Babynest Anneler İçin Pratik Bebekler İçin Konforlu Bir Ürün
Babynest Anneler İçin Pratik Bebekler İçin Konforlu Bir ÜrünBabynest diye bilinen taşınabilir bebek yataklarını kullananların yorumlarını arayan ebeveynlere yardımcı olmak için yazıyorum, biz babynest kullanıyoruz. Çok pratik buldum bu ürünü, babynest kullanımıyla ilgili yorumlarımı paylaşmak istiyorum.


Öncelikle belirteyim, bebeğimin yeni doğan döneminde biz çok severek kullandık babynest'i, çok işimize yaradı. Çok fazla çeşidi var, fiyatları da oldukça uygun. Yeni doğan bebeğiniz varsa, ya da bebek bekliyorsanız hiç düşünmeyin hemen alın. Biz 2 aylıkken almıştık, keşke daha önce alsaydık demiştim. Baştan beri kullanırdık.

Babynest Fiyatları


Aşağıdaki linklerde uygun fiyatlı babynest modellerini inceleyip, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Çeşitleri ve modelleri de oldukça fazla. Çoğunu kargo bedava olarak alabilirsiniz. Kampanyalı fiyatsa hemen almanızı tavsiye ederim, çünkü çok çabuk bitiyor güzel modeller.
Hepsiburada
Babynest ÇeşitleriBabynest'ler daha çok yenidoğan dönemi bebeklere hitap ediyor. Yani ilk 4 aya kadar kullanabilirsiniz, sonrasında bebek dönmeye hareketlenmeye başlayacağı için, babynest içinde pek vakit geçirmek istemeyecek.

0-4 arası bebekleriniz için kullanabilirsinizBabynest Ne İşe Yarıyor?


Peki babynest ne işe yarıyor diye soracak olursanız, her odada bebeğiniz için güvenli bir uyku ortamı hazırlamış oluyorsunuz. yenidoğan dönemi bebeklerini uykularında gözlemlemeniz gerekiyor, bu yüzden sürekli beşiğinde bırakamıyorsunuz, işte bu noktada babynest devreye giriyor. babaynest içinde bebeğiniz gözünüzün önünde uyuyabiliyor.

Babynest'in Artıları-Bebeğinizi koltuğa oraya buraya bırakıp uyutmamış oluyorsunuz, başka odalarda da uyuyabileceği sadece kendine ait hijyenik bir alan oluşturmuş oluyorsunuz.

-Hafif ve taşıması kolay olduğu için her yere taşıyabilirsiniz, bebeğiniz de gözünüzün önünde uyur.

-Yumuşacık oluyor bu babynest'ler. en azından bizimki öyle, bu yüzden bebek için de konforlu.

-Yan tarafları bariyerli olduğu için bebek hafif hareketlenmeye başladığında da içiniz rahat oluyor, o yan bariyeri aşamıyor.

Babynest Alırken Nelere Dikkat Etmeli?babynest alırken nelere dikkat etmek gerekir?


1- Mutlaka ama mutlaka %100 pamuk kumaştan yapılmış olması gerekiyor. Yendioğan bebeklerin ter bezleri henüz gelişmediğinden vücudundaki sıcaklığı terleyerek atamıyor, eğer gereğinden fazla sıcak olursa vücut ısısı yükselir işte bunun olmaması için pamuklu, nefes alan kumaştan bir babynest şart.

2- Orta kısmı için nasıl bir sünger kullanıldığına dikkat edin. Süngerler de kalite kalite değişiyor. ortopedik süngerli bir babaynest tercih etmenizi öneririm.

3- Kumaşları fermuarlı olan çıkarıp yıkanabilir olan bir babynest tercih etmenizi tavsiye ederim. Yenidoğan dönemi bebekleri çok sık kusuyorlar ve babynest'in yıkanması şart oluyor.

Babynest demişken, bebeğinizin uykusu ile ilgili işinize yarayacak şu konulara da bakmanızı öneririm.

(bkz: bebek uyku tulumu tavsiyesi)

(bkz: bebek uyutan müzik)

(bkz: bebeklerde uyku düzeni)
Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.