Anne sütünün artmasına yardımcı olduğu söylenen alkolsüz malt içeceği olarak bilinen Promalt anne sütünü gerçekten artırıyor mu? İçeriği nasıldır? Fiyatı nedir? Emziren anneler için araştırdık.Promalt Nedir?Promalt Nedir?


Promalt kısaca; emziren anneler için özel olarak üretilen anne sütüne destek amaçlı bir içecektir. Oğuz gıda tarafından e-bebek markası adına üretilmektedir.
İçecek üzerinde 1 yıl raf ömrünün bulunduğu belirtiliyor. Soğuk tüketilmesi tavsiye edilmekle birlikte, Promalt tüketen anneler bu içeceğin tadının pekmeze benzediğini ifade ediyor.

Promalt Fiyatı


Promalt fiyatı zaman içinde değişiklik gösterebiliyor. Promalt güncel fiyat bilgisine ve Promalt yorumlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Promalt Anne Sütünü Artırır Mı?Promalt Anne Sütünü Artırır Mı?


Anne sütü şüphesiz ki bebekler için en değerli besin kaynağıdır. Bu nedenle emzirme döneminde olan her annenin en büyük dileği bebeğinin bol miktarda anne sütü alabilmesidir. Bunun için de emziren annelerin imdadına anne sütünü artıran yiyecekler ve içecekler yetişiyor. Bu noktada anneler, doğal yiyecek ve içeceklerle anne sütünü bollaştırabilecekleri gibi bu amaçla üretilmiş hazır içeceklere de yönelebiliyorlar.
Promalt da bu amaçla üretilmiş içeceklerden biri. Peki Promalt anne sütünü artırır mı? Bu soruya pek çok anneden aldığımız yorumlar neticesinde "evet artırır" yanıtını verebiliriz.

Pek çok bilimsel çalışma bol sıvı tüketiminin anne sütünün miktarının artırdığını belirtiyor.

Bilimsel çalışmaların yanında, büyüklerimizin de aslında bir bildiği var diyebiliriz. Velhasıl doğum yapan kadınlar için hazırlanan "lohusa şerbeti" de tam olarak anne sütünü artırma görevi görüyor.

Sonuç olarak bol sıvı tüketimi anne sütünü artıracağından, taze meyve tüketerek, ya da meyve suyu, komposto türevleri de tüketerek sütünüzü artıracağınız gibi Promalt gibi içecekler tüketerek de sütünüzü artırabilirsiniz.

Promalt İçeriğinde Neler Var?Promalt İçerik


Promalt içerik olarak; su, şeker, şerbetçi otlu arpa maltı ekstraktı, arpa maltı ekstraktı, aroma vericiler, asitlik düzenleyici, enerji besin öğeleri ve vitaminlerden oluşuyor.


Promalt İçindekiler


Ürün kutusunda belirtilen Promalt içindekiler şu şekilde:
Enerji kcal/k: 62/263,5
Yağ/Fat(g): 0
Doymuş Yağ/Saturated Fat(g): 0
Karbonhidrat/Carbohdrate(g): 15,5
Şeker/Sugar(g): 15,5
Lif/Fiber(g): 0
Protein/Protein(g): 0
Tuz/Sodyum/Salt/Sodium(g): 0
Niasin/Niacine(mg): 2,65 *% 16,5
Pantotenik Asit/Pantothenic Acid(mg): 1,72 *% 28,6
Vitamin B6(mg): 0,25 *% 18
Vitamin B2(mg): 0,24 *% 17
Folik Asit(µg): 75,4 *% 37,7
Biofin(µg): 9,04 *% 18
Vitamin B12(µg): 0,45 *% 18,1

Bu konuyla ilgili işinize yarayabilecek diğer başlıklar (bkz: humana still tea) (bkz: anne sütünü arttırma yöntemleri) (bkz: Lactamil Kullananlar ve Yorumları)
tadını çok beğenmesem de kullandığım dönemde sütümün arttığını gözlemlediğim için tavsiye edebilirim. lakin oldukça şekerli.
ben çok fazla şeker içerdiği için kullanmadım tavsiyede etmem açıkcası onun yerine evde yapılan doğal meyve suları,hoşaflar içilse daha iyi.
Benzer Konular
 

Süt artırıcı, besleyici bir diyet arayışında olan çiçeği burnunda anneler. İşte anne sütünü arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmış besinler.

 

Gümüş göğüs kapağı kullanımına dair aklınıza takılan ne varsa.

 

Yeni bir ebeveynseniz, sütünüzün bebeğiniz için yeterli olup olmadığını bilmemenin karışıklığı endişe verici olabilir. Bu yazımızda, bebeğinizin yeterli anne sütü alıp almadığını nasıl belirleyeceğinizi öğrenin ve gerekirse sütünüzü nasıl artıracağınıza dair ipuçlarını alın.

 

Emzirmek, bazı yeni anneler için, özellikle meme ucu çatlaklarının ağrısı ile zorlu bir deneyime dönüşebilir. Umutsuzluğa kapılmayın: İşte bu durumu önlemek ve çatlakları gidermek için etkili yöntemler.