Cybex Aton Q Kullananlar


Cybex Aton Q kullanıyoruz çok memnun kaldık. 0-13 kg olup, doğumdan 18 aya kadar kullanılabiliyor. İçi Aton 4'e göre daha geniş ve konforlu olduğu için daha uzun zaman kullanmaya müsait. Aton 4 kullanan arkadaşlarımın bebekleri neredeyse 4. ayda sığmamaya başlamışlardı.

Uzmanların Oto koltuğu tavsiyesi Adac testi yapılmamış travel setle gelen oto koltuğu yerine, bebek omurgasına daha uygun olan ve adac testi yapılmış oto koltuğu tercih etmeniz yönünde.

İki ayrı modeli var, biri yeni çıkan i size versiyonlu Aton Q, diğeri ise i size olmayan Aton Q.

Uyumlu bebek arabası Mamas Papas Ocarro
uzun araştırmalar sonucunda aldığımız ana kucağı. önce bir travel sistem bebek arabası alalım demiştik, sonra travel sistemdeki ana kucaklarının gerek güvenlik gerekse bebek ergonomisi açısından uygun olmadığını gördük.

şöyle ki normalde oto koltuğu olarak adlandırılan bu ürünlerin 0-13 kg olanlarına ana kucağı deniyor. bunlar ev tipi ana kucakları değil, arabada kullanacağınız ana kucakları, bu yüzden bebeğinizin güvenliği için en azından (bkz: adac testi) yapılmış mı bir bakın. daha sonra ergonomisine bakın, tam yatışa yakın olmalı, çukur olmamalı, bebek için kafa desteği sağlamalı. güneşten koruması için tentesi de önemli. son olarak kumaş kalitesine bakın. böyle naylonsu terleten kumaşlardan yapılmış olmamalı.

biz bu kıstasları sağladığı için cybex aton q'da karar kıldık ve aldık. kullanan arkadaşlarımız da çok memnun.
ayrıca size önerim arabada kullanacağınız oto koltuğunu kesinlikle ama kesinlikle 2. el almayın. çok büyük ihtimal içinde çatlaklar oluşmuştur. hatta yeni alırken de mutlaka kumaşını çıkarıp iskeletine bakın öyle alın.
bebek arabasıyla kullanabilmek için kendi bebek arabanıza uyumlu adaptörü belirleyip kullanabilirsiniz.

bizim bebek arabamız mamas papas armadillo xt2, aton q uyumlu olan şu aşağıdaki adaptörü aldık.


mamas papas xt2 aton q adaptör
mamas papas xt2 aton q adaptör

Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.