovulasyon testi: Bu testler, idrar örneği alınmasına gerek kalmadan doğrudan vajina yoluyla alınan örneklerle yapılır. Örnek alındıktan sonra, test sonucunun ekranda gösterildiği bir cihaz kullanılarak sonuç okunur.

  Termometre: Ovulasyon sırasında vücut ısısının yükselişi de ovulasyonun işareti olarak kullanılabilir. Bu nedenle, ovulasyon öncesi ve sonrası vücut ısısı ölçümleri yapılarak, ovulasyon zamanı tespit edilebilir. Ancak, bu yöntem daha az güvenilir olduğundan, yalnız başına kullanılması önerilmemektedir.

  Ovulasyon kiti: Bu testler, idrar örneği alınmasına gerek kalmadan doğrudan vajina yoluyla alınan örneklerle yapılır. Örnek alındıktan sonra, kit içinde bulunan test tabletleri kullanılarak sonuç okunur.

  Ovulasyon monitörü: Bu cihaz, vücuttaki luteinizing hormon (LH) seviyelerini ölçerek, ovulasyonun ne zaman gerçekleşeceğini tahmin eder. Cihaz, idrar örneği alınmasına gerek kalmadan doğrudan vajina yoluyla alınan örneklerle kullanılır. Örnek alındıktan sonra, cihazın ekranda gösterdiği sonucu okunur.