Anne yanı beşik kullanıyoruz, inanılmaz rahat. Hamileyseniz, size tavsiyem ayrı bir bebek odası hazırlamayın, onun yerine önce bir anne yanı beşik alın. Çünkü özellikle ilk 6 ay bebeğinizin size ihtiyacı var, hemen yanı başında olmalısınız. yatak odanıza bir anne yanı beşik ayarlayın bebeğiniz sürekli yanınızda olsun. anne yanı beşik kullanımı sizinle bebeğiniz arasındaki bağı kuvvetlendiriyor, diğer beşiklerden farkı ön tarafının bir şekilde çıkabilmesi.

Fiyatlarını karşılaştırabilmeniz için aşağıya birkaç farklı sitedeki anne yanı beşik çeşitlerini ekliyorum.

Uygun fiyatlı ve kaliteli anne yanı beşik çeşitlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

N11
Anne Yanı Beşik Çeşitleri
Hepsiburada
Anne Yanı Beşik ÇeşitleriÖn tarafı çıkarabilen normal yataklar da anne yanı beşik olabiliyor. tabi boyutu devasa büyük olmamalı. ahşap olarak alacaksanız, kıymık vs. olmamasına dikkat edin, çok ağır da olmamalı. boyası vs. bebek sağlığına uygun yapılmış olmalı. ön tarafındaki korkuluğu tamamen çıkardım, ince delikli bir örtü ayarladım. gece o örtüyü takıyorum, uykulu halde oluyorsunuz, bebek hemen yanınızda, tehlikeli bir durum oluşmasın, ne olur ne olmaz, siz de mutlaka gergin, sağlam bir örtü vs ayarlayın, dalgınlıkla bebeğe eliniz vs çarpmasın. böyle çok rahat oldu.

Bebek büyüdüğünde de yatağın ön tarafını geri takıp bebek odasında normal yatak olarak da kullanabildik.

Anne Yanı Beşik Kullanımın Artıları

Normal yataklarda/beşiklerde sürekli başında beklemek gerekiyor, ama anne yanında adı üstünde yanı başınızda, her şeyini gözleyebiliyorsunuz, en ufak sesi duyuyorsunuz
- Özellikle gece emzirmek için kalkmanız gerekmiyor, hemen uzanıp kucaklıyorsunuz
-Baktınız kıpırdanma var, uyanacak gibi oluyor, hemen yanı başınızda pış pış yapıp müdahale edebiliyorsunuz
-Bebek uyandığında gözünü açar açmaz sizi görüyor, güven duygusu pekişiyor
-Bebek anne kokusunu hemen yanı başında sürekli aldığından daha rahat oluyor

Herhangi bir eksi yanını tecrübe etmedim, iyi ki bu şekilde almışız dedik hatta. ama tabi bunlar benim görüşlerim, siz kendi kararınızı kendiniz verin :)


anne yanı beşik
anne yanı beşik

özellikle yeni doğan döneminde bebeğinizin zaten hep gözünüzün önünde olması gerekiyor. öyle bebek odası falan da ayarlamışsanız da kullanmıyorsunuz aklınızda olsun. bu yüzden önceden bir bebek odası hazırlamayın. ihtiyaçlarınıza göre bebeğinizi tanıdıkça ayarlarsınız zaten. bütün anneler özellikle yeni doğan dönemi için bir anne yanı almayı düşünmeli bence.
chicco next2me aldık biz, gayet de memnunuz, tavsiye ederim. anne yanı yatak ya da beşik gerçekten pratik ve kullanışlı oluyor.
anne yanı dendiğinde zaten akla gelen şey yatağın ön tarafının çıkarılabilmesi ve ana yatağın yanına yanaştırılabilmesi. bu mantık çok güzel düşünülmüş, bu mantıkla yapılan bir sürü ürün yapmışlar, mobilyacılarda falan da var. üstelik boyunu da biraz daha büyük yaptırabilirsiniz, yapılmış olanları da var. chicco next2me bence çok pahalı hiç gerek yok.

bir de anne yanı denince sadece chicco next2me akla geliyor, yok efendim küçük, çok pahalı gibi yorumlar duyuyorum. evet o markayı alma o zaman.
bence bebek yatağı ya da beşik alırken 1 kez alalım uzun süre kullansın diye düşünmeyin. ilk 6 - 8 ay bebeğin ihtiyaçları çok farklı yönde olacak çünkü. sürekli uyanacak, emzireceksiniz ve uzmanlar bu dönemde bebeğin annesinin yanında olmasının onun kokusunu almasının çok yararlı olduğunu söylüyor. zaten çok uygun fiyatlı anne yanları var, ilk 6-8 ay mutlaka anne yanı kullanın bebeşiniz hep yanı başınızda olsun. sonra zaten hem bebeğinizi tanırsınız, hem de deneyim kazanmış olursunuz bebek büyütmesi konusunda ve bu artılarla güzel bir karyola alırsınız. başta kullanışsız bir şey alıp da sonra pişman olmayın.
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.