X

bebeğiniz için alıp kullanmadıklarınız

  • Bebek için alınmış olan fakat daha sonra kullanılmayan gereksiz şeyler. Biz aldık siz almayın ya da en azından alırken düşünüp alın. Bizim işimize yaramayan sizin de işinize yaramayacak diye bir şey yok tabi ki. Mesela ben doğmadan hevesle çok kıyafet almışım. Çoğu etiketi ile kaldı. İlk 6 ay için çok kıyafet almamak en iyisi. hem çok hediye geliyor hemde çok çabuk büyüyorlar.
  • Şu hantal bebek arabalarından sakın almayın uzay mekiği gibi alengirli olanlardan ışık hızıyla uzaklaşın, ancak 3 ay kullanabildim sonra chicco lite way aldık rahatladık bir çok arkadaşım da almıştı mesela onlar da en fazla 6 ay kullanabildiler sonra hepsi hafif bebek arabalarına geçtiler, zor oluyor hele ki kış bebekleri pek dışarıya bile çıkarılmıyor, öyle çok paralar dökmeyin bu arabalara hiç gerekli değil.
    aslim
  • 36 günlükken bebeğime şu yenidogan tulum ve hastane çıkışları olmamıştı sakın abartmayın, 0-3 ay tulumları ancak olmuştu bir aylık olmasına rağmen, sizinki daha zayıf bir bebek olabilir tabi yapı olarak ama henüz doğmadan bunu bilemezsiniz o yüzden çok almayın.

    Tulum tavsiye etmiyorum alt üst parçalar takımlar daha kullanışlı ve pratik gelmişti bana. Bir de kesinlikle ve kesinlikle çıtçıtlı olmasına dikkat edin, çünkü el kadar bebeği giydirirken canını acıtmamak, zorlamamak önemli.
  • pompalı burun temizleyici hiç bir işe yaramıyor. Bir de çok çok heveslenerek aldığım dr. Browns biberonunu bebeğim hiç almadı, emzik kısmı çok küçüktü beğenmedi.