X

bebek bezi tavsiyesi


 • Bebek Bezi Tavsiyesi


  Hanımlar merhaba,
  Her bebeğin cildi farklıdır ve her bez o bebeğe olacak diye kural yoktur. Bebeğimiz daha doğmadan düşünürüz acaba hangi bezi tercih etsek diye, bebek bezi tavsiyesi arayanlar için yazıyorum. Ben oğlum için ilk molfix almıştım fakat o oğlumda alerji kızarıklık yaptı kullanamadım.

  Sleepy reklamlarında görmüştüm saf su ile dokunmuştur diye onu denedim ve hiçbir problem yaşamadım hala da onu kullanıyorum. Hem fiyatı da gayet uygun cep yakmıyor hem de oğluma alerji ya da kızarıklık, pişik yapmıyor. Islak mendil olarak da yine Sleepy'i kullanıyorum. Her ikisinden de memnunum. Sizin deneyimleriniz nedir bilmek isterim.
  Sevgiler
 • Kimyasal içermeyen sağlıklı bebek bezi üreten markalar, hangi bebek bezi tartışmasını sonlandırdı bence. Benim bebek bezi önerim içerikleri temiz olduğu için kesinlikle Prima Pure ya da Sleepy Natural markalarıdır. Kimyasal içermeyen, temiz içerikli bebek bezi hangisiyse onu kullanmalı. Biz hem Prima Pure hem de Sleepy Natural bebek bezini de denedik, aşağıya uzun uzun deneyimlerimi yazdım.

  Bizim bebeğimiz doğduğunda Prima pure bebek bezi henüz Türkiye'ye gelmemişti. Bu yüzden yenidoğandan itibaren Prima Premium Care kullandık, arada farklı markaları deneyelim dedik, yapamadık olmadı, sızdırma ve kızarıklık yaptı diğer markalar. Hatta Prima aktif bebek denedik, o da kızarıklık yaptı hiç memnun kalmadık.


  Prima Premium Care Bebek Bezi
  Prima Premium Care Bebek Bezi  Bebekten bebeğe değişiyor olabilir, bizim bebeğimizin teni çok hassas belki sebebi budur bilemiyorum.


  Prima Pure Bebek Bezi
  Prima Pure Bebek Bezi  Prima'nın katkısız olan pure serisi Türkiye'ye gelince biz de onu kullanmaya başladık. Prima pure bebek bezinden daha da memnun kaldık diyebilirim. Premium care ne kadar alerji kızarıklık yapmasa da, hafif bir kokusu vardı. Prima pure bebek bezinde hiç koku yok, bunun dışında dokusu premium care ile tamamen aynı. Tabi kimyasallar içermiyor diye yazmadığı için premium care kullanmadık bir daha.

  Prima pure pahalı, keşke daha uygun fiyatlı olsaydı. Buradaki arkadaşlar tavsiye edince geçenlerde Sleepy Natural bebek bezini deneyelim diye aldım. Pişik ve kızarıklık yapmadı, fakat sızdırma yapabiliyor. Mesela Prima pure 3-4 saatte bir değiştirince sızdırma yapmıyor, aynı saat Sleepy bebek bezi sızdırma yaptı. Sleepy kullanınca 2 saatte bir değiştirmek gerekiyor.


  Sleepy Natural Bebek Bezi
  Sleepy Natural Bebek Bezi  Bir de bebek çişini yaptıktan sonra Sleepy organik bezde enteresan gazlı bez gibi bir koku alıyoruz. Organik yazdığı halde neden bu koku var anlayamadım.

  Mesela Prima pure organik değil, sadece kimyasallar içermiyor ama Sleepy paketinde organik yazıyor.

  Açıkçası Sleepy'nin dokusu Prima Pure kadar pamuksu değil. Fakat yine de kötü bir bebek bezi değil, kokusu dışında rahatsız eden bir durum olmadı. Fiyatı Prima Pure'a göre çok daha uygun 2 saatte bir değiştirirseniz hiç sıkıntı yaşamazsınız. Sleepy paketinde organik olduğu da yazıyor daha ne olsun.

  Tabi bebeğin yaşına göre değişir, sizin bebeğiniz belki 3 saate ancak çiş ile dolduruyordur. Kaka yapınca hemen değiştirilmeli tabi, 10 dakika önce değiştirmiş olsanız dahi, kaka durumunda hemen değiştirmelisiniz.

  Bu bebek bezleriyle ilgili size bir diğer tavsiyem indirim geldiğinde bol bol stoklayın, ben genellikle en uygun fiyatlı olarak trendyol'dan buluyorum. Bebek bezinde fiyat karşılaştırması yapabilmeniz için aşağıya farklı online satış sitelerinden size link bırakıyorum, artık güncel fiyatlara bakın hangisi daha ucuz satıyorsa oradan alın.

  Bir de size tavsiyem prima premium care alacaksanız, paketler üzerinde sayıları sarı yazılan seriden alın, yeşil seriye göre onlar daha kaliteli oluyor.

  Prima Pure Bebek Bezi Güncel Fiyatlar

  Trendyol Prima Pure Bebek Bezi Fiyatları
  Joker Prima Pure Bebek Bezi Fiyatları
  ebebek Prima Pure Fiyatları


  Prima Premium Care Bebek Bezi Güncel Fiyatlar

  trendyol prima premium care fiyatı için tık tık

  joker prima premium care fiyatı için tık tık

  ebebek prima premium care fiyatı için tık tık  Sleepy Bebek Bezi Güncel Fiyatlar

  trendyol sleepy bebek bezi fiyatı için tık tık

  joker bebek bezi fiyatı için tık tık
 • Bir bebek ortalama 5000 adet bez tüketiyormuş. Yani epey para harcanıyor. Aynı marka bebek bezi bir sürü sitede farklı fiyatlara mevcut. Ama kesinlikle internetten alınmalı, mağazalarda ne zaman görsem bezler internet satışına göre daha da pahalı.
 • markasını çeşidini bebeğin poposu belirliyor aslında :) pişik yapıyor, rahatsız oluyor e haliyle siz de gidip başka bir marka alıyorsunuz, kerata hangisine ne tepki verirse artık ona göre seçiyoruz:)
  organik pamuklu olan huggies var onu kullandık bir süre. gerçi sadece dış yüzeyi yumuşak penye gibi, açıklaması da dış yüzey organik pamuk kaplama yazıyor, içini ne yapmışlar belli değil. pazarlama tekniği işte. sonuç olarak çok memnun kalmadık. prima aktif bebek kullanıyoruz, pişik yapmadı sızdırmadı da ama kötü kokuyor.
 • fikir olsun diye yazıyorum, komili markasını denedik biz. sızıntı yapmadı fakat hiçbir zaman tam kuru da değildi. hep ıslaklık kaldığı için kullanmaya devam etmedik.
  rose
 • bebekten bebeğe değişiyor, kimi bebeği pişik yapan kimine iyi geliyor. genel olarak pahalı olması dışında prima premium care'den memnun kalmayan görmedim.
 • bebekten bebege cilt yapisi degisir ama benim bebegim asiri atopik bir cilde sahip prima premium care ile basladik sonra baktik pahali geliyor aleepy molfix huggies can bebe e bebegin bezi ne varsa denedik cocuk rahat etmedi pisik oldu sizdirdi vs. bir suru dert sonra ucuzu olsun aktif bebe olsun ama yine prima olsun dedik yok sizdiriyo olmadi . yine donduk premium care e cunku baktik adete vurunca 3 kurus 5 kurus oynuyor ne gerek var dedik gercekten pakete bakinca pahali geliyor ama almadan once adete vurmayi deneyin lutfen bez fiyat karsilastirmalarinizi
 • bütün bezleri sırf merakımdan denemiş biri olarak yazıyorum.
  canbebe-berbat asla tavsiye etmem kime sorsam pişik yapıyor firmayla bile görüştüm evime gelip açıklama bile yapamadılar.
  prima-tek geçerim ne pişik ne sızdırma ama premium care fiyatı gereksiz pahalı.
  komili-zeytinyağı özlü olduğu için memnun kaldım kullanılabilir.
  sleppy-pişik yapmıyor ama sızdırma çok yapmıştı.
  huggies-memnun kaldım sadece çok kalın bir bez nedense.
  jenny&willy(bim marketin bezi)-en ucuz bez olması avantaj pişik ve sızdırma yapmadı memnun kaldım.
 • bence en iyi bebek bezi kesinlikle prima premium care. yine aynı markanın başka çeşidi olan aktif bebek falan bile hikaye.

  prima premium care'de bebeğin poposunun değdiği yerde renkli doku yok. diğer marka bezlerin hemen hepsinde mavi renklendirilmiş. yenidoğan'dan itibaren bütün numaralarını denedik biz, şimdi 4 numaradayız. 4'e kadar olan numaralar daha kokuluydu. keşke hiç kokusu olmasa, o zaman mükemmel diyebilirim. gerçi bu 4 numarada koku da çok az. 4 numara olandan daha bir memnun kaldık biz.

  serisi önemli diye düşünüyorum. mesela yeşil-mavi renkli sayı ile yazdıkları seriyi beğenmemişler. böyle delik delik oluyormuş. biz hep sarı numarayla yazılan seriden alıyoruz çok memnun kaldık.

  sızdırma yapmadı. alerji kesinlikle yapmadı ki bebeğimizin cildi çok hassas. her bebeğin zaten öyledir. biz mesela aktif bebek deneyelim dedik 4. kullanımda pişik yaptı, cildinde kırmızılıklar oluştu. bir de diğer bezler böyle hep naylonsu gibi, premium care daha da yumuşak ve pamuklu geldi diğerlerine göre.

  külot bez de kesinlikle önermiyorum, bir kere hiç pratik değil. kirli bezi çıkardığınızda, bebeğin poposunu pamukla silmeniz gerekiyor, külot bez adı üstünde külot gibi üstten giyiliyor, bir düşünün o popo nereye değecek de temizlenecek. biz yeni bezin üstüne kağıt havlu seriyoruz öyle eski bezi çıkarıyoruz böylece popo temizliği bittiğinde kağıt havluyu da atıyoruz oh mis gibi oluyor. bu esnada tabi bebek çişini vs. yaparsa altında yine bez olduğu için hazırlıklı olmuş oluyorsunuz. ama külot bezde böyle bir durum yok, bebek çişini yaparsa ortalığa yapmış olacak yani.

  neyse külot bezden de bahsetmiş oldum :) sonuç olarak, prima premium care evet pahalı ama maalesef ki onun kadar iyi bir bez yok. bebek bezi tavsiyesi arıyorsanız ve bebeğiniz pişik olmasın, alerji olmasın, sızıntı olmasın, pamuksu doku olsun istiyorsanız kesinlikle prima premium care öneririm.

  indirimler oluyor, toplu almanızı tavsiye ederim. mutlaka internetten alın en azından fiyat karşılaştırması yapın, avmlerde, mağazalarda uygun fiyata hiç denk gelmedim.
 • valla şu anki anne adayları çok şanslı, çünkü prima, prima pure bebek bezi'ni çıkarmış, keşke daha önce çıkarsaydı da biz de ondan kullansaydık :(

  diğer bebek bezlerinin ne içerdiği ile ilgili hiç bir bilgi yok. içime sinmeye sinmeye prima premium care kullanmak zorunda kaldım başka bir alternatif olmadığı için. şimdi prima bu içeriği temiz bebek bezini çıkardığı için diğer markalar da rekabet etmek için temiz içerikli bebek bezleri üretmeye başlarlar. aslında ilk sleepy üretti temiz içerikli bebek bezini sanırım emin değilim. ne diye daha önce çıkarmadılar ki!!

  prima pure bebek bezinin içeriği şu şekilde: %0 parfüm, klorlu beyazlatıcı, lateks ve %100 prima koruması – prima pampers pure protection bebek bezi bebeğinizin hassas cildi için dermatolojik olarak test edilmiştir.

  içeriğinde parfüm, losyon doğal kauçuk lateks, klorlu beyazlatıcı ve 26 alerjik ab maddesi yoktur.

  Bu bilgilere dayanarak size bebek bezi tavsiyem prima pure ya da prima olmaz başka marka olur ama temiz içerikli olsun, bebek bezi alırken mutlaka içeriğine bakın.