Sevi bebe reflü yatağı kullanan bir anne olarak yorumlarımı aktarayım. Öncelikle ben ürünü Trendyol'dan aldım, en uygun fiyatlısı Trendyoldaydı. Fiyat karşılaştırması yapabilmeniz için aşağıya linkler ekliyorum güncel fiyatına bakabilirsiniz.


Reflü yatağı, bebeklerin yatış pozisyonundayken baş kısmının vücuduna göre daha yukarıda kalmasını sağlayan yatak çeşididir.

sevi bebe reflü yatağı yorumları


Sevi bebe markasında iki tarafta bariyerler de var. bebeğin başını koyduğunuz kısmında delikleri de var bebeğin tıkanmasını önlemek için. bizim için çok kullanışlı bir ürün oldu diyebilirim. bebeğimiz 10 günlükken kullanmaya başladık ve bebek dönmeye başlayıncaya kadar uzunca bir zaman da kullandık. eğer reflü olan, kusan bir bebeğiniz varsa sizin de olmazsa olmaz ürünüz olacak bu reflü yatağı.

Bebeğinizde reflü varsa, bu yatağı kullanmanızı öneririm, başını daha yukarıda tutmasını sağladığı için bebeğin kusmasını bir nebze olsun önlüyor. Bir de bizim doktorumuz reflü için Gaviscon Infant yazmıştı. Siz de doktorunuza danışabilirsiniz, bebeklerde reflüye çok iyi geliyor, biz kullandık.

Kumaşı da fermuarlı, çıkarıp makinede yıkanabiliyor. pamuklu nefes alan bir kumaş. ayrıca bebeğin yüzünün geleceği kısımda sünger üstünde delikler de mevcut, bu da tıkanmayı önlüyor.

Sonuç olarak ben sevi bebe reflü yatağından çok memnun kaldım. Tavsiye ederim. Aynı markanın emzirme minderini de kullanıyoruz, ondan da memnun kaldım. Defalarca kullandım, hiç bir problem yaşamadım.

Daha detaylı bilgi için (bkz: sevi bebe emzirme minderi)
bunun kiraz çekirdekli versiyonundan aldık. kiraz çekirdekleri ısıtılıp kullanılıyormuş. henüz denemedik belki kışın deneriz o zaman yoruma eklerim. şimdilik iki avuç içini birbirine sürtüp bebenin karnına koyunca zaten baya rahatlama oluyor.
sevi bebe reflü yatağı yorumuma gelince çok kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. bunun yanları bariyersiz olanları var aman ha boşuna para vermeyin onlara. bebe zaten aşağı doğru kayma eğiliminde ki bazen sağa sola da kayabiliyor. bariyerler olunca içiniz rahat ediyor. biz 3. ayımıza yaklaştık hala kullanıyoruz. eğimini biraz daha artırmak için altına bir kat daha sünger koyup bebeği yan yatırıyorum reflüye çok iyi geliyor.
normal versiyonunu almıştım doğum öncesi. “iyi ki aldım” dediğim ürünlerin başında gelir. üstelik bebeğim reflüsü olan bir bebekti. yanılmıyorsam 5.ayına kadar kullandık biz. özellikle ilk haftalarda bebişten uzak kalmak istemediğim için salona taşıyordum. kesinlikle tavsiye ederim.
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.