Mama Sandalyesi Tavsiyesi : 11 En İyi Mama Sandalyesi Markasını İnceledik (2024)


Mama Sandalyesi Tavsiyesi


Her bebeğin rahat ve güvenli bir şekilde mamasını yiyebileceği bir mama sandalyesine, ebeveynlerin de piyasada ulaşabilecekleri kaliteli markalar ve modeller hakkında mama sandalyesi tavsiyesine ihtiyacı var.

İşte tam bu noktada anne babaların yükünü hafifletmek için piyasayı araştırdık. Ebeveynlerin mama sandalyesi öneri ve memnuniyetini baz alarak, piyasadaki en iyi mama sandalyesi markalarını sizler için listeledik.En geniş tabiri ile bebek mama sandalyesi kısaca; Bebeklerin ek gıdaya başladıkları altıncı aydan itibaren kullanabileceği, yemek zamanlarında oturup yemek yiyebileceği ve boş zamanlarında ise güvenle oturarak oyunlar oynayabileceği özel tasarımlı sandalyelerdir.

2020'nin En İyi Mama Sandalyesi Markaları


Bebeğiniz mamasını rahat rahat yiyebilsin diye 2020 yılında bebeğiniz için alıp güvenle kullanabileceğiniz en iyi mama sandalyesi modelleri şunlardır:

1- Joie Multiply Mama SandalyesiJoie Multiply Mama Sandalyesi


6 farklı modda işlevi sayesinde bebiğinizin 6. ayından 12 yaşına kadar kullanım imkanı sunan Joie Multiply mama sandalyesi ebeveynlerden ve bebeklerden tam puan alıyor.

Bir mama sandalyesi için en önemli kriter en hiperaktif bebeği bile güvenle taşıması. Joie'nin ayak kısımları oldukça kalın ve sağlam. Ayrıca ön kısmında tekerleri var taşıması kolay, çok ağır ve hantal değil.

Tablası geniş olan mama sandalyeleri daha rahat kullanım sağlıyor. Joie'nin geniş olan bu tablasını çıkarıp makinede yıkayabilirsiniz.

Joie Multiply mama sandalyesi fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Şu aralar (3-7 Haziran 2020) Trendyol'da inanılmaz bir indirim var! Yarı fiyatına düşmüş, hiç kaçırmayın.

Trendyol
Joie MultiplyHepsiburada
Joie Multiply2- Chicco Polly 2 Mama SandalyesiBebek konforu için tasarlanan Chicco Polly 2 modelinin, 4 farklı pozisyona kadar yatırılabilen sırtlığı sayesinde ana kucağı gibi doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabiliyor olması büyük avantaj. Böylece siz mutfakta işlerinizi yaparken, bebeğiniz de hemen yanı başınızda şekerleme yapıyor olacak.

Chicco Polly 2 Özellikleri
-Ön tepsisi 4 farklı pozisyona ayarlanan sandalyenin kolay temizlik için ikinci bir şeffaf tepsisi var.

-Koltuk yüksekliği 8 farklı seviyeye ayarlanabildiği için bebek büyüdükçe sandalye de büyüyor.

-Sırt desteği 4 farklı yatar seviyeye sahip olduğu için doğumdan itibaren kullanma imkânı tanır.


Chicco Polly 2 kullananların yorumlarına ve güncel fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

[mini başlık: 3- Peg Prego Tatamia Paloma Mama Sandalyesi | Peg-Prego-Tatamia-Paloma ]

Muadillerine göre nispeten fiyatı yüksek olan Peg Prego, gerçekten de üstün özelliklere sahip bir mama sandalyesi.

Peg Prego Tatamia Paloma Özellikleri
-Yumuşak dolgu ünitesi ve ayarlanabilir yüksekliği ile doğumdan itibaren kullanılabilir.

-5 nokta emniyet kemeri sayesinde yüksek güvenlik özelliği sunar.

-Hacim olarak geniş bir sandalye olsa da katlandığında minimum yer tutar.

-Çocuk büyüdükçe istenirse salıncak olarak da kullanılabilir.


Peg Prego Tatamia Paloma kullananların yorumlarına ve güncel fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

4- Stokke Click Mama Sandalyesi


Pratik kullanım için tasarlanan Stokke Click mama sandalyesi, kurulumu ve temizliği açısından son derece ideal.

Stokke Click Mama Sandalyesi Özellikleri
-Bir tane tepsi ve beş nokta emniyet kemeri olan sandalye, istenirse minder eklenerek de kullanılabilir.

-6 aydan itibaren 3 yaşa kadar kullanılabilen Stokke, omurilik desteği olan bir sandalye olarak bebek hareketlerini kısıtlamaması özelliği ile tanınır.

-JPMA sertifikasına sahiptir ve üretiminde hiçbir zararlı madde içermez.


Stokke Click Mama Sandalyesi kullananların yorumlarına ve güncel fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

5- Pilsan Pratik Mama Sandalyesi


Hafif ve uygun fiyatlı mama sandalyesi arayanların imdadına Pilsan mama sandalyesi koşuyor diyebiliriz.

Pilsan Pratik Mama Sandalyesi Özellikleri
-Geniş ve ergonomik bir tepsiye sahip olan sandalye, 6. aydan itibaren 3 yaşa kadar kullanılabilir.

-Üç nokta emniyet kemeri olan ve kanserojen madde içermeyen mama sandalyesini çocuğunuz 40 kg oluncaya dek güvenle kullanabilirsiniz.


Pilsan Pratik Mama Sandalyesi kullananların yorumlarına ve güncel fiyatına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.
Mama Sandalyesi Nasıl Olmalı?


Her üründe olduğu gibi, aldıktan sonra pişman olmamak ve de uzunca bir zaman rahat kullanabilmek için, mama sandalyesi alırken de dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları var.

Kaliteli ve güvenli bir mama sandalyesi ile bebeğiniz sofra ritüeline sizinle birlikte eşlik edecek ve tek başına yemek yeme becerisini geliştirebilecektir. Piyasada pek çok model olsa da seçim kriterleri bakımından mama sandalyesi alırken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:


  • 1. Rahatlık: Omurga sistemi halen gelişmekte olan bebekler için mama sandalyesinin rahatlığı çok önemlidir. Rahat oturabilen bir bebek huzurla yemek yiyebilir. Oturma koltuğunun yastıklı olması ve ayak desteği olan mama sandalyeleri bu konuda çok konforludur.
  • 2. Sağlamlık: Bebeğinizin güvenliği açısından sağlam ve geniş tabanlı bir mama sandalyesi oldukça önemlidir. Bu bakımdan sandalyenin ayakları sağlam olmalı ve yeri iyice kavrayarak kaymamalıdır. Yemek ve oyun esnasında sürekli hareket halinde olan bebeklerin ani hareket yapmaları muhtemeldir. Bu tür durumlarda devrilmeyecek bir sandalye tercih edilmelidir.
  • 3. Tekerlek: Pratiklik açısından son derece avantajlı olan tekerlekli sandalyeler, mama sandalyesinin taşınması ya da bebeğin oyun esnasında keyif alması açısından önemlidir. Ancak tekerleklerin kaymaması ve kilitlenebilir olması yemek anlarında güvenlik açısından önemlidir.
  • 4. Malzeme kalitesi: Her ne kadar bütçe dostu bir mama sandalyesi seçimi önemli olsa da, fiyat avantajı yanında kaliteli malzemeden de üretilmiş olması gerekir. Özellikle sandalyenin üretiminde kullanılan malzemelerin kanserojen madde içermemesi ve zararlı kimyasal barındırmamaları son derece önemli bir seçim kriteridir.
  • 5. Emniyet Kemeri: 1,5 yaş ve üzeri çocuklar için çok gerekli olmasa da altıncı aydan itibaren mama sandalyesi kullanan bebekler için mutlaka emniyet kemeri kullanılmalıdır. Oldukça hareketli olan bebekler için mümkünse 3 ya da 5 noktalı emniyet kemeri olan sandalyeler tercih edilmeli. Böylece büyüdükçe kemer boyutunu artırabilirsiniz.
  • 6. Güvenlik: Piyasada bulunan mama sandalyelerinin hepsi güvenlik konusunda iddialı olsa da siz yine de belge görmek isterseniz, JPMA (Çocuk Ürünleri Sanayicileri Derneği) tarafından test edilmiş ve onaylanmış ürünleri sandalyeleri tercih edebilirsiniz.


Mama Sandalyesi Ne Zaman Kullanılır?


Mama sandalyesi kullanımına başlamak için alt sınır bebeklerin dik oturabildikleri ve tabii ki başlarını dik tutabildikleri aydır. Bu da ortalama 6. ay civarında olduğu için mama sandalyesi ek gıdaya geçmiş bir bebek için sağlıklı beslenme konusunda da elzem bir üründür.


  • Bazı mama sandalyeleri, ana kucağı gibi yatabilen sırt özelliği sayesinde doğumdan itibaren kullanabildiği için, bu tarz bir mama sandalyesini doğumdan itibaren alıp kullanmak daha avantajlı. Böylece hem üründen oldukça uzun süre yararlanmış olacak hem de ek gıda zamanı geldiğinde mama sandalyesi arayışından da kurtulmuş olursunuz.Mama Sandalyesi Ne Zamana Kadar Kullanılır?Bazı anneler 2 yaşa kadar kullanırken; bazı anneler 3 ya da 4 yaşa kadar mama sandalyesini kullanmayı tercih edebilir. Çocuk büyüyüp de yemek masası sandalyesinde yemek yiyebilinceye kadar mama sandalyesi kullanılabilir.
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.