En İyi Diş Kaşıyıcı Hangisi? En Kaliteli Markalar (2024)

Bebekler için doktorların tavsiye ettiği en iyi diş kaşıyıcı, toksik madde içermeyen, sağlıklı ve doğal malzemeden üretilmiş olanlardır. Bu yazıda kaliteli ve sağlıklı diş kaşıyıcı markaları hakkında detaylı bilgi ve diş kaşıyıcı tavsiyesi bulabilirsiniz.

Diş çıkarma döneminde bebeğinizin hiç elinden düşürmeyeceği ve de sürekli ağzına götüreceği bu ürünleri seçerken çok dikkatli olmalısınız.


En İyi Diş Kaşıyıcı Markaları ve Modelleri


1- Sophie Diş Kaşıyıcısophie diş kaşıyıcı


Ünlü Sophie La Girafe zürafa Sophie diş kaşıyıcıyı hem bebeğiniz çok sevecek hem de siz. Çünkü bu diş kaşıyıcısının özelliği doğal kauçuk ve gıda boyasından yapılmış olması.

Bebeğinizin sağlığını tehdit edecek hiç bir kimyasal içermiyor.

Yalnız temizlerken suyun altına tutmak yerine, karbonatlı sirkeli suya batırdığınız bir bezle temizliğini sağlayın. Suyun altına tutarsınız içine su kaçabilir ve bu da küflenmeye yol açabilir.

Çok eski yıllara dayanan bir oyuncak olan Sophie, el yapımı bir ürün. Yurt dışında bu diş kaşıyıcısından edinmeyen bir bebek yok gibi. Kült bir oyuncak. Çılgınlık resmen o derecede tercih ediliyor, ama doların fırlamasından mütevellit ülkemizde fiyatı biraz abartı gelebilir. Doğal kauçuktan yapılmış muadil diş kaşıyıcılarını da tercih edebilirsiniz.

Aşağıda hem Sophie'nin hem de Sophie'nin muadili olabilecek uygun fiyatlı kauçuk diş kaşıyıcılarını bulabilirsiniz. Linklerden fiyatlarını kontrol edip satın alabilirsiniz.


Amazon
Sophie Diş KaşıyıcıN11
Sophie Diş Kaşıyıcı


2- Ahşap Diş Kaşıyıcıahşap diş kaşıyıcı


Ahşap diş kaşıyıcılar en çok tercih edilen ve memnun kalınan diş kaşıyıcı çeşitleri arasında. Çünkü ahşap olanlar kimyasal içermediğinden bebeğinizin sağlığını tehlikeye atmıyor. Diş kaşıyıcı yapmakta kullanılan ahşap halkalar üzerinde vernik kullanılmıyor. İyice zımparalandıktan sonra zeytinyağı ile fırçalanıyor.

Organik, pamuklu iplerden ve kumaşlardan şekiller eklenerek oluşturulmuş diş kaşıyıcılarını bebekler özellikle çok seviyor.

Aşağıdaki linkten ahşap diş kaşıyıcı fiyat ve modellerine ulaşabilirsiniz.

Amazon
Ahşap Diş Kaşıyıcı


N11
Ahşap Diş Kaşıyıcı3- Baby Banana Diş Kaşıyıcı MuzBaby Banana Diş KaşıyıcıBebeğinizin süt diş dişlerini temizlemekte kullanabileceğiniz bir diş kaşıyıcıya ne dersiniz? 3 ay ve üzeri bebekler için tasarlanan Baby Banana diş kaşıyıcı muz kullanıcı yorumları da çok olumlu yönde. Bu ürün emzik askısıyla da kullanılabiliyor.
Ağız bakım uzmanı bir anne tarafından yaratılan bu ürün bebekler için ideal bir diş fırçalama alıştırma aracı.
Gıda sınıfı silikon malzemeden yapılmış ve Amerika’da üretiliyor. Toksik madde, BPA, fitalat, kurşun içermiyor.

Bebeğinizin sağlığını tehlikeye atabilecek herhangi bir kimyasal içermeyen bu ürün ebeveyn gözetiminde kullanılmalı.

N11
Baby Banana Diş Fırçası ve KaşıyıcıAmazon
Baby Banana Diş Fırçası ve Kaşıyıcı4- Silikon Diş KaşıyıcıSilikon Diş Kaşıyıcı


Silikon diş kaşıyıcı yumuşak olduğu için bebekler kolayca dişlerini kaşıyabiliyor. Renksiz ya da gıda boyası kullanılan silikon diş kaşıyıcılarını tercih etmelisiniz. Ayrıca bazı markalar medikal silikon kullanarak üretiyorlar, tabi onlar daha iyi.

Aşağıdaki linkten silikon diş kaşıyıcı fiyatlarına ve modellerine bakabilirsiniz.

Amazon
Silikon Diş KaşıyıcıN11
Silikon Diş Kaşıyıcı5- Itzy Ritzy Diş Çıkarma Topu ve Egzersiz Diş Fırçası


Yeni dişleri çıkmaya başlayan miniğinizi diş çıkarma döneminde rahatsız eden ağrıları azaltmak istiyorsanız, Itzy Bitzy Biter tam size göre! Limon şeklindeki bu diş kaşıyıcı, Itzy Ritzy tarafından üretilmiştir ve birden fazla dokuya sahip olduğu için çok kullanışlı. Ağrılı diş etlerine masaj yaparak dişlerin çıkmasını kolaylaştırırken bir yandan da ağrıları azaltıyor. Bitzy Biter ayrıca çocuğunuz için antrenman diş fırçası olarak da kullanılabiliyor. Gıda sınıfı silikondan yapılmış olan bu ürün toksik olmayan bir seçenektir ve BPA, PVC, ftalat, kurşun ve kadmiyum gibi zararlı maddeler içermez. Bebeklerinizin diş çıkarma sürecini kolaylaştırmak ve hemen sipariş vermek için fiyatına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amazon
Itzy Ritzy Diş Kaşıyıcı ve Diş Fırçası6- Infantino Diş Kaşıyıcı


Her bebeğin diş çıkarma sürecinde ağrıları olabilir, ancak bunları azaltmak ve dişlerin daha kolay çıkmasını sağlamak için Infantino'nun bu duyusal diş kaşıma halkasını denemenizi öneririz. Kullanıcılardan rekor derecede yorum ve beğeni alan bu diş kaşıyıcı, küçük eller için ideal boyuttadır ve sapları ve dokuları sayesinde bebeğinizin duyusal gelişimini de destekler. Bisfenol A içermeyen silikondan yapılmış ısırma halkası ve tutma yeri, güçlü, ancak yumuşak bir ısırma deneyimi sunar. Bu ürün aynı zamanda bebeklerin dünyayı ağızlarıyla keşfetmelerine yardımcı olurken, ağız kaslarını da güçlendirerek ileriki dönemlerde yemek yeme ve konuşma becerilerinin gelişimine de katkıda bulunur. Hemen satın alıp miniğinizi rahatlatmak için bu ürüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Amazon
Infantino Diş Kaşıyıcı7-Baby Jem Diş Kaşıyıcı Eldiven


Eğer bebeğinizin diş çıkarma sürecini konforlu hale getirmek istiyorsanız, Babyjem Diş Kaşıyıcı Eldiveni deneyebilirsiniz. Özellikle diş çıkarma döneminde, parmaklarını ağzından çıkarmayan miniklerden yola çıkarak tasarlanan bu ürünü bebekler ellerine geçirerek eldiven olarak kullanıp diş ağrılarını rahatlatıyor. Diğer diş kaşıyıcılar bebeğin elinden düşerken, bu eldiven olarak bebeğinizin elini saracağı için daha rahat bir kullanım sunuyor. Fakat kullanım sırasında eldivendeki aşınma ve yıpranmayı takip etmeyi unutmayın, bu durumda kullanmayı bırakmanız gerekiyor. Bu diş kaşıyıcı eldiven sağ ve sol el için de kullanılabilir ve düşük sıcaklıkta makinede yıkanabilir. Ayrıca BPA içermeyen, dokulu gıda silikonundan yapılmış ve %100 gıda silikonu olan bir üründür. Uygun yaş aralığı 0 ile 12 ay arasıdır ve 12 aydan büyük çocuklar için uygun olmadığını hatırlatalım.

8- Oioi Anne Eli Diş Kaşıyıcı


Oioi Diş Kaşıyıcı, bebeğinizin dış çıkarma dönemini rahat geçirmesine yardımcı olacak damak sakinleştirici yumuşaklığa sahiptir. Üzerindeki boşlukların dağılımı sayesinde, hafifliği ve çeşitli şekil ve uzunluktaki uçları sayesinde her yaştaki bebek kolayca kavrayabilir ve ağzın farklı bölgelerine kolayca ulaşılır. Diş kaşıyıcının yumuşak yüzeyine dokunmak ayrıca bebeğinizin duyusal gelişimini destekler. Ürün %100 silikondan yapılmıştır ve lateks, BPA, PVC ve ftalat içermiyor. Toksik olmayan gıda boyası kullanılmıştır. Tatsız ve kokusuzdur ve sterilizatörde temizliğe uygundur. Ürünün en sevdiğimiz özelliği, tek parça tasarımı sayesinde birleşme noktalarında bakteri oluşma problemini ortadan kaldırmış olması ve kolayca kaynatarak sterilize edilebilmesi. Ayrıca, Avrupa Birliği (Eu) En71 standartlarına uygun olduğu belirtilmiştir. Ürünün güncel fiyatına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


Diş Kaşıyıcı Nasıl Olmalı?Bebek için kaliteli bir kaşıyıcısı seçmek çok önemli. Piyasada diş kaşıyıcı olarak satılan zehir saçan ürünler var. Peki iyi bir diş kaşıyıcı nasıl olmalı?

Bebek diş kaşıyıcı seçerken şu noktalara dikkat edin:

1- Üretildiği malzeme çok önemli. Sağlıklı, toksik madde içermeyen malzemeden yapılmış olan diş kaşıyıcıları tercih edin.

2- Birleşim yeri olan diş kaşıyıcıların, birleşim noktalarında bakteri oluşması ihtimali daha yüksektir. Bu nedenle birleşim noktası, girintisi, çıkıntısı olmayan diş kaşıyıcıları kullanım açısından daha rahattır.

3- Medikal ya da gıda silikonu olmayan bir diş kaşıyıcı tercih ediyorsanız mutlaka üzerinde zehirli BPA maddesini içermeyen "bpa free" yazısı var mı diye arayın. Plastik olan ve paketinde bpa free ya da bpa içermeyen yazmayan herhangi bir şeyi bebeğinize almayın.

4- Eğer ağaç malzemeden yapılan bir diş kaşıyıcı alacaksanız verniksiz olmasına dikkat edin. Tabi verniksiz olan bir modelin bebeğinizin cildini tahriş etmemesi için de kıymıksız olmasına, ayrıca dikkat edin. Ahşap halkalar var mesela onları tercih edebilirsiniz fakat verniksiz ve iyi zımparalanmış olanlarını seçmenizi öneririm.

5- Küçük parçalı bir diş kaşıyıcı almayın. Bebeğinizin boğazına kaçacak küçük parçalar içeren ürünlerden uzak durun.
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.