• mamas papas armadillo xt2'yi çok çok uzun araştırmalar sonucunda almaya karar verdik ve aldık :) neredeyse her model ve markayı inceledik diyebilirim. sonunda bu marka ve modelde karar kıldık.

  bu marka ve modeli seçmemizin nedenleri:

  1- tekerlekleri hem şehir içi hem de engebeli yerlerde kullanıma uygun olması. yani ne çok hantallar ne de sadece avm gibi yerlerde kullanıma uygunlar. hem avm'lerde hem de arazilerde kullanabilirsiniz.

  2- fabrikasyon markalardan değil. kendi standart ve tarzını kendi belirleyen bir ingiliz markası.

  3- açılıp kapanması çok pratik, puseti ayırmadan kapatabilirsiniz ve puset iç tarafa doğru bükülerek kapanıyor, böyle kapandığı için toz vs. değmiyor.

  4- kapandığı zaman ciddi anlamda küçülüyor, bütün bagajlara rahat sığar.

  5- araba tam yatabiliyor. bu çocukluk döneminde arabanın içinde uyuyabilmesi için önemli bir kıstas. bebekler için hiç bir tam yatan arabayı tavsiye etmem, eğer 0-6 aylık dönemde uzun süre dışarıda kalacaksanız mutlaka port bebe alın.

  6- puseti oldukça konforlu ve güvenli.

  7- kumaş kalitesi diğer markalara göre kat kat daha iyi. ayrıca port bebesi olsun istediğimiz için de bu markayı seçtik. port bebesinin içi de oldukça geniş. dediğim gibi 0-6 aylık dönemde bebek mutlaka yatar pozisyonda olmalı, eğer çok gezip dolaşan bir aile iseniz port bebeyi mutlaka alın.

  8-çevremizdeki her 10 kişiden 8i bu marka ve modeli önerdi. ocarro modeline göre daha hafif.

  9- çok çok hafif bir araba değil ama zaten bebeği sarsmaması, takur tukur etmemesi için sağlam da olmalı.

  10- alt taraftaki selesi çok geniş, ve önünde tel vs falan gibi zımbırtılar yok, rahatça eşyanızı koyabilirsiniz.


  mamas papas armadillo flip xt2:
  mamas papas armadillo flip xt2
 • incelediğim en kullanışlı bebek arabası modeli mamas papas armadillo flip xt2 diyebilirim. bir kere pusetini almaya gerek kalmadan içe doğru kapanması hijyen için inanılmaz önemli. bir de kapandığında öyle küçülüyor ki neredeyse her arabanın bagajına sığar. bunun dışında ne çok ağır ne de çok hafif. üzerine port bebe ya da ana kucağı taktığınızda yeni doğan bebeğinizi sarsmıyor, takır tukur etmiyor kullanırken, çok hafif olanlar inanılmaz sarsıcı. zaten o hafifleri yalnızca düz zeminlerde kullanabilirsiniz, e hiç mi arazili bir yere gitmeyeceksiniz? yani iki tür zemin için de uygun olması çok avantaj.