X

Mamas Papas Armadillo Flip Xt2 Kullananlar

 • Mamas Papas Armadillo XT2 kullananların yorumlarına ihtiyaç duyan ebeveynler için yazıyorum, bu modeli 2 yıldır kullanıyoruz ve oldukça memnunuz. Detaylı yorumlarıma aşağıdan ulaşabilirsiniz


  Neredeyse her model ve marka bebek arabasını inceledik diyebilirim. sonunda bu marka ve modelde karar kıldık.

  bizim bebek arabamız
  bizim bebek arabamız  mamas papas armadillo flip xt2
  mamas papas armadillo flip xt2  (bu arada mamas papas armadillo xt2 alacaksanız şu sıralar trendyol'da indirime girmiş kaçırmayın)

  mamas papas armadillo xt2 trendyol indirimi için tık tık

  bir de mamas papas armadillo flip xt2 ile birlikte kullanabileceğiniz oto koltuğu arıyorsanız, şu başlıklar çok işinize yarar.
  (bkz: mamas papas armadillo uyumlu ana kucağı) (bkz: mamas papas armadillo flip xt2 adaptör) (bkz: mamas papas armadillo flip xt2 port bebe kullananlar)

  bizim, bu marka ve modeli seçmemizin nedenleri:

  1- tekerlekleri hem şehir içi hem de engebeli yerlerde kullanıma uygun olması. yani ne çok hantallar ne de sadece avm gibi yerlerde kullanıma uygunlar. hem avm'lerde hem de arazilerde kullanabilirsiniz.

  2- fabrikasyon markalardan değil. kendi standart ve tarzını kendi belirleyen bir ingiliz markası.

  mamas papas xt2 bebek arabası
  mamas papas xt2 bebek arabası


  3- açılıp kapanması çok pratik, puseti ayırmadan kapatabilirsiniz ve puset iç tarafa doğru bükülerek kapanıyor, böyle kapandığı için toz vs. değmiyor.

  mamas papas armadillo xt2 tek elle açılıp kapanabilir
  mamas papas armadillo xt2 tek elle açılıp kapanabilir  4- kapandığı zaman ciddi anlamda küçülüyor, bütün bagajlara rahat sığar.

  armadillo xt2 hatchback abaların bagajına rahat sığıyor
  armadillo xt2 hatchback abaların bagajına rahat sığıyor  5- araba tam yatabiliyor. bu çocukluk döneminde arabanın içinde uyuyabilmesi için önemli bir kıstas. yeni doğan dönemi için hiçbir tam yatan arabayı tavsiye etmem, eğer 0-6 aylık dönemde uzun süre dışarıda kalacaksanız mutlaka port bebe alın.

  mamas papas armadillo flip xt2 tam yatıyor
  mamas papas armadillo flip xt2 tam yatıyor  6- puseti oldukça konforlu ve güvenli.

  7- kumaş kalitesi diğer markalara göre kat kat daha iyi. ayrıca port bebesi olsun istediğimiz için de bu markayı seçtik. port bebesinin içi de oldukça geniş. dediğim gibi 0-6 aylık dönemde bebek mutlaka yatar pozisyonda olmalı, eğer çok gezip dolaşan bir aile iseniz port bebeyi mutlaka alın.

  8-çevremizdeki her 10 kişiden 8i bu marka ve modeli önerdi. ocarro modeline göre daha hafif.

  9- çok çok ağır bir araba değil ama zaten bebeği sarsmaması, takur tukur etmemesi için sağlam da olmalı. sürüşü

  mamas papas armadillo flip xt2 bebek arabası kullanımı rahat
  mamas papas armadillo flip xt2 bebek arabası kullanımı rahat  10- alt taraftaki selesi çok geniş, ve önünde tel vs falan gibi zımbırtılar yok, rahatça eşyanızı koyabilirsiniz.

  bunun kardeşi olan bir diğer model için (bkz: mamas papas ocarro bebek arabası kullananlar) (bkz: mamas papas ocarro)
 • incelediğim en kullanışlı bebek arabası modeli mamas papas armadillo flip xt2 diyebilirim. bir kere pusetini almaya gerek kalmadan içe doğru kapanması hijyen için inanılmaz önemli. bir de kapandığında öyle küçülüyor ki neredeyse her arabanın bagajına sığar. bunun dışında ne çok ağır ne de çok hafif. üzerine port bebe ya da ana kucağı taktığınızda yeni doğan bebeğinizi sarsmıyor, takır tukur etmiyor kullanırken, çok hafif olanlar inanılmaz sarsıcı. zaten o hafifleri yalnızca düz zeminlerde kullanabilirsiniz, e hiç mi arazili bir yere gitmeyeceksiniz? yani iki tür zemin için de uygun olması çok avantaj.
  coolmom
 • merhaba. 5. maddede "bebekler için hiç bir tam yatan arabayı tavsiye etmem, eğer 0-6 aylık dönemde uzun süre dışarıda kalacaksanız mutlaka port bebe alın." demişsiniz. ancak portbebe de bebeğin tam yatmasını sağlayan, sadece yanları kapalı bir aparat. burada ne demek istediğinizi anlayamadım ben.
  bilgeue
 • selamlar bilgeue,

  kusura bakmayın ancak fırsat bulabildim yazmaya. 5. maddede şöyle demek istemiştim, tam yatan bebek arabalarını yenidoğan dönemi bebeklerini yatırmak için güvenli ve konforlu bulmuyorum ben. yabancı bir yayında okumuştum, zaten o bebek arabalarının tam yatma sebebi yeni doğan bebekler için değil, 6. ay sonrası bebek ve çocuklara uyku konforu sunmak içinmiş. bizde ise tam bir pazarlama tekniği haline geldi, işte bir kere alın yenidoğandan itibaren kullanın diye.

  evet tam yatan bebek arabaları çok daha kullanışlı olur, 6. ay sonrasında bebeğiniz/çocuğunuz bebek arabasında uyuyakaldığında tam açarsanız, yayla gibi uyur içinde. ama dediğim gibi yenidoğan bebekleri için güvenli değil. bir kere vücudun uzandığı yer bebek yatışı için ince kalıyor. bebeği çok sarsıyor. bir de ayak uçları açıkta kalıyor.

  biz mamas papas armadillo flip xt2'yi tam yatış pozisyonuna alıp yenidoğan bebeğimizi tam yatırdığımızda, arabayı kullanırken içimiz hiç rahat etmedi, çünkü bebek çok sallanıyordu içinde. sonra aynı model için bir port bebe aldık oh be dedik. aşağıdaki resimlere bir bakın, birincisi tam yatmış hali ne kadar ince kalıyor, 2. resim ise port bebe. bu arada port bebe içinde kalınca ortopedik bir mat var, bebek için oldukça konforlu. arabanın tekerleklerini neredeyse hissetmedi.

  mamas papas tam yatmış hali
  mamas papas tam yatmış hali
  mamas papas port bebe
  mamas papas port bebe  tercih meselesi, kullanan ve memnun kalanlar vardır, ama ben hem okuduğum yayınlarda, hem de kendi tecrübemle yenidoğan dönemi için port bebe kullanımını güvenli ve konforlu buldum.
 • bu arabayı kullananlar anakucağı ve aynı zaman yenidoğan oto koltuğu için ne kullanıyorlar öğrenmek isterim. mağazadakiler sürekli bilmiyoruz vs diyorlar.
  Aloş
 • merhaba aloş, soru cevap kısmına yazmıştım buraya da ekleyim yazdıklarımı :)

  oto koltuğu da ne alsak diye çok araştırdık, en sonunda cybex aton q almıştık. cybex aton modellerini incelemek isterseniz sizin için link ekliyorum. bu linke tık tık

  buraya da bakabilirsin. (bkz: mamas papas armadillo uyumlu ana kucağı)

  bu konuyla ilgili deneyimimizi daha önce buraya yazmıştım. cybex aton q yorumum

  ayrıca şu başlıkta benden önce bir kişi daha yorum yapmış (bkz: cybex aton q kullananlar)

  cybex aton serisinden cybex aton q ya da cybex aton 5 almanızı tavsiye ederim. bir de bu oto koltuğunu mamas papas armadillo xt2 ile kullanabilmeniz için adaptör almanız gerekiyor. bu uyumlu adaptörü buradan alabilirsiniz.

  iyi bir oto koltuğu almak bebeğin güvenliği açısından hayati önem taşıyor. bu oto koltuklarının kalitesini test edip dünya çapında sonuçları kabul gören alman otomobil kulübü adac, kendi testlerinden geçen oto koltuğu markalarını yayınlıyor. cybex aton serisi, bu testi geçen nadir markalardan. 0-13kg arası çoğu oto koltuğu markası bu testten geçemiyor. bu linkten adac test sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

  bebek arabasıyla birlikte oto koltuğunu da hazır etmenizi öneririm, hastane çıkışında ilk lazım olan şey oto koltuğu aslında, sonrasında da insanın eli ayağı oluyor. bebeği kıpırdatmadan hop bu oto koltuğunun üstünde bebek arabasına bindirmek çok pratik. biz çok memnun kaldık. 7. ayda hala daha bebek arabasını oto koltuğu ile kullanıyorduk.

  zaten mamas papas da kendi bebek arabasıyla kullanılması için cybex aton serisini öneriyor. resmi youtube sitesindeki video'da görmüştük biz de.

  mamas papas bebek arabası cybex aton ile kullanım