X

Bebek Uyku Tulumu Tavsiyesi: En İyi 6 Uyku Tulumu Markasını İnceledik


 • Bebek Uyku Tulumu Tavsiyesi


  Bebekleri gece boyunca terletmeden sıcacık tutan, böylece annelerin de deliksiz bir gece uykusu almalarına yardımcı olan kaliteli bebek uyku tulumu tavsiyesi arayan anneler, hadi kağıt kaleminizi hazırlayın. 2020 yılında annelerin en çok memnun kaldığı, bebekleri terletmeyen en iyi uyku tulumu markalarını sizler için listeledik.


  Gün içinde durmadan koşturan anneler, en çok ihtiyacınız olan şey gece olunca huzurla uyuyabilmek değil mi?

  İşte bunun için bebeğinizin mışıl mışıl uyumasının yanında, üstünü açmadığından, gece üşümediğinden de emin olmak istediğinizi çok iyi biliyoruz.

  Bebeğinizin üstünü kontrol etmek için uykunuzu defalarca bölüp gece uykunuzdan olmamanıza hiç gerek yok aslında. Çünkü bebeğinizi geceleri sıcak tutarken aynı zamanda terletmeyen yaz ve kış mevsimlerinde kullanabilecekleri bebek uyku tulumları var.


  • Bebekler için doğru uyku tulumu yaz ve kış mevsimlerinde kullanılmak üzere 2'ye ayrılıyor. Aşağıda yaz ve kış mevsimleri için tavsiye ettiğimiz en iyi yazlık ve kışlık uyku tulumu markalarını bulabilirsiniz.


  En İyi 3 Yazlık Uyku Tulumu Markası  En İyi Yazlık Uyku Tulumu Markaları


  Yaz mevsiminde kullanabileceğiniz en iyi yazlık uyku tulumu, bebeğinizi terletmeyen ve de hava alabilen yapıda olan tulumlardır. Müslin kumaşlar hava geçirgenlikleri en yüksek kumaş türü olduğu için, bu kumaşlardan yapılan tulumlar, yazları bebeğinizi terletmeden huzurla uyumasını sağlayacaktır.
  Bir diğer seçenek de %100 pamuk olan ince penye, ya da pamuklu kumaşlardan yapılmış tulumlardır.

  1. Dida Baby Yazlık Uyku Tulumu  Dida Baby Yazlık Uyku Tulumu


  Kendi bebeğimde bizzat deneyip memnun kaldığım ayaklı tipte olan Dida baby yazlık uyku tulumunu ilk sırada tavsiye ediyorum. Dida baby yazlık tulumlarda organik müslin kumaş kullanıyor. Paçaları ribanalı olduğu için uyku esnasında yukarıya sıvanmıyor. Paçalarda kullandıkları kumaş da ayrıca yumuşacık bir kumaş. Bebeğimin bileğini sıkmadığı gibi, uyurken yukarıya doğru sıvanmadı.


  • Aklınızda olsun müslin kumaşlar ilk yıkamada daha da sertleşebilir. Bu kumaş türünün özelliği kumaşın yıkadıkça daha yumuşak hale gelmesidir. Bu nedenle müslin kumaştan yapılmış uyku tulumunun daha da yumuşak olması için sık sık yıkamalısınız. Yıkadıkça kumaşın daha da yumuşayacağını fark edeceksiniz.  Dida Baby Yazlık Uyku Tulumu Özellikleri


  Dida Baby Uyku Tulumun Özellikleri

  • 1. Kullandıkları müslin kumaşlar organik oluyor.
  • 2. Çift kat ya da tek kat müslin kumaştan oluşuyor. 27-30 derece arası sıcaklıklarda tek kat, 25-26 derece sıcaklıklarda çift kat müslin kumaş tercih edebilirsiniz.
  • 3. Tulumlar şalvar kesim olduğu için bebeğin tenine yapışmıyor, bebekler rahatça hareket edebiliyor, ferah tutuyor.
  • 4. Tulumlar boydan fermuarlı, yaka kısmında fermuar yeri kapalı. Bu sayede fermuar bebeği rahatsız etmiyor.
  • 5. Dida baby uyku tulumunu bebeğinizin ölçülerine özel diktirebilme imkanınız var.


  Dida baby müslin kumaşlı yazlık uyku tulumu fiyatını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz. Ayrıca özel dikim için markaya bu linkten ulaşabilirsiniz.

  Trendyol

  Dida Baby Yazlık Uyku Tulumu
  2. Toms Elia Uyku Tulumu  Toms Elia Uyku Tulumu


  Toms Elia uyku tulumu yazlık uyku tulumu olarak tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek. Müslin örtü ve mendiller de üreten Toms Elia markasına ait torba tipli uyku tulumunu tercih edebilirsiniz.

  Toms Elia Uyku Tulumunun Özellikleri

  Toms Elia Uyku Tulumu Özellikleri  • Hareket kısıtlamayan, yumuşak ve rahat tasarıma sahiptir.
  • %100 bambu kumaştan üretiliyor.
  • Doğumdan itibaren kullanılabiliyor.


  Toms Elia uyku tulumu fiyatını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

  Hepsiburada

  Toms Elia Yazlık Uyku Tulumu
  3. Babyjem Yazlık Uyku Tulumu  Babyjem Yazlık Uyku Tulumu


  Penye kumaştan üretilen Babyjem uyku tulumu, yaz aylarında bebeğinizi terletmeden mışıl mışıl uyuyabilmesini sağlayacak, annelerden iyi puanlar alan bir diğer kaliteli uyku tulumu markası.

  Babyjem Yazlık Uyku Tulumu Özellikleri

  Babyjem Yazlık Uyku Tulumu Özellikleri  • %100 pamuklu kumaştan üretilmektedir.
  • Ayaklı tipte bir uyku tulumudur.
  • Boydan boya fermuarlı ve rahat kesimdir.


  Babyjem yazlık uyku tulumu fiyatını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

  Hepsiburada

  Babyjem Yazlık Uyku Tulumu
  En İyi 3 Kışlık Uyku Tulumu Markası  En İyi Kışlık Uyku Tulumu Markaları


  Kış aylarında bebeğinizin kullanabileceği en iyi kışlık uyku tulumu bebeğinizi terletmeyen, cildine zarar vermeyen pamuklu kumaştan yapılmış, rahat kesim uyku tulumlarıdır.
  Kışlık uyku tulumu seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter uyku tulumunun kumaşıdır. Ayrıca mutlaka bebek odanızın kış aylarındaki sıcaklık değerini göz önünde bulundurmalısınız.

  Kış için üretilen uyku tulumları, belirli tog değerine sahip olan tulumlardır.

  Uyku Tulumu Tog Değeri Tablosu


  Tog değeri, uyku tulumunun kalınlığını belirtir. Tog derecesi arttıkça, uyku tulumunun kalınlığı da artmaktadır. Pek çok uyku tulumu markası, belirlenen tog değerine ulaşmak için, uyku tulumunun içini elyaf dolgu maddesi ile doldurmaktadır. Bu nedenle kışlık uyku tulumları çoğunlukla elyaf dolgu içeren pamuklu kumaşlarla çevrelenen tulumlardır.

  Aklınızda Bulunsun

  İlla ki tog değeri bulunan bir uyku tulumu kullanmak zorunda değilsiniz. Aksine elyaf dolgu çoğu zaman bebeklerin terlemesine neden oluyor. Ilıman iklime sahip bir bölgede yaşıyorsanız, ya da kış ayları içinde evinizin sıcaklığı çok düşük derecelerde değilse, bebeğinizin terlememesi için kalın kumaşlı ya da çift kat kumaş kullanılmış uyku tulumlarını tercih etmenizi öneririz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, bu kumaşların içeriğinin %100 pamuk olmasıdır. Polar, polyester kumaştan yapılmış uyku tulumlarından uzak durmanızı öneririz.


  1. Dida Baby Kışlık Uyku Tulumu  Dida baby kışlık uyku tulumu


  Bebekleri için kışlık uyku tulumu tavsiyesi arayan anneler, yazlık uyku tulumunda olduğu gibi, kışlık uyku tulumu seçerken de gönül rahatlığı ile Dida Baby markasının kışlık uyku tulumunu tercih edebilirsiniz. Dida baby kışlık uyku tulumunun kumaşı pazen olduğu için hem bebeğinizi sıcacık tutuyor hem de %100 pamuk olduğu için terletmiyor. Benim kızımda kullandığım modelde uyku tulumunun kolları da çıkabiliyor. Kolları fermuarlı olduğu için çok pratik. Ayak kısımları penye ribana. Ve de boyun kısmında fermuar gizleme bölümü de mevcut. Biz çift katlı pazen kumaştan yapılma bir uyku tulumu seçtik. Siz isterseniz tek katlı olarak da seçebilirsiniz. Biz Dida Baby kışlık tulumdan çok memnun kaldık.

  Dida Baby kışlık uyku tulumu fiyatlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
  Trendyol

  Dida Baby Kışlık Uyku Tulumu


 • bebek uyku tulumu tavsiyeleri diye yazdığınızda her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. deneyimli bir anne olarak size önerim, kesinlikle şu polyester olanlardan uzak durmanız. içi dolgulu olması şart değil, kalınca bir kumaştan ve tamamı pamuktan yapılmış olan bebek uyku tulumlarını tercih edin.

  illa dolgulu alacaksanız ergo pouch var, avustralya markası. şu aralar doların yükselmesine bağlı olarak fiyatı iyice uçuyor, ama dolgu malzemesi olarak bambu kullanıyorlar çok sağlıklı, biz kullandık memnun kaldık tavsiye ederim.

  polyester neden tercih etmemeniz gerekiyor:
  1- polyester terletir. bakmayın siz öyle yumuşacık durduğuna, havayı tamamen kesiyor. bebeklerin terlemesi demek kilo kaybetmeleri demek bunu unutmayın.
  2- hava almayı önlediği için bakteri oluşmasına sebep oluyor.
  denizce
 • kesinlikle carters markasını öneririm.
 • biz kitikate torba tarzı uyku tulumunu kullanıyoruz oldukça memnunuz. torba tarzı demek alt ayak tarafı fermuarla kapanıyor demek. bu tarz tulumların mutlaka kolları dışarda olanlarını alın çok kullanışlı oluyor. dış kumaşı %100 organik pamuktan içi elyaf dolgulu. içi pamuk dolgulu öneriyorlar ama pamuk dolgulu olanını bulamadım, ama zaten soğuklarda ve içine ince bir giysiyle giydirdiğim için terletme yapmıyor.