Kauçuk emzik kullananlar ve yorumları


Kauçuk emzik kullanıyoruz, olumlu yönleri olduğu gibi olumsuz yönleri de var. Ben deneyimlerime göre kauçuk emziğin olumlu ve olumsuz taraflarını yazayım siz ona göre karar verin. Bu arada emzik markalarıyla ilgili ayrıntılı bir inceleme için (bkz: En İyi Emzik)

Bu arada biz Chicco kauçuk emzik kullanıyoruz, çok memnunuz. Her tarafı kauçuk olduğu için bebek üstüne vs. yattığında batma yapmıyor, tehlikeli olmuyor.

Güncel fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Hepsiburada
Chicco Physio Soft Kauçuk EmzikTrendyol
Chicco Physio Soft Kauçuk EmzikKauçuk emzik olumlu yönleri:
1- Kauçuk ağacı reçinesinden yapıldığı için tamamen doğaldır ve oldukça elastik bir yapısı olduğu için anne memesine yakındır. ağaçtan yapıldığı için de içiniz rahat oluyor, sonuçta doğal malzeme. çoğu bebek seviyor. bizim bebeğimiz de sevdi. fakat kendine has bir kokusu olduğu için başta silikon emzik kullanmışsa bebeğiniz kauçuk emzik sevmeyebilir. eğer kauçuk emzik kullanma gibi bir tercihiniz varsa bebeğinizin ilk emziği kauçuk olmalı aklınızda bulunsun.
2-sadece ucu kauçuk sapı sert aksamlı emzik kesinlikle almayın. alacaksanız her tarafı kauçuk şu aşağıdaki resimdeki gibi bir emzik alın. her tarafı kauçuk olursa emzik bebeğin kafasının yanına falan düştüğünde çok yumuşak olduğu için zararı olmuyor. ayrıca steril etmesi de dertsiz olur her tarafı kauçuk olursa.

olumsuz yönleri:
1- reçineden yapıldığı için biraz yapışkanımsı bir yapısı var böyle olduğu için, kumaşın pamuğunu, tozunu vs. hep üstünde topluyor sürekli yıkamak gerekiyor. mesela bebeğin giysisine düşse hemen üzerinde pamuk birikintileri oluşuyor.
2- çabuk deforme oluyor, bebeğinize vermeden önce gözlemeniz lazım kopma vs. var mı diye.

işte böyle karar sizin. biz her tarafı medikal silikon bir emziği daha kullanışlı bulduk. ama dikkat avent soothie içine parmak sıkıştırıyorlar, her tarafı medikal silikon ama soothie'deki gibi parmak sıkışacak yeri olmayan bir emzik tavsiye ederim. silikon olanlar daha dayanıklı oluyorlar ve toz tutmuyorlar.
biz de kauçuk emzik kullanıyoruz. ben kauçuk emzik kullanmanızı tavsiye ederim. evet çok toz topluyor, ama bir bardağa su koyun arada o suya emziği batırın gidiyor üstündekileri. tabi bu suyu en az saatte bir değiştirmenizi tavsiye ederim.
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.