avent soothiePhilips avent soothie emzik kullananları araştıranlar varsa sözlerime kulak verin hiç düşünmeden alın bu ürünü. neredeyse bütün emzik markalarını araştırdık medikal silikondan yapılmış olduğu ibaresini bir tek bu markada gördük. bir de bebeğin üst ve alt dudaklarına yapışıp iz yapmıyor diğer emzikler gibi. biz kullanıyoruz çok memnun kaldık. Avent soothie'nin güncel fiyatını aşığıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

Trendyol
Philips Avent SoothieEmzik markaları konusunda ayrıntılı bir inceleme için (bkz: en iyi emzik)
o kadar ağır ki bebek tutamıyor bile memnun kalmadigim tek emzikti.
biz bebeğimiz 6. aya gelene kadar philips avent soothie emzik kullandık. başlarda çok memnun kaldık.

philips avent soothie emzik olumlu tarafları

1- bu emzik medikal silikondan yapıldığı için malzemesi çok kaliteli.
2- her tarafı silikon olduğu için bebek emziği sağına soluna düşürdüğünde üzerine kafası, kolu vs geldiğinde zarar vermiyorlar. diğer emziklerde plastik kısım var mesela çok tehlikeli. onlardan da almıştık mesela ilk kullanımda bunu fark edip kullanmadık.
3- büyük olması bebeğin ağzına tam girmemesi ideal, bebişler her şeyi yutma eğilimindeler çünkü.
4- kaynatabilirsiniz, kaynamış suda bekletebilirsiniz, steril edebilirsiniz bir şeycik olmaz. plastik bir aksamı yok çünkü her tarafı silikon.
5- ortodontik

philips avent soothie emzik olumsuz yönleri

1- 1 tane ve gerçekten çok can sıkıcı bir olumsuz yönü var bu emziğin. şimdi bu philips avent soothie emziğin parmağınızın girdiği bir bölüm var ya, işte oraya bebeğimiz baş parmağını sokuyordu. başlarda problem olmadı, çünkü sonra bir iki kıpırdamada kendi kendine çıkıyordu. fakat o eller tombikleştikçe 6. ayda bir gün parmağının içeride kaldığını ve ağız suyu ile de vakum yapıp çıkmadığını fark ettim endişeyle. hemen çıkarttım tabi bir baktım parmak kıpkırmızı olmuş, içim gitti. allahtan sürekli gözlemlediğim için hemen fark ettim. siz siz olun sürekli gözlemleyin bebeğinizi, hiç aklınıza gelmeyecek şeyler olabiliyor işte.

velhasıl kelam bu olaydan sonra bu emzikleri kullanmadık. bunun yerine her tarafı kauçuk emzik kullanmaya başladık. biliyorsunuz kauçuk tamamen doğal oluyor, ağaçtan yapılıyor. içiniz rahat bu emziklerden kullanabilirsiniz. her tarafı kauçuk olduğu için yukarıda saydığım olumlu yönleri de barındırıyor tabi. özellikle eğer yenidoğan için arıyorsanız kauçuk ile başlamanızı öneririm ki bebeğiniz kauçuğa alışsın. biz chicco her tarafı kauçuk emzik aldık. memnunuz, şu an gözlemlediğim olumsuz bir tarafı yok.


her tarafı kauçuk emzik
her tarafı kauçuk emzik

Benzer Konular
 

Bebeğinizin rahat nefes alması için, burun aspiratörünü nasıl kullanacağınızı öğrenin. Bu pratik rehber ile bebeklerinizin burunlarını temizlemek artık çok kolay!

 

Bebeklerin çok sevdiği diş kaşıyıcıları bu yazımızda.

 

Bebeğinizin güvenliği ve konforu için tercih edebileceğiniz en iyi ana kucağı markaları bu yazımızda.