Bebek Bezi Tavsiyesi: 2024'ün En İyi Bebek Bezi Markaları Hangileri?

Ebeveynler olarak en iyi bebek bezi konusundaki arayışımız bebeğimiz daha doğmadan başlıyor. Hemen aklımıza bizim gibi diğer anne babalar geliyor, onlar ve bebekleri hangi markalardan memnun kalmışlar acaba diye bebek bezi tavsiyesi arayışına giriyoruz.Bebeğim yeni doğduğunda, bebek bezleriyle ilgili işe yarar iyi bir kaynak bulamamıştım açıkçası. Aradan epey zaman geçti ve şu ana kadar çeşitli bebek bezi markalarını denedik. Kendi tecrübelerim ve de çevremdeki yakınlarımın memnuniyetini baz alarak, diğer anne babalara yardımcı olmak amacıyla detaylı bir bebek bezi rehberi hazırladım.

2024'ün En İyi Bebek Bezi MarkalarıEn İyi Bebek Bezi Hangisi?


Aşağıda bizzat kendi bebeğimde denediğim sızdırma ve alerji yapmayan en iyi bebek bezi markaları hakkındaki yorumlarımı okuyabilirsiniz. Bu sıralamaya sadece memnun kaldığımız bebek bezi markalarını ekledim, kullanıp da memnun kalmadığımız markaları eklemedim.

1- Prima Pure Bebek BeziPrima Pure Bebek Bezi Yorumlarım


Prima'nın katkısız olan pure serisi Türkiye'ye gelince biz de Prima Pure bebek bezi kullanmaya başladık. Hiçbir kimyasal içermeyen, kokusu olmayan ve de oldukça yumuşak dokuya sahip olan bu bezden çok memnun kaldık diyebilirim. Bebeğimin cildi oldukça hassas olmasına karşın bu bezle hiçbir alerji ve kızarıklık sorunu yaşamadık. Geceleri de güvenle kullanabilirsiniz, çünkü hiçbir sızdırma durumuyla da karşılaşmadık. Diğer bezlere göre dokusu en hassas ve yumuşak bezin Pure olduğunu düşünüyorum bu nedenle yenidoğan için bebek bezi olarak Prima Pure bebek bezini rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Prima pure bebek bezinin tek olumsuz tarafı pahalı olması, keşke daha uygun fiyatlı olsaydı.

Aşağıdaki linklerden Prima Pure bebek bezini kampanyalı fiyattan satan sitelere ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Amazon
Prima Pure Bebek Bezi


N11
Prima Pure Bebek Bezi2- Sleepy Natural Bebek BeziSleepy Natural Bebek Bezi
Sleepy Natural Bebek Bezi


Memnun kaldığımız bir diğer kaliteli bebek bezi markası Sleepy Natural bebek bezi. Sleepy içeriği temiz bir bez, içeriğinde hiç bir kimyasal bulunmuyor. Hatta Prima Pure organik değil, paketinde organik olduğu yazmıyor sadece kimyasallar içermediğini yazıyor, ama Sleepy paketinde organik yazıyor. Sleepy bebek bezinin bir diğer olumlu yanı da Prima Pure fiyatına göre daha uygun fiyatlı olması. Yani hem içeriği temiz, sağlıklı hem de fiyatı uygun.

Sleepy bebek bezi yorumlarıma gelince, açıkçası Sleepy'nin dokusu Prima Pure kadar pamuksu değil. Pişik ve kızarıklık yapmadı, fakat sızdırma yapabiliyor. Mesela Prima Pure 5-6 saatte bir değiştirince sızdırma yapmıyor, aynı saat bazında Sleepy bebek bezi sızdırma yaptı. Sleepy kullanınca en azından 4 saatte bir bezi mutlaka değiştirmek gerekiyor. Bir de bebek çişini yaptıktan sonra Sleepy organik bezde enteresan gazlı bez gibi bir koku alıyoruz.

Biz bu sızdırma durumundan sonra geceleri pek Sleepy kullanmadık, fakat gündüzleri kullanmaya devam ediyoruz. Dönüşümlü kullanıyoruz diyebilirim, siz de böyle yapabilirsiniz. Geceleri de kullanmayı bir deneyebilirsiniz, tüm bebeklerde sızdırma yapacak diye bir şey yok.

Sleepy Bebek Bezi güncel fiyatlarını aşağıdaki linklerden kontrol edebilirsiniz.

Amazon
Sleepy Natural Bebek BeziN11
Sleepy Natural Bebek Bezi3- Prima Premium Care Bebek BeziPrima Premium Care Bebek Bezi
Prima Premium Care Bebek BeziKullandığımız bir diğer marka Prima Premium Care bebek bezi. Kimyasal içermeyen bezler kızımın yenidoğan zamanında henüz daha üretilmediği için, o sıralar kullanabileceğimiz en iyi bebek bezinin Prima Premium Care olduğuna karar vermiştik. Premium Care her ne kadar alerji ve kızarıklık yapmasa da, hoşumuza gitmeyen hafif bir kokusu vardı. Fakat sızdırmadığı, alerji ve kızarıklık yapmadığı için memnun kaldık diyebilirim. Dokusu da yumuşak.

Prima Premium Care bebek bezi güncel fiyatlarını aşağıdaki linklerden kontrol edebilirsiniz.
N11
Prima Premium Care Bebek Bezi


Amazon
Prima Premium Care Bebek Bezi
  • Bir de size tavsiyem Prima Premium Care alacaksanız, eğer bulabilirseniz paketler üzerinde sayıları sarı yazılan seriden alın, yeşil seriye göre onlar daha kaliteli oluyor.


4- Minies Bebek Bezi


Uygun fiyatlı bebek bezi arayışında olan ebeveynler için Migros ürünü olan Minies bebek bezi sızdırma yapmaması ve de kuru tutması açısından çok iyi bir tercih olacaktır. İçeriği konusunda paketin üzerinde herhangi bir bilgi bulunmadığı için zararlı kimyasalları içerip içermediğini bilemiyoruz. Ayrıca ıslaklık göstergesi bulunmadığını ve de hafif bir kimyasal kokusu da alabileceğinizi eklemek istiyorum. Bezleri açık bekletirseniz bu koku azalabilir.

Fakat bu eksilerin dışında minies bezlerde herhangi bir losyon ya da parfüm kokusu yok. Fiyat performans açısından tercih edebileceğiniz ve de memnun kalabileceğiniz ucuz bebek bezi kategorisinde olduğunu söyleyebilirim.

Aşağıdaki linklerden Minies bebek bezini kampanyalı fiyattan satan sitelere ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

N11
Minies Bebek Bezi
  • Kimyasal içermeyen sağlıklı bebek bezi üreten markalar, hangi bebek bezi tartışmasını sonlandırdı bence. Benim bebek bezi önerim içerikleri temiz olduğu için kesinlikle Prima Pure ya da Sleepy Natural markalarıdır. Kimyasal içermeyen, temiz içerikli bebek bezi hangisiyse onu kullanmalı. Biz hem Prima Pure hem de Sleepy Natural bebek bezini kullanmaya devam ediyoruz.


Bebek Bezi SeçimiBebek Bezi Seçimi


Bebeğinin sağlığını düşünen her ebeveyn bebek bezi seçimi konusunda dikkatli olmalı. Bebeğiniz için bez seçerken dikkat etmeniz gereken kriterleri aşağıdaki listede inceleyebilirsiniz.

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?Bebek bezi seçerken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Bebek bezinin içeriğinde bebeğini sağlığını tehlikeye atacak parfüm, losyon, nemlendirici, paraben gibi kimyasallar bulunmaması. 2020 yılı ile birlikte kimyasal barındırmayan, katkı ve koruyucu madde içermeyen, bitkisel içerikli yeni nesil bebek bezlerini bulmak artık mümkün
  • Alerji yapmaması için bebek bezinin dokusunun sentetik değil daha çok pamuk içerikli olması.
  • Hızlı emilim ve kuru yüzey sağlaması.
  • Sızdırma yapmayan koruyucu kenarları olması.
  • Sıvı doluluk göstergesinin bulunması, bezin doluluğunun kontrolü açısından pratik oluyor fakat bez kaliteli olduğu müddetçe olmazsa olmaz değil.
Hanımlar merhaba,
Her bebeğin cildi farklıdır ve her bez o bebeğe olacak diye kural yoktur. Bebeğimiz daha doğmadan düşünürüz acaba hangi bezi tercih etsek diye, bebek bezi tavsiyesi arayanlar için yazıyorum. Ben oğlum için ilk molfix almıştım fakat o oğlumda alerji kızarıklık yaptı kullanamadım.

Sleepy reklamlarında görmüştüm saf su ile dokunmuştur diye onu denedim ve hiçbir problem yaşamadım hala da onu kullanıyorum. Hem fiyatı da gayet uygun cep yakmıyor hem de oğluma alerji ya da kızarıklık, pişik yapmıyor. Islak mendil olarak da yine Sleepy'i kullanıyorum. Her ikisinden de memnunum. Sizin deneyimleriniz nedir bilmek isterim.
Sevgiler
Bir bebek ortalama 5000 adet bez tüketiyormuş. Yani epey para harcanıyor. Aynı marka bebek bezi bir sürü sitede farklı fiyatlara mevcut. Ama kesinlikle internetten alınmalı, mağazalarda ne zaman görsem bezler internet satışına göre daha da pahalı.
markasını çeşidini bebeğin poposu belirliyor aslında :) pişik yapıyor, rahatsız oluyor e haliyle siz de gidip başka bir marka alıyorsunuz, kerata hangisine ne tepki verirse artık ona göre seçiyoruz:)
organik pamuklu olan huggies var onu kullandık bir süre. gerçi sadece dış yüzeyi yumuşak penye gibi, açıklaması da dış yüzey organik pamuk kaplama yazıyor, içini ne yapmışlar belli değil. pazarlama tekniği işte. sonuç olarak çok memnun kalmadık. prima aktif bebek kullanıyoruz, pişik yapmadı sızdırmadı da ama kötü kokuyor.
fikir olsun diye yazıyorum, komili markasını denedik biz. sızıntı yapmadı fakat hiçbir zaman tam kuru da değildi. hep ıslaklık kaldığı için kullanmaya devam etmedik.
bebekten bebeğe değişiyor, kimi bebeği pişik yapan kimine iyi geliyor. genel olarak pahalı olması dışında prima premium care'den memnun kalmayan görmedim.
bebekten bebege cilt yapisi degisir ama benim bebegim asiri atopik bir cilde sahip prima premium care ile basladik sonra baktik pahali geliyor aleepy molfix huggies can bebe e bebegin bezi ne varsa denedik cocuk rahat etmedi pisik oldu sizdirdi vs. bir suru dert sonra ucuzu olsun aktif bebe olsun ama yine prima olsun dedik yok sizdiriyo olmadi . yine donduk premium care e cunku baktik adete vurunca 3 kurus 5 kurus oynuyor ne gerek var dedik gercekten pakete bakinca pahali geliyor ama almadan once adete vurmayi deneyin lutfen bez fiyat karsilastirmalarinizi
bütün bezleri sırf merakımdan denemiş biri olarak yazıyorum.
canbebe-berbat asla tavsiye etmem kime sorsam pişik yapıyor firmayla bile görüştüm evime gelip açıklama bile yapamadılar.
prima-tek geçerim ne pişik ne sızdırma ama premium care fiyatı gereksiz pahalı.
komili-zeytinyağı özlü olduğu için memnun kaldım kullanılabilir.
sleppy-pişik yapmıyor ama sızdırma çok yapmıştı.
huggies-memnun kaldım sadece çok kalın bir bez nedense.
jenny&willy(bim marketin bezi)-en ucuz bez olması avantaj pişik ve sızdırma yapmadı memnun kaldım.
bence en iyi bebek bezi kesinlikle prima premium care. yine aynı markanın başka çeşidi olan aktif bebek falan bile hikaye.

prima premium care'de bebeğin poposunun değdiği yerde renkli doku yok. diğer marka bezlerin hemen hepsinde mavi renklendirilmiş. yenidoğan'dan itibaren bütün numaralarını denedik biz, şimdi 4 numaradayız. 4'e kadar olan numaralar daha kokuluydu. keşke hiç kokusu olmasa, o zaman mükemmel diyebilirim. gerçi bu 4 numarada koku da çok az. 4 numara olandan daha bir memnun kaldık biz.

serisi önemli diye düşünüyorum. mesela yeşil-mavi renkli sayı ile yazdıkları seriyi beğenmemişler. böyle delik delik oluyormuş. biz hep sarı numarayla yazılan seriden alıyoruz çok memnun kaldık.

sızdırma yapmadı. alerji kesinlikle yapmadı ki bebeğimizin cildi çok hassas. her bebeğin zaten öyledir. biz mesela aktif bebek deneyelim dedik 4. kullanımda pişik yaptı, cildinde kırmızılıklar oluştu. bir de diğer bezler böyle hep naylonsu gibi, premium care daha da yumuşak ve pamuklu geldi diğerlerine göre.

külot bez de kesinlikle önermiyorum, bir kere hiç pratik değil. kirli bezi çıkardığınızda, bebeğin poposunu pamukla silmeniz gerekiyor, külot bez adı üstünde külot gibi üstten giyiliyor, bir düşünün o popo nereye değecek de temizlenecek. biz yeni bezin üstüne kağıt havlu seriyoruz öyle eski bezi çıkarıyoruz böylece popo temizliği bittiğinde kağıt havluyu da atıyoruz oh mis gibi oluyor. bu esnada tabi bebek çişini vs. yaparsa altında yine bez olduğu için hazırlıklı olmuş oluyorsunuz. ama külot bezde böyle bir durum yok, bebek çişini yaparsa ortalığa yapmış olacak yani.

neyse külot bezden de bahsetmiş oldum :) sonuç olarak, prima premium care evet pahalı ama maalesef ki onun kadar iyi bir bez yok. bebek bezi tavsiyesi arıyorsanız ve bebeğiniz pişik olmasın, alerji olmasın, sızıntı olmasın, pamuksu doku olsun istiyorsanız kesinlikle prima premium care öneririm.

indirimler oluyor, toplu almanızı tavsiye ederim. mutlaka internetten alın en azından fiyat karşılaştırması yapın, avmlerde, mağazalarda uygun fiyata hiç denk gelmedim.
selamlar,

evet anneler, sizlere soruyorum en iyi bebek bezi hangisi? siz hangi bebek bezini kullanıyorsunuz? memnun musunuz peki?

en pahalı marka bile kokuyor. dünya kadar para veriyorsun aldığın bez üzerinde parfüm gibi koku var. evet prima'dan bahsediyorum, kokuyor gerçekten, içinde kimyasallar var mıdır içeriği nasıldır üzerinde yazmıyor bile. kullanıyoruz ama içim rahat değil bilemiyorum :(
sosyalanne valla çok haklısınız, bebek bezi konusunda maalesef kötülerin arasından seçim yapmak zorunda bırakılıyoruz.

biz birkaç marka bez denedik inanın hiçbirinden memnun kalmadık. kokusu ve fiyatının yüksekliği dışında yine en iyi prima premium care.

hayır bir de bez denerken, bebeğin cildinde pişik oluşuyor insan denediğine de pişman oluyor.bu arada ek bilgi, pişik kremi sürmeden önce zeytinyağlı kantaron kullanıyoruz pişik olduğunda ancak öyle geçiyor.

bez konusunda malesef en iyi bebek bezi şudur diyemiyorum size ben de.
bebek bezi seçiminin doğruluğu bence her bebeğin kaka tipine ve popo şekline göre değişen bir şey. fakat piyasadaki iyi bezler arasında kalite-fiyat olarak en iyisini seçmek istiyoruz.biz pampers premium care ile başladık ve piyasadaki hemen hemen her bezi denedik.
1. molfix- içinin ve dışının pamuklu dokusu çok güzel, diğer bezlerdeki tuhaf koku oluşmuyor fakat bezde bir beden sornu var. pakette yazan kg ile uyumlu beden ölçüleri yok bence. beğenmedik.
2. canbebe- içinin pamuklu dokusu güzel, koku yok fakat dışı çok naylon ve dokununca bile haşır huşur ses çıkarıyor. sırt kısmında bariyeri olması güzel fakat bez içerisindeki ped sırt kısmına kadar devam etmiyor.
3. minies- fazla naylonumsu. iç dokusunu da dış dokusunu da beğenmedim. sadece migrosta satılması dezavantaj.
4. prima premium care- içinin ve dışının pamuklu dokusu harika ama çok kötü kokuyor. içeriğindeki losyondan sanırım. kokusu ve fiyatı sebebiyle başka bez arayışına girdim.
5. prima aktif bebek- içinin pamuklu dokusu güzel, koku var ve dışı çok naylon ve dokununca bile haşır huşur ses çıkarıyor.
6. sleepy- içi ve dışı çok güzel bir pamuksu dokuya sahip ve koku yok. fiyatı da prima'ya göre oldukça makul. bebeğim 3 beden bez kullanmaya başladığı için külot bezini aldım arkadaşımın tavsiyesiyle bence huggies'den sonra piyasadaki en güzel bebek bezi. fiyat olarak da çok makul. tavsiye ederim.

özetle kalite-fiyat ortalamasına göre listem şu şekilde
1. huggies (artık türkiye'de satışı yok maalesef)
2. sleepy
3. prima premium care

sevgiler.
merhaba dgursoy,

sleepy'i biz de denemek istiyoruz, fakat sızdırma konusunda tereddütteyiz. nasıl peki hiç sızdırma vs. problemiyle karşılaştınız mı? pişik, kızarıklık vs. yaptı mı?

bu arada yazı çok faydalı olmuş, böyle ayrıntılı yazdığınız için teşekkürler.
valla şu anki anne adayları çok şanslı, çünkü prima, prima pure bebek bezi'ni çıkarmış, keşke daha önce çıkarsaydı da biz de ondan kullansaydık :(

diğer bebek bezlerinin ne içerdiği ile ilgili hiç bir bilgi yok. içime sinmeye sinmeye prima premium care kullanmak zorunda kaldım başka bir alternatif olmadığı için. şimdi prima bu içeriği temiz bebek bezini çıkardığı için diğer markalar da rekabet etmek için temiz içerikli bebek bezleri üretmeye başlarlar. aslında ilk sleepy üretti temiz içerikli bebek bezini sanırım emin değilim. ne diye daha önce çıkarmadılar ki!!

prima pure bebek bezinin içeriği şu şekilde: %0 parfüm, klorlu beyazlatıcı, lateks ve %100 prima koruması – prima pampers pure protection bebek bezi bebeğinizin hassas cildi için dermatolojik olarak test edilmiştir.

içeriğinde parfüm, losyon doğal kauçuk lateks, klorlu beyazlatıcı ve 26 alerjik ab maddesi yoktur.

Bu bilgilere dayanarak size bebek bezi tavsiyem prima pure ya da prima olmaz başka marka olur ama temiz içerikli olsun, bebek bezi alırken mutlaka içeriğine bakın.
Sleepy ve Babydream'den biz de memnunuz.
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.