X

En İyi Diş Kaşıyıcı Hangisi? İşte En Kaliteli Markalar


 • En İyi Diş Kaşıyıcı


  Bebekler için doktorların tavsiye ettiği en iyi diş kaşıyıcı, toksik madde içermeyen, sağlıklı ve doğal malzemeden üretilmiş olanlardır. Bu yazıda kaliteli ve sağlıklı diş kaşıyıcı markaları hakkında detaylı bilgi ve diş kaşıyıcı tavsiyesi bulabilirsiniz.

  Diş çıkarma döneminde bebeğinizin hiç elinden düşürmeyeceği ve de sürekli ağzına götüreceği bu ürünleri seçerken çok dikkatli olmalısınız.


  En Kaliteli Diş Kaşıyıcı Markaları ve Modelleri


  Sophie Diş Kaşıyıcı  sophie diş kaşıyıcı


  Ünlü Sophie La Girafe zürafa Sophie diş kaşıyıcıyı hem bebeğiniz çok sevecek hem de siz. Çünkü bu diş kaşıyıcısının özelliği doğal kauçuk ve gıda boyasından yapılmış olması.

  Bebeğinizin sağlığını tehdit edecek hiç bir kimyasal içermiyor.

  Yalnız temizlerken suyun altına tutmak yerine, karbonatlı sirkeli suya batırdığınız bir bezle temizliğini sağlayın. Suyun altına tutarsınız içine su kaçabilir ve bu da küflenmeye yol açabilir.

  Çok eski yıllara dayanan bir oyuncak olan Sophie, el yapımı bir ürün. Yurt dışında bu diş kaşıyıcısından edinmeyen bir bebek yok gibi. Kült bir oyuncak. Çılgınlık resmen o derecede tercih ediliyor, ama doların fırlamasından mütevellit ülkemizde fiyatı biraz abartı gelebilir. Doğal kauçuktan yapılmış muadil diş kaşıyıcılarını da tercih edebilirsiniz.

  Aşağıda hem Sophie'nin hem de Sophie'nin muadili olabilecek uygun fiyatlı kauçuk diş kaşıyıcılarını bulabilirsiniz. Linklerden fiyatlarını kontrol edip satın alabilirsiniz.


  Trendyol

  Sophie Diş Kaşıyıcı Modelleri
  Trendyol

  Kauçuk Diş Kaşıyıcı
  Hepsiburada

  Kauçuk Diş Kaşıyıcı
  Ahşap Diş Kaşıyıcı  ahşap diş kaşıyıcı


  Ahşap diş kaşıyıcılar en çok tercih edilen ve memnun kalınan diş kaşıyıcı çeşitleri arasında. Çünkü ahşap olanlar kimyasal içermediğinden bebeğinizin sağlığını tehlikeye atmıyor. Diş kaşıyıcı yapmakta kullanılan ahşap halkalar üzerinde vernik kullanılmıyor. İyice zımparalandıktan sonra zeytinyağı ile fırçalanıyor.

  Organik, pamuklu iplerden ve kumaşlardan şekiller eklenerek oluşturulmuş diş kaşıyıcılarını bebekler özellikle çok seviyor.

  Aşağıdaki linkten ahşap diş kaşıyıcı fiyat ve modellerine ulaşabilirsiniz.

  Hepsiburada

  Ahşap Diş Kaşıyıcı  Trendyol

  Ahşap Diş Kaşıyıcı
  Baby Banana Diş Kaşıyıcı Muz  Baby Banana Diş Kaşıyıcı  Bebeğinizin süt diş dişlerini temizlemekte kullanabileceğiniz bir diş kaşıyıcıya ne dersiniz? 3 ay ve üzeri bebekler için tasarlanan Baby Banana diş kaşıyıcı muz kullanıcı yorumları da çok olumlu yönde. Bu ürün emzik askısıyla da kullanılabiliyor.
  Ağız bakım uzmanı bir anne tarafından yaratılan bu ürün bebekler için ideal bir diş fırçalama alıştırma aracı.
  Gıda sınıfı silikon malzemeden yapılmış ve Amerika’da üretiliyor. Toksik madde, BPA, fitalat, kurşun içermiyor.

  Bebeğinizin sağlığını tehlikeye atabilecek herhangi bir kimyasal içermeyen bu ürün ebeveyn gözetiminde kullanılmalı.

  Hepsiburada

  Baby Banana Diş Fırçası, Kaşıyıcı
  Trendyol

  Baby Banana Diş Fırçası Kaşıyıcı
  Silikon Diş Kaşıyıcı  Silikon Diş Kaşıyıcı


  Silikon diş kaşıyıcı yumuşak olduğu için bebekler kolayca dişlerini kaşıyabiliyor. Renksiz ya da gıda boyası kullanılan silikon diş kaşıyıcılarını tercih etmelisiniz. Ayrıca bazı markalar medikal silikon kullanarak üretiyorlar, tabi onlar daha iyi.

  Aşağıdaki linkten silikon diş kaşıyıcı fiyatlarına ve modellerine bakabilirsiniz.

  Trendyol

  Silikon Diş Kaşıyıcı
  Hepsiburada

  Silikon Diş Kaşıyıcı
  Diş Kaşıyıcı Nasıl Olmalı?  Bebek için kaliteli bir kaşıyıcısı seçmek çok önemli. Piyasada diş kaşıyıcı olarak satılan zehir saçan ürünler var. Peki iyi bir diş kaşıyıcı nasıl olmalı?

  Bebek diş kaşıyıcı seçerken şu noktalara dikkat edin:

  1- Üretildiği malzeme medikal silikon, kauçuk ya da ağaç olmalı.

  2- Medikal silikon olmayan bir şey alacaksanız mutlaka üzerinde zehirli bpa maddesini içermeyen "bpa free" yazısı var mı diye arayın. Plastik olan ve paketinde bpa free ya da bpa içermeyen yazmayan herhangi bir şeyi bebeğinize almayın.

  3- Eğer ağaç malzemeden yapılan bir diş kaşıyıcı alacaksanız verniksiz olmasına dikkat edin. Tabi verniksiz olan bir modelin bebeğinizin cildini tahriş etmemesi için de kıymıksız olmasına, ayrıca dikkat edin. Ahşap halkalar var mesela onları tercih edebilirsiniz fakat verniksiz ve iyi zımparalanmış olanlarını seçmenizi öneririm.

  4- Küçük parçalı bir diş kaşıyıcı almayın. Bebeğinizin boğazına kaçacak küçük parçalar içeren ürünlerden uzak durun.