Ana Kucağı Tavsiyesi: 6 En İyi Ana Kucağı Markasını İnceledik (2024)

Lohusalık bittikten sonra bebekleri ile yalnız kalıp ana kucağı tavsiyesi almak için internetin dipsiz kuyularına dalan annelerin yükünü hafifletmek için araştırdık. Gerek ev tipi, gerekse elektrikli sallanan modeller arasında ebeveynlerin memnun kaldığı en iyi ana kucağı hangisi bilmek ister misiniz? En konforlu, kaliteli ve de uygun fiyatlı ana kucağı markalarını sizler için listeledik.


Doğduğu andan beri sizden hiç kopmayan bebeğiniz, uzun bir süre yine yanınızdan ayrılmak istemeyecek. Üstelik henüz "nesne devamlılığı" kavramı gelişmediği için, siz daha odadan çıkar çıkmaz basacak yaygarayı. Sizin birden yok olduğunuzu düşünecek ve doğal içgüdüleri nedeniyle korkacak.
Ee sürekli kucağınızda da duramaz. Çünkü ev işleri, yemek, bulaşık hep sizi bekliyor. İşte tam da bu anlarda kurtarıcı ana kucakları imdada yetişiyor!

2024'ün 6 En İyi Ana Kucağı MarkasıEn İyi Ana Kucağı Markaları


Ana kucağı marka tavsiyesi verebilmek için kullandığımız başlıca kriter ana kucağı kullanan ebeveynlerden gelen yorumlar oldu.

İşte 2024 yılında anne babaların memnun kaldıkları en iyi ana kucağı markaları:

1. 4Moms Mamaroo Ana Kucağı4moms mamaroo ana kucağı


5 farklı hareketi içeren 4 Moms Mamaroo ana kucağı, ebeveynlerin doğal hareketlerinden yola çıkarak tasarlandı. Mamaroo ana kucağını diğer ana kucaklarından ayıran en önemli özelliği, bebekleri anne babaların kucağında hissettirebilmesi diyebiliriz.


  • 4 Moms Mamaroo ana kucağı fiyatlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.


N11
Mamaroo Ana KucağıAmazon
Mamaroo Ana KucağıMamaroo hakkında bu başlığa da bakabilirsiniz Mmaroo ana kucağı kullananlar ve yorumları

2. Joie Serina Sallanan Beşik ve Ana KucağıJoie Serina Sallanan Beşik ve Ana Kucağı


9 kg'a kadar taşıma kapasitesi sunan Joie Serina Sallanan Beşik ve Ana Kucağı, yeni doğandan itibaren kullanılabiliyor. Önden arkaya ve sağdan sola doğru sallanabilen beşik, ayaklarından çıkarılıp yere konduğunda, aynı zamanda ana kucağı olarak görev görüyor. Gece lambası, yeni doğan pedi, oyuncak barı olan ana kucağının kumaşı çıkabiliyor ve makinede yıkanabiliyor.

Joie Serina fiyatı kur fiyatlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Aşağıdaki linkten ürünün güncel fiyatına ulaşabilirsiniz.

N11
Joie Serina Ana KucağıAmazon
Joie Serina Ana Kucağı3. Chicco Balloon Ana KucağıChicco Balloon Ana Kucağı


Farklı melodiler, sesler ışıklar bulunan Chicco Balloon Ana Kucağı, titreşim özelliği de sunuyor. Oturma bölümü ve sırt pozisyonu farklı derecelerde ayarlanabildiği için, yeni doğan bir bebeği bile sarabiliyor. Son derece sevimli renkleri olan Chicco, bebeğinizin eğlence ve dinlenme merkezi haline gelecek.

Chicco Balloon Ana Kucağı fiyatı hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

N11
Chicco Balloon Ana KucağıAmazon
Chicco Balloon Ana Kucağı4. Fisher Price Yağmur Ormanı - Comfort CurveFisher Price Yağmur Ormanı Comfort Curve Ana Kucağı


Pille çalışabilen ve sakinleştirici titreşim özelliği sunan Fisher Price Yağmur Ormanı - Comfort Curve, oyuncak barı ve kolay taşınabilir özelliği sayesinde temel beklentileri karşılayacak düzeyde. 11 kg'a kadar taşıma kapasitesi olan ana kucağının fiyatı da muadillerine karşı oldukça uygun.

Fisher Price Yağmur Ormanı ana kucağının güncel fiyatına için aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

N11
Fisher Price Yağmur OrmanıAmazon
Fisher Price Yağmur Ormanı5. Prego Gaby Ana KucağıPrego Gaby Ana Kucağı


Oturma bölümünün 360 derece dönmesi ve 6 kademeli titreşim özelliği ile diğer ana kucaklarından çok farklı olan Prego 4034 Gabby, her yöne sallanması ile de dikkat çekiyor. Doğa seslerine sahip müzik kutusu ve yumuşak pedleri ile yeni doğandan itibaren kullanılabilir özellik sergiliyor.

Prego 4034 Gaby fiyatına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

N11
Prego 4034 Gaby Ana Kucağı6. Kanz DestinKanz Destin Ana KucağıFiyat açısından oldukça uygun olan Kanz Destin ana kucağı modeli, temel ihtiyaçların hepsine cevap veriyor. Pille çalışan düzeneği, oyuncak barı ve daraltıcı minderi ile yeni doğandan itibaren kullanılsa da, müzikli olmaması ve sırt kısmının ayarlanmaması nedeniyle fonksiyonellik göstermiyor.

Kanz Destin oldukça uygun fiyatlı bir ana kucağı. Güncel fiyatına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

N11
Kanz Destin Ana KucağıAna Kucağı Alırken Nelere Dikkat EtmeliAna Kucağı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?


Ana kucağı, en huzursuz bebeği bile sihirli bir şekilde sakinleştirebilir. Bebeğinizi uykuya sakin bir şekilde hazırladığı için, bebeğiniz uyuduğunda artık siz de birkaç iş halledebilirsiniz! Ancak her bebek gereci gibi, ana kucağında bebeğinizi güvende tutmak çok önemlidir.

Ana kucağı alırken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:


  • Ana kucağı seçerken, iskeletinin sağlam ve kaliteli olduğundan emin olun. Bebeğinizin minik parmaklarını yakalayabilecek veya kesebilecek gevşek menteşeler veya keskin kenarların bulunmadığına dikkat edin.
  • Yenidoğan bebekler, başlarını henüz kaldıramadıklarından, ana kucağının oturma alanı, yeni doğan bebeğinizin baş yapısına uygun bir şekilde ayarlanabiliyor olmalı.
  • Elektrikli otomatik sallanan bir model almaya karar verdiyseniz, motorun sessiz çalıştığından emin olun, böylece hem bebeğiniz hem de siz çok ihtiyaç dinlenirken sesten rahatsız olmazsınız.
  • Birden fazla sallanma modu olan ana kucağı modelleri tercih edin. Bazı bebekler daha hızlı sallanmayı sever. Bazı bebekler yavaş, yumuşak hareketleri tercih eder.
  • Ana kucağı satın almadan önce taşıyabileceği kiloyu mutlaka göz önünde bulundurun.


Ana Kucağı Modelleri Nelerdir?Ana Kucağı Modelleri Nelerdir


Ana kucağı modelleri ev tipi ve elektrikli-titreşimli olarak 2'ye ayrılıyor.

1. Ev Tipi Ana KucağıEv Tipi Ana Kucağı


Annelerin en çok tercih ettiği ev tipi ana kucakları, hafif ve taşınabilir olması sayesinde kolay kullanım sağlar. Bebek anatomilerine uygun olarak geliştirilen yapıları ve ayarlanabilir sırt desteği sayesinde ekstra konfor oluşturan ana kucağı seçimi yaparken yine de birtakım özelliklere dikkat edilmelidir. Bebeğinizin omurga sağlığı ve duruşu açısından destek olan genel segmentte kilo ve ay durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle küçük bebeklerde yer alan ekstra boyun desteği, kemer pedleri ile yastıklar, bebeğinizin boyun-omurga yapısını destekleyeceğinden rahat birer koltuk görevi görür.

Ev tipi ana kucakları, üretimleri açısından her ne kadar basitmiş gibi görünse de bazı özellikler ile desteklendiğinde birçok fonksiyonellik sunar. Özellikle sallanan ana kucağı modelleri, farklı hız ayarında sağa-sola ve ileri-geri hareket eder. Manuel ana kucağı modelleri ise tamamen daha basit düzeyde ve elle sallanan yaylı sistemleri içermektedir.

2. Elektrikli-Titreşimli Ana KucaklarıElektrikli Titreşimli Ana Kucağı


Rahatlatıcı kuş, su sesi gibi müzikler ile ninni çalarak otomatik olarak sallanan elektrikli ana kucağı modelleri, özellikle kolik, gaz sancısı yaşayan bebekler ile uyuma zorluğu çeken, sürekli sallanmaya ihtiyaç duyan bebekler için muhteşem bir çözümdür. Üst kısmında yer alan ince bar çubuğunda peluş oyuncaklar yer alır. Ana kucağı hareket ederken bu peluş oyuncaklar da sallandığı için bebeğiniz oldukça keyifli anlar yaşayacaktır.

Ana Kucağı Nedir ve Ne İşe Yarar?Ana Kucağı Ne İşe Yarar?


Ana kucağı kısaca; bebeğinizle birlikte evin değişik odalarına rahatlıkla taşıyabileceğiniz ve aynı zamanda bebeğinize dinlenme imkanı sunarken size de diğer işlerinizi halledebilmeniz için fırsat veren, bebeğinizin de birkaç saatini keyifle geçirebileceği gereçlerdir.

Ana kucağı ne işe yarar sorusunu kısaca; bebeklerin kendilerini annelerinin kucağında hissetmelerini sağlayan gereçtir olarak yanıtlayabiliriz.

Bebeğinizin konforunu sağlamak ve fiziksel gelişimlerini devam ettirmek adına kullanılan ana kucakları, annelerin de adeta eli ayağı oluyor. Sürekli kucakta bebek taşımak hem bebeğe hem de anneye zor geliyor. Üstelik henüz oturamayan bebekleri kanepeye-koltuğa koymak, hareketli anlarında düşmelerine neden olabiliyor. Park yatak dahi kullansanız, ev içerisinde dolaştırmak zor olduğundan, hem güvenli hem de konforlu bir ana kucağına daima ihtiyacınız var demektir.

Belirli bir aya gelip de bebek oturmaya başlayıncaya kadar farklı yatış kademelerine sahip ana kucakları bebeğinizin oyun saatlerini keyifli geçirmesine, uyumasına ya da sırt desteği ile yatar pozisyonda keyifle oturmasını sağlar. Küçük birer bebek koltuğu görümünde olan bu modeller arasında ihtiyacınıza en uygun olanı belirleyerek satın almanız tavsiye edilir.
öncelikle ana kucağı nedir onu anlatayım ondan sonra ana kucağı tavsiyesi veririm. bu arada benim vereceğim tavsiye oto koltuğu olan ana kucaklarından değil. evde kullanacağınız ana kucaklarından.

bebeğim olmadan önce gördüğüm bazı bebek ürünlerinin mantığını çözememiştim. bunlardan biri de ana kucağı. nedir yani bu ana kucağı diyordum bebeğin yatağı vs. var ne gerek var bir de ana kucağına. ama mantık şuymuş, bebekler 6 aya kadar oturamıyorlar. ilk 1 aydan sonra da artık meraklı gözlerle çevreyi incelemeye başlıyor düz bir şekilde 6 ay yatıp duramaz ya. hah işte bu ana kucağı kafa kısmını orantılı bir şekilde biraz daha yukarıda tutuyor. böylece hem kusmanın da önüne geçiyor. bir de bebekler anne karnında böyle dar bir şekilde durmaya alışmış, bu kucaklar da bebeğe bu hissi verdiği için, elini kolunu sardığı için, bebeği rahatlatıyor.
bir ana kucağı alacaksanız mutlaka yüksekliği ayarlanabilen bir tane seçin. çünkü bebek ay ay büyüdükçe kafa kısmı biraz daha yükselince daha da mutlu oluyor.
biz mamaroo ana kucağı aldık. evet pahalı bir seçim oldu ama parasını son kuruşuna kadar hak etti diyebilirim.
biz 1. ayın sonunda aldığımız için bebeğimiz alıştı. ama siz bu yazıyı bebeğiniz 4 aylıkken falan okuyorsanız biraz geç olabilir.
öncelikle mamaroo'nun farklı sallanma opsiyonları var. bebeğimi emzirdikten sonra hemen biraz daha dik bir şekilde mamaroo'ya koydum mesela, arabayla geziyormuş şekilde sallanma opsiyonu var, car ride deniyor, bu sallanma şekli sindirim açısından rahat ettirdi. diğer türlü kucağımızda nasıl tutarsak tutalım kusuyordu. ama mamaroo'ya koyunca hem uykuya rahat daldı hem de böylelikle kusmadı.
pahalı bir seçenek ama let go ile satması kolay bu gereçleri bir de bu tarafından bakın.
ben de bir tane ana kucağı almanızı tavsiye ederim. ana kucağı çok pratik kullanışlı bir ürün bence. bebeğin kocaman yatağını oradan oraya taşıyamıyorsunuz ki zaten bebek 2. aydan sonra hafif eğimli bakınarak durmayı seviyor. o yüzden daha hamileyken bir ana kucağı almanızı öneririm. çünkü ana kucakları zaten 6-7 aya kadar kullanılıyor. böylece doğumdan itibaren bol bol kullanır, parasının hakkını çıkarırsınız diye düşünüyorum. tiny love 3'ü bir arada ana kucağını tavsiye ederim. ama durumunuz varsa üzerine 3-5 bir şey daha ekleyip mutlaka otomatik sallanan bir tane alın, çok rahat ederseniz.
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.