Bebek Kanguru Tavsiyesi: 10 En İyi Kanguru Markası (2024)

Anne babaların en işe yarar buldukları ürünler arasında bebek kanguru başı çekiyor. Bu ürün sayesinde bebeğinizi kucağınızda taşırken bir yandan da günlük işlerinizi yapabilirsiniz.

Peki hangi bebek kangurusu daha iyi? Ebeveynler hangi markalardan memnun kalmışlar diye merak ediyorsanız, bebek kanguru tavsiyesi için hadi kağıt kalemlerinizi hazırlayın. Anne babaların memnun kaldığı en iyi kanguru markalarını inceledik!En İyi Kanguru Markaları (2023)En İyi Kanguru Markaları


En iyi kanguru, bebeğinizin sağlıklı kalça gelişimini destekleyen kanguru modelleridir. Bu kanguru modelleri, bebeğinizin kalça ve bacaklarının M şeklinde duruşunu destekleyen modellerdir. Anne karnındaki duruşu tam olarak karşılayan pozisyon M pozisyonudur. Bu nedenle kanguru alırken, kangurunun, bebeğinizin kalça ve bacaklarının M pozisyonunu sağlayıp sağlamadığına dikkat etmenizi hatırlatırız.

Bebeğinizin yaşına göre, bebeğin kanguruda tavsiye edilen M şeklinde duruşunun nasıl olması gerektiğini aşağıdaki resimde görebilirsiniz:

Bebeğin yaşına göre, kangurudayken doğru kalça pozisyonları hangileridirListeye geçmeden önce biraz da, kanguru kullanımı avantajlarından bahsedelim. Özellikle çevreden hep duyduğunuz "Kucağa alıştırma, sonra hiç inmez" laflarını bir köşeye bırakın ve ilerleyen zamanda zaten kucağınızda tutamayacağınız küçük yavrunuza doyasıya sarılın, kucağınızdan indirmeyin. Çünkü özellikle yeni doğmuş bebekler, halen anne karnı özlemi çektikleri için annesinin kokusu eşliğinde kucakta huzur bulmak isterler. Üstelik bebekler, kanguru ile hareket ettikçe halen kendilerini anne karnında sandıkları için çok daha fazla huzur bulurlar, gereksiz ağlamalarına son verirler. Özellikle kolik bebeklerin kanguru ile taşınmaları son derece faydalıdır.

Özetle, bebekler, anne ya da baba tarafından sarılarak vakit geçirmeye, kucakta taşınmaya bayılıyorlar. Aşağıda araştırmalarımız sonucunda, anne babaların memnun kaldığı, bebekleri rahat ettiren, 2023 yılının en iyi kanguru markalarını güncellenmiş liste halinde bulabilirsiniz.

1. Solomombaby KanguruSolomom Baby KanguruEğlenceli desenleri ile annelerin favorisi olan Solomombaby kanguru yenidoğan aparatı sayesinden doğumdan itibaren kullanılabiliyor.


Solomombaby Kanguru ÖzellikleriSolomom Baby Kangurunun Özellikleri
-4 yaşa ve 20 kg'a kadar kullanım imkânı sunuyor.

-Solomom Baby, Dünya Kalça Sağlığı Enstitüsü tarafından oturma pozisyonuna uygun şekilde tasarlanmış.

-Omuz ve bel kemerlerinde sünger dolgusu bulunmakta.

-Bu kanguru önde, yanda ve sırtta taşınmak üzere kullanılabiliyor.


Solomombaby kanguru fiyatını aşağıdaki linklerden öğrenebilirsiniz.

N11
Solomombaby KanguruAmazon
Solomombaby Kanguru2. Boroosh Baby Ergonomik KanguruBoroosh Baby KanguruBebeğiniz büyüdükçe büyüyebilen Boroosh Baby kangurunun en önemli özelliği bebeğin anatomik özelliklerini destekleyen yapısı.


Boroosh Baby Kanguru ÖzellikleriBoroosh Baby Kanguru Özellikleri
-15 ila 42 cm arasında ayarlanabilen oturma yapısı sayesinde bebek 4 yaşına kadar kullanılabiliyor.

-Aynı zamanda 28 ila 45 cm arasındaki sırt desteği de bebeğin sırtını ekstra destekliyor.

-Yenidoğan bebeklerde henüz boyun kontrolü gelişmediği için kanguruda yer alan boyun destek yapısı, bebeğinizin kafasını sağlam tutmasını sağlıyor.

-Baby Boroosh kangurunun hava alabilen ve pamuktan üretilen kumaşı, uzun süreli kullanımlarda bebeğin terlemesini de engellediği için son derece pratik bir kullanım sunuyor.


Boroosh Baby kanguru fiyat bilgisine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Amazon
Boroosh Baby kanguru3. Chicco Boppy ComfyFit KanguruChicco Boppy ComfyFit kanguru


Chicco Boppy ComfyFit Kanguru, bebeğinizin doğal ve pratik bir şekilde size yakın tutulmasını sağlar. Giymesi çok kolaydır ve hafif bir yapıya sahiptir, bu sayede bebeğinizin özgürce hareket etmesine izin verirken etrafıyla etkileşimine yardımcı olur. Ayrıca, bebeğinizi yumuşak bir kucaklamayla sarmalayarak anne teniyle temasını maksimum şekilde sağlar. Chicco markası, bu kanguru modelinin kullanımının pratik olmasını vurgulayarak ürün lansmanını gerçekleştirdi. Ancak, bazı ebeveynler bu tasarımın giymesini pratik bulmazken, diğerleri oldukça memnun. Aşağıda bu kangurunun nasıl giyileceğinin video'sunu inceleyebilirsiniz. Bu konuda son karar sizin.

Chicco Boppy ComfyFit Kangurunun Özellikleri

- 3.5kg itibaren 15kg'a kadar taşıma imkânı sunuyor.

-Geniş kayışlar sayesinde, ağırlık ebeveynin sırtında dengeli şekilde vücuda dağıtıldığı için sırt ve bel ağrısı yaşanmıyor.

-Fermuarlı cep sayesinde, telefon, anahtarlık vs. gibi şeyler taşınabiliyor.

-Makinede yıkanabiliyor.


Amazon
Chicco Boppy ComfyFit4. Babybjörn KanguruBabybjörn Kanguru


Pek çok ülkede ödül alan bebek kangurusu konumundaki Babybjörn, doğumdan itibaren kullanılabiliyor.


Babybjörn Kanguru ÖzellikleriBabybjörn Kanguru Özellikleri
-İçe ve dışa dönük, sırtta ve yenidoğan taşıma pozisyonlarında 4 farklı şekilde kullanılabiliyor.

-Bel kemeri ve askılarındaki dolgulu yapısı, vücut sağlığına tam uyumlu olması için uzman doktorlar tarafından geliştirilen kanguru aynı zamanda tüm sağlık testlerinden de geçtiği için hiçbir zararlı madde içermiyor.

-İç dolgularında %100 pamuk kullanılan kangurunun bebeği taşırken baş koruma desteği de yer alıyor.


Babybjörn Kanguru fiyat bilgisi için aşağıdaki linke tıklayınız.

N11
Babybjörn KanguruAmazon
Babybjörn Kanguru5. Boba 4G KanguruBoba 4G Kanguru


Muadillerine göre nispeten pahalı olsa da kalitesi ve pratik yapısı ile dikkati çeken Boba 4G, 21 kg'a kadar taşıma kapasitesine sahip.


Boba 4G Kanguru ÖzellikleriBoba 4G Kanguru Özellikleri
-Doğumdan itibaren kullanılabilen yapısı 6. aya kadar önde, daha sonra da sırtta taşıma uygun pozisyonlar içeriyor.

-Bebeğiniz uyurken takabileceğiniz uyku destek başlığı, diğer zamanlarda çıkarılabiliyor.

-İç dolguları son derece kaliteli olan kanguru kumaşı %100 pamuktan üretiliyor. Diğerlerinin aksine bebeğin ayak koyma desteği de olan ekstra bu aparat istenildiği anda çıkarılabiliyor.

-Bebeğinizi taşırken emzirmek için askıları gevşetmeniz yeterli oluyor.


Boba Kanguru fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Amazon
Boba 4G KanguruN11
Boba 4G Kanguru6. LILLE Baby Kanguru LILLE Baby Kanguru


Fiyat açısından biraz tuzlu olsa da annelerin favorisi kangurulardan biri de LILLE baby kanguru.

 LILLE Baby Kanguru ÖzellikleriLILLE Baby Kanguru Özellikleri
-Doğumdan itibaren kullanım desteği sunan yapısı sayesinde 20 kg'a kadar hiçbir aparat olmadan da kullanılabiliyor.

-Sırt gerilimini azaltan, bel hizalaması ve sağlıklı duruş sağlayan yapısı ile maksimum konfor sunuyor.

-Çift yönlü askıları ve ayar tokaları emzirmeyi kolaylaştırırken, hareket halinde dahi ayarlama yapmanızı sağlıyor.

-Diğer kangurulardan ekstra uzun ve uzatılmış gövde yapısı sayesinde, bebeğinizin boyun ve sırt desteği sağlanacağından, konforlu şekilde uykuya dalabilecektir.


7. Mill Ergonomik Kanguru (Twinkle Hear)Mill Ergonomik KanguruGerekli tüm testlerden geçen ve ergonomik tasarım sunan Mill kanguru, özel tasarım tokaları ile 7 ila 22 kg arasında taşıma imkanı sunuyor.

Mill Kanguru ÖzellikleriMill Kanguru Özellikleri
-Çıkarılabilir ve ayarlanabilir şapkası sayesinde, bebeğiniz rüzgar ve güneşten korunuyor.

-Bebeğin kalça gelişimini destekleyen M oturma pozisyonuna sahip.

-Bel kemerinde ekstra bir cebi olan kanguru, anahtar, kart, telefon gibi eşyaları da taşıma imkânı sağlıyor.

-%100 organik pamuktan üretilen Mill, Eko-Tex Standart 100 .1 Sınıf sertifikası ile hiçbir zararlı madde içermediğini ispatlıyor.


8. Huggyberry Ergonomik KanguruHuggyberry Kanguru


Huggyberry kanguru oldukça yumuşak kumaş yapısı sayesinde, wrap sling kumaşları ile benzer şekilde olduğundan istenildiği şekilde ayarlanabiliyor.


Huggyberry Kanguru ÖzellikleriHuggyberry Kanguru Özellikleri
-Yenidoğandan itibaren 1,5 yaşına kadar kullanılabilen kanguru, Türkiye üretimi yerli kangurular arasında olduğu için ayrıca gurur kaynağımız bir marka olarak da karşımıza çıkıyor.

-Kol askılarının ve bel kemeri kayışlarının istenilen uzunlukta ayarlanabilir olması sayesinde her beden tipindeki ebeveyn için uyarlanabilir özellik sunuyor.

-%100 pamuk ipliği ile dokunan kumaşı, sağlam dikişleri ile uzun ömürlü kullanım sunuyor.

-Kol askıları ile bel kemerindeki dolgusu yapısı, bebek ağırlığını vücuda eşit olarak dağıttığı için bel, sırt ve omuz ağrısı yaşatmıyor.


Huggyberry Kanguru fiyat bilgisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
N11
Huggyberry Kanguru9. Cybex Yemaya KanguruCybex Yemaya Kanguru


Tasarımı ve ergonomik yapısı ile zarif, estetik bir görünüm sunan Cybex Yemaya kanguru, çocuğunuzun maksimum konforu için uzman bir ekip tarafından tasarlanmış.


Cybex Yemaya Kanguru ÖzellikleriCybex Yemaya Kanguru Özellikleri
-Geniş omuz askıları ile bel desteği de bulunan kanguru, ebeveynin bel, boyun ve sırt ağrısı yaşamasını engeller.

-Omurga yapısını destekleyen ve doğumdan itibaren kullanılabilen Cybex kanguru, doğumdan itibaren 3,5 kg'a kadar ebeveyne bakar pozisyonda, 3. aydan sonra yan pozisyonda ve 6. aydan sonra da karşıya bakar pozisyonda taşınabiliyor.


Cybex Yemaya Kanguru fiyat bilgisi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

N11
Cybex Yemaya Kanguru10. Neko Switch KanguruNeko Switch KanguruDünyaca ünlü bebek kanguru markası olan Neko Switch Kanguru modeli, bebek ile birlikte büyüyen kanguruları ebeveynlerin tercihine sunuyor.


Neko Switch Kanguru ÖzellikleriNeko Switch Kanguru Özellikleri
-%100 pamuktan üretilen iç kısmı, 3,5 kg'dan itibaren kullanılabiliyor.

-Bebek büyüdükçe ayarlanabilen omuz ve bel askıları, hem fonksiyonel bir tasarım sunuyor, hem de taşıyıcı kişinin bel ve sırt ağrıları yaşamasının önüne geçiyor.

-Neko Switch Kanguru'nun en önemli özelliği ise bebek kalça yapısını desteklemesi ve bu konuda uluslararası standartlara sahip olması.


Neko Switch Kanguru fiyat bilgisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

N11
Neko Switch Kanguru

ihtiyacım olduğunda internette bebek kanguru tavsiyeleri diye arattığımda işe yarar pek bilgi bulamamıştım. bu yüzden ben de kendi tecrübelerimi buraya yazayım birilerine faydam dokunursa ne mutlu. hatta bu konuyla ilgili tecrübesi olan herkes yazsın ki, anne adaylarına yardımcı olalım.

ben çok araştırdım bir sürü markayı ve en sonunda (bkz: ergobaby 360 kanguru) aldık. indirimle daha uygun fiyata gelmişti. diğerlerinden daha pahalıca bir marka bu ama inanın değiyor.
çok memnun kaldık. öncelikle 20kg'a kadar kullanabiliyorsunuz. yenidoğanda kullanmak için içine bir ped almak gerekiyor. bu kangurunun diğer markalardan farkı ergonomik olarak iyi tasarlanmış, bebeğin omurga gelişimini olumsuz etkilemiyor. bebeğin ağırlığı omuz ve kalçalar arasında dengeli dağılıyor ve doğal oturma pozisyonunda taşıyor bebeği. söylediğim gibi parasının hakkını verdi çok memnun kaldık biz, bu ürünü tavsiye ederim.


ergo baby 360 kanguru
ergo baby 360 kanguru

kesinlikle solomombaby tavsiye ederim.
belindeki destek, omuz ve kemerdeki ekstra dolguları sayesinde, 2 saat yürüyüşlerimde bile doğru düzgün ağrı hissetmediğim cağnım lille'm. complete serisi candır. araştırma amaçlı lillebabyturkiye instagram adresini mutlaka inceleyin derim, bol bol kullanıcı fotoğrafları paylaşıyorlar.
tokidoki desenleri aşk resmen
tokidoki desenleri aşk resmen


bebekle birlikte büyüyen oturma bölgesi de var
bebekle birlikte büyüyen oturma bölgesi de var

merhabalar,

kanguru tavsiyesi arayanlar, sizlere kesinlikle manduca kanguruyu tavsiye ederim. manduca kanguru organik pamuktan yapılıyor ve bebek içine oturtulduğunda bebeğin bacakları doktorların önerdiği gibi "m" şeklinde açılmış oluyor. etiketinde almanya'da üretildiğini gördüm.

biz alalı 6 ay kadar oluyor, bel desteği falan da oldukça iyi. kumaşı da terletmiyor. kanguru arıyorsanız, manduca kanguruyu da düşünebilirsiniz, kesinlikle tavsiye ederim. sorularınız olursa aşağıya yazabilirsiniz.
açıkçası çok fazla bütçe ayıramayan aileler için solomom baby kanguruyu tavsiye ederim. bebeğimiz 4 aylık biz rahat kullanıyoruz. hem bebek için ortopedik hem ebeveyn için kullanışlı bulduk. bende özellikle anestezi sonrası iğne yerinde kalan bel ağrısı var. kanguru bebeğin yükünü gövdeme eşit dağıtıyor belimdeki ağrılı yere baskı yapmıyor memnun kaldım.
merhaba pikacununannesi

solomom baby kangurunun kumaşı nasıl pamuklu mu naylonsu mu? bir de bebeğin bacakları nasıl duruyor? kurbağa gibi 2 yana mı açılıyor düz mü iniyor?
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.